Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa yesper »

nabijanie do 100% mi nic neprinesie, takze takto sa aspon ukludnujem ;) a to nabijanie mam osefovane v skodovackej appke, takze ja nic nevypinam predcasne, zapojim nabijacku vecer, rano pridem a odpojim, to je cele. Neviem o akom obmedzovani je rec, nerobim rozvoz pizze. Denne maximum (ak neratam jednu dlhsiu cestu) je tusim 60-70km, opakujem, jazdim s tym MESTO a ci ma auto na displeji dojazd 300 ci 330 je irelevantne.

jazdim s klimou samozrejme, kde som pisal, ze ju mam vypnutu? myslis prvy prispevok v marci ked som prebral auto? .. tak este aj toto doplnim, jazdim mesto so zapnutou klimou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6651
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa stefan222 »

aj pre male mesta a male taxisluzby je toto mozno cesta a sam by som take cudo chcel kde uz mhd straca vyznam ist natlaceny a s ciganmi a v zime. len zas treba mat dom. to je najvecsia brzda predajov
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Trubka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Št 27. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA-Rusovce

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa Trubka »

Ahoj, este auto mas? Mohol by si napisat dalsie zhrnutie ako sa ti s nim zije? Hlavne ma zaujima ako zima - ci a o kolko sa zdvihla spotreba, ako rychlo sa vykuri? Spominal si ze ma na tvoj vkus slabsie brzdy, neriesi toto rekuperacia?
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa yesper »

Tak po takmer 20mesiacoch a 16k km som s autom nadmieru spokojny. Ano, nie je to auto pre kazdeho, pokial potrebuje clovek len jedno auto a cestuje dlhsie trasy tak je to total mimo a nepouzitelne.

Z mojho pohladu je nutnost navyse aj vlastne nabijanie, neviem ci by som sa chcel s ludmi natahovat pri nabijackach a hlavne zabijat cas niekde mimo. Aj ked je pravda, ze momentalne su tie platene po vacsine volne a sem tam moze clovek nabit aj zadarmo pri nakupoch, lidl, billa, etc, tych ale nie je vela. Nabijanie doma pocas noci je uplne postacujuce, staci jedna faza. Moj plan je v buducom roku pridat FVE s vyuzitim virtualnej baterie.

Co sa tyka prevadzkovych vlastnosti, spotreba v letnych mesiacoch pri pouzivani klimy sa hybe niekde okolo 10kWh. V zime je to extrem, citigo je v tomto asi najhorsi elektromobil, so zapnutym kurenim stupne spotreba aj o 50% na 15-16kWh. No po prepocte na eury a spriemerovani celeho roka je to stale zanedbatelne. Hovorim tu ale zvacsa o spotrebe v meste. Mam na nom prejdenych aj niekolko dlhsich tras, no to auto na to nie je vobec stavane. Hlavne co sa tyka komfortu. Do mesta je to ale ideal. Co sa tyka rychlosti vykurovania, tak to je dost rychle.

Na brzdy som si zvykol, s najvyssim stupnom rekuperacie vies jazdit pouzitim jedneho pedalu, no musis si na to zvyknut a hlavne vela predvidat. Pri potrebe okamziteho brzdenia musis tak ci tak pouzit klasicku brzdu.

Co sa tyka zavad, tak teraz pred zimou ma prekvapil nefunkcny ohrev vodicovho sedadla.. s tymto malo problem viacero ludi a museli menit vlozku v sedadle. Mimo toho som nemal ziaden iny problem.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa SKiLEX »

takze aky to ma dojazd v zime?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa yesper »

ak sa bavime o meste, tak je to stale niekde okolo 200km. Pocitam to z tej priemerky, nezvyknem vybijat k 0 a ani nabijat na 100.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa marfan »

Podľa mňa by takéto malé vozítko využilo veľa slovákov. Ja napr. dochádzam 32km do roboty. To by mi celkom stačilo. Veľa ľudí chodia aj len 10km.

Je v niečom iný UP od Citigo ? Resp. ktoré auto je s tých troch podľa vás lepšie ?
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dobre, ale len dojazd/dlzka samotna nie je jedine kriterium. Vnutri je to z recyklovanych igelitiek z recyklovanych plastovych flias, chudobne jak hovado, orezane samozrejme na cenu, minimalna velkost, pri buracke s Touaregom, Santa Fe, Superbom z roku 2009 ta odnesu nohami dopredu a ten vinnik zo spalovaku bude len vypliešťať očká ze dofrasa ako sa to mohlo stat, atd, atd. proste dojazd samotny zdaleka nie je ani jedine ani najdolezitejsie kriterium. O obstaravacej cene na urovni 20.000 eur nehovoriac.

