Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa yesper »

Tak v piatok som si prevzal ekrabicku od tuto oblubenej skodovky, objednana bola v polke oktobra. Pri prevzati bolo asi full nabite (nevsimol som si), no zatial nabehanych 124km (bez zapnutej klimy a hlavne len po meste, to jest rychlost do 60-65kmh) a baterii ostava 55%. Dojazd hlasi 163km pri priemerke 11,6kwh na stovecku, co je :cool: . Zatial som neskusal prepnut na vyssie stupne rekuperacie, takze viac nez fajn vysledok.

Podvozok je skvely, stabilny.. jeho odhlucnenie tiez, velmi dobre tlmi narazy a vo vnutri nepocut takmer nic. Co som si zatial vsimol, tak mensi nedostatok su brzdy, asi ponechali tie z prveho modelu, no pri vacsej vahe auta (bateriova verzia ma o ±300kg viac, 929 vs 1235) to uz nebrzdi tak dobre.

Je mi jasne, ze toto auto nie je pre kazdeho (hlavne bez dotacie), no k domu a po meste fajn. Neplanujem to nabijat inde ako pri dome na 230V, kde mi pomale nabijanie cez noc plne postacuje. Irituju ma zatial dve veci, startovanie na kluc a manualny kolik pre nastavenie spatakov. To nastavenie je jednorazove, da sa prezit, no s tym klucom budem saskovat kazdy den. Ale tak "najlacnejsie" BEV auto, na teslu nevyslo.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa CageJ »

a bez podpory by si to kúpil xD?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ak to nie je tajomstvo tiez ma zaujima realna koncova cena, viem si 8k odpocitat od cenniku ale realne co si dal :)

A verim ze okolo domu to je idealne, tiez moja logika po (snad) uspesnej stavbe domu je nejake elektro prditko na blizke okolie.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa Snake »

A na tych dvoch zvolavackach si uz bol? :D





.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa yesper »

no zatial mi nik nevolal, sedia doma momentalne. Ale kludne mi napis co mozem ocakavat teda :)

@CageJ najskor nie :laugh:

@Jednoduska, este som nedostal dotaciu (cakam na zmluvu), tak cca 18k (bez nejakych 30e tusim).

po poslednej jazde priemer spotreba klesla na 11,2. Treba ale brat v uvahu, ze tieto jazdy su v meste a hlavne prazdnom momentalne.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa SKiLEX »

priemerna rychlost jak na bicykli
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa Sky »

V meste... staci ked chytis 2-3 dobre cervene/krizovatky tak ti to klesne aj nizsie.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa yesper »

samozrejme v Ba, parkrat som chytil “zapchy” pred alzou;) rychlost udrziavam zvacsa 60-65 tachometrovo, realne kusok menej.. presne ako pise Sky
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa yesper »

mensi update po 5mesiacoch, na aute som najazdil priblizne 4400km a neprestalo ma vobec bavit, je s nim fakt sranda. Ta okamzita odozva pri zrychleni je masaker. A hlavne, nebol som zatial na ziadnej zvolavacke:)

Co sa tyka spotreby, tak realne podla nabehanych km mam za posledne dva mesiace 9,2-9,7kWh/100km (vypocitane podla spotrebovanych kWh a prejdenych km, nie z palubaku). V meste to teda pri mojej jazde a nie nechodim ako dochodca, da v pohode cca 330km na plne nabitu bateriu (samozrejme v zime to bude horsie). V reale to ale nehrotim a zacinam nabijat niekde pri 40-50% a koncim na 90%, tak aby ta bateria vydrzala co najdlhsie. Nabijanie pri 230V z 40% na 90% mi zaberie priblizne 8h, co je uplne v pohode nechat cez noc. Co sa tyka skutocnych nakladov na km, tak podla mojho merania je ucinnost nabijania cca na urovni 83-84%, tj na 100km potrebujem zo siete nieco okolo 11,5kWh.
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2766
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa Mumaq »

teda realna cena penazi na 100km? Mne na corolle vyjde 6.3€ na 100vku
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa Daron »

yesper napísal: Po 17. Aug, 2020, 09:59 V reale to ale nehrotim a zacinam nabijat niekde pri 40-50% a koncim na 90%, tak aby ta bateria vydrzala co najdlhsie
Preco prave do 90%?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja som sa v tom viezol, a je to rovnako male nepohodlne auto jak aj klasicky up, este aj fabia je oproti tomu luxus

A nebyt toho ze sa na to skladaju zakaznici VAG spolu so statom tak je to este aj enormne drahe

Za mna dost fail


Ale zrychluje to fajn.... V meste
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa yesper »

Mumaq ak ma stoji 1kWh cca 18centov, tak to vychadza 2,07e na 100km pri tej hornej spotrebe 9,7kWh (11,5 zo siete).

Daron, lionky vydrzia viac cyklov a zaroven dlhsie udrzia kapacitu ak sa kompletne nevybijaju, resp nenabijaju. Citigo ma sice buffer (36,8 kWh bateria, 32,3 vyuzitelnych), ja som z toho este znizil na 90%. Je to cislo vycucane z prsta samozrejme. Idealne moze byt nieco okolo 80-90 z celkovej kapacity, neviem.

Ano nie je to superpohodlne auto na dlhe trasy, na to mam hybridnu ravku awd, toto mam len do mesta, kde staci autoklima a “automaticka” prevodovka. Citigo nema ziadnu ✌️Proste je to mestske auto, nic viac.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa Xeigen »

skôr by som to nazval taký drahý pršiplášť/nákupná taška :) . Ale ako píšeš, do mesta ideál, fakt si to viem predstaviť len ako sekundárne auto na motanie po blízkom okolí (pokiaľ teda sa čisto elektro autá nebúdu nabíjať behom pár minút a nabíjačky budú zarovno čerpačkami).
Používateľov profilový obrázok
Daron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 00:02
Bydlisko: Michalovce

Re: Skoda Citigo-e IV, VW e-UP!, Seat Mii - skusenosti

Príspevok od používateľa Daron »

yesper napísal: Po 17. Aug, 2020, 11:19 Daron, lionky vydrzia viac cyklov a zaroven dlhsie udrzia kapacitu ak sa kompletne nevybijaju, resp nenabijaju. Citigo ma sice buffer (36,8 kWh bateria, 32,3 vyuzitelnych), ja som z toho este znizil na 90%. Je to cislo vycucane z prsta samozrejme. Idealne moze byt nieco okolo 80-90 z celkovej kapacity, neviem.
Ved presne preto sa pytam, odkial sa vzala ta hodnota, ze 90%. Mi to pride ako nabijanie telefonu na 90%, aby baterka vydrzala dlhsie, pritom nikdy nikto presne nevie, kolko je skutocna aktualna "nabitost" baterie, ked telefon ukazuje 90%... Imho vyrobca nie je sprosty a osefuje si to sam, tak isto ako na telefonoch. Ak vyrobcovi neverim a myslim si, ze tovhodne nastavit nevie, alebo co je este horsie, nastavi to nevhodne, aby ma donutil kupit novu baterku skor, ako je nutne, tak si od neho auto nekupim.
To iste plati aj pre vybijanie. 0% nebude 0% a 30% nebude 30%.

Zamerne znizovat uz tak obmedzeny dojazd takehoto "Auta", k tomu jazdit bez klimy, aby sa dojazd aspon trochu predlzil, no co ja viem? Ja mam rad, ak veci sluzia mne, nie ja im. Telefon dam na nabijacku vecer a rano ho odpojim, plne nabity. Fungujem takto roky s viacerymi telefonmi, nikdy som este nemenil baterku.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"