Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

Andre napísal: Po 01. Nov, 2021, 21:22 na podporu krku si musis Kajfun kupit taketo https://zdravotnickepotrebyga.sk/wp-con ... 0/06/4.jpg
:D :cool:
Používateľov profilový obrázok
Kirk1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Št 17. Okt, 2013, 16:34

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Kirk1 »

Zdravím všetkých.

Tak som sa konečne dokopal k tomu aby som začal riešiť môj nový "podsedák". Pred letom som to tu celkom pravidelne sledoval ale potom prišlo leto a malo času a nechce sa mi čítať 20 strán :D .
V každom prípade momentálne sedím na niečom podobnom ako https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... cierna.php tato stolička myslím doslúžila asi max rok po jej používaní ale vďaka mojej lenivosti to nejako riešiť ju používam dodnes :facepalm: (no paaaaar rokov) ale až teraz sa začali prejavovať nejaké problémy s chrbtom. Ako som tak pozeral tak môj zakladaný baget (180€) som zaokrúhlil na rovných 300€.(ak je niečo dobré lacnejšie tak sem s tým :-) )

Kožu ani koženku nechcem už nikdy viac vidieť skôr by som to videl asi na nejakú sieťovinu max látku.
Dizajnovo sa mi páči táto https://diablochairs.sk/3741-ergonomick ... elo-cierna ale ako laik neviem ohodnotiť či za tie peniaze stojí alebo nie, či je dobre keď je aj sedák zo sieťoviny alebo je lepší molitan ....a pod.

V každom prípade mam 165cm a cca 90kg takže obr stoličku nepotrebujem. Skúste poradiť za každú radu budem rád.
Edit: Nepoznate miesto v Žiline kde by sa dali stoličky vyskušať?
MB: GA-AMD X570 UD; CPU: AMD Ryzen 7 3700X; GPU: MSI RTX 2070 Ventus GP ; RAM: Patriot VIPER Steel 16GB DDR4 3600MHz CL17; HDD:Samsung 970 EVO PLUS 500GB SSD-M.2, Hitachi 1,5TB, WD AV-GP RS - 2TB; PSU: EVGA SuperNOVA 550W G3; DVD-RAM: LG GH24NS; CASE: Fractal DEFINE R4 Black Pearl; LCD: 27" Benq GW2765HT; Myš: A4Tech Bloody V7; Keyboard: MS SideWinder X6; OS: W10 64bit Home
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa KUKU »

Tato tema nejako upadla sa mi zda.. Nejaky tip tak max do 300 eur?
Sedenie cca 8 hod denne, idealne co najtichsie, nenavidim ked mi stolicka praska, puka a vrzga.
Mam 172 cm, 70kg, priatelka vyskovo podobne, ale lahsia. :D

Momentalne mame doma tieto: https://www.b2bpartner.sk/kancelarska-s ... mo-cierna/
Ale na 90% ich vratim, pretoze neskutocne praskaju pri hojdani, niekedy aj pri vstavani a sadani. Prvych par hodin boli ok, teraz su tie zvuky pomerne neznesitelne. Skrutky su dotiahnute vsetky poriadne. Ale ak to robia vsetky, tak si ich necham, pretoze su viacmenej ok v ostatnych smeroch. Este podrucky sa neskutocne kyvu, co by sa tiez asi nemali.
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Skôr preto, že nejako