Ano, citam ze vela slovakov by to vyuzilo, nie vsetci. Rozumiem. Len som sa chcel nenasilne votrieť. Automobilka sa za hentu vec tak strasne hanbí ze uz ju tusim ani vobec nepredava : https://www.skoda-auto.sk/modely/prehlad nejak som to tam nenasiel a aby bola sranda, ani u Wolcgagenu som nenasiel : https://konfigurator.vw.sk/cc-sk/sk_SK_VW19/V/models (spalovaci !uP tam je, iba eletrický neni).

Fakt to neni masinka pre kazdeho.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa yesper »

Ano kazdy si kupi tank do mesta lebo oproti moze ist tuareg, nerozumiem ale dobre. Cielovka tohto auta je mestska prevadzka, ci mensie dochadzanie. Takych aut je na cestach milion. A co ak ti vybehne kamion?

V tej igelitke mi zatial nic nechyba, auto jazdi, nulove naklady, servis ziaden. Ano cena bola mimo (bez dotacie, mna stalo 10k). Rovnako nedostupne pre plebs boli zo zaciatku klasicke auta, kym sa z toho nestala masovka.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Proste veci ktore sa vyriesia v buducnosti, ze ano
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa stiv »

marfan napísal: Pi 22. Okt, 2021, 18:40 Podľa mňa by takéto malé vozítko využilo veľa slovákov. Ja napr. dochádzam 32km do roboty. To by mi celkom stačilo. Veľa ľudí chodia aj len 10km.
No tak hovor za seba :D

Pre mňa je stále top voľba na chodenie po meste a do roboty dizel, automat, 4rkolka a nejaká normálna dĺžka čiže aspoň 4.5 metra.

Skoro nič to nežere, natankuješ keď treba bez obmedzovania, nič ťa neprekvapí, ťahá to vocpodu, ráno zapneš výhrev všetkého čo sa dá a môžeš spokojne ísť.
.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa marfan »

Tak jedna vec je čo by mi stačilo a druhá vec je čo mám. V podstate mám to čo si napísal ty.
Ak by mám možnosť to na týžden skúsiť s tým, žeby som jazdil normálne ako na aute čo mám tak by som vedel potom zhodnotiť či by to stačilo.


A teda znova otázka je nejaký rozdiel medzi tými troma autami okrem značky, trocha výzoru.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja inak tiez neviem ake su rozdiely - ci vykon motorceku, ci kapacita baterii, vybava gombik navyse alebo 6.6" displej namiesto 6.5", recyklovanejsie plasty v interieri...


ako to je cele v pohode - ja absolutne chapem ze kazdy z nas nebura kazdy den, ze kazdy nema moznost zaparkovat tank v podzemi ako ja (inak fakt, mam), to je cele okej. Zjavne sa tie auticka predavaju. Sice su minoritne, ludia ich neprilis chcu... proste tato trieda hjundaj i20, audi a2, smart, citrojen c2 a ja neviem co este existuje v ziadnom pripade nie je dominantna. Uz aj Fabia je obrovska proti tomuto.

Okej, jazdi to lacno, jednemu bez deti to staci, v pozadi ti parkovalo ine auticko do ktoreho posadis zenu deti ked pojdete dalej nez 7 kilometrov, v plnej miere chapem. S obrovskou dotaciou od nas vsetkych si kupil lacno ~ na urovni rovnakeho spalovaku, rad som prispel aj ja mojimi danami, to je politicke rozhodnutie. Ty sam si napisal ze to nie je masinka pre kazdeho, s tym sa da len suhlasit.

znovu : chapem a akceptujem vyhody malinkych auticok, elektrickych auticok, obidvoch nahromade. A ty chapes ze niekto rad jazdi na tanku, takze uplna pohoda.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Yesper,

Mas tam moznost si auto predhriat na dialku? Ako alternativa nezavysleho kurenia.

To mi pri elektromobile zapichnutom v zasuvke doma pride ako top, sadnes do tepleho.
Dokonca aj hybridy zacinaju tu moznost mat, konkretne ford viem ze to implementuje.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bolo by nacase :) my s naftovymi sharanmi alhambrami galaxiami predkúrujeme od 1996teho... tam boli 3kW bufiky ktore potrebovali len jednoduchy switch aby boli nezavisle kurenia, od roku 2001 sa montovali 5kW.

Pre elektricke vozitka je to obrovsky sposob ako usetrit energiu pocas jazdy a predlzit dojazd. Predhriat cely voz predtym nez sa clovek odpoji z kabla a vyrazi z domu, potom uz len vyhrievany volant a sedacka aby sa setrila energia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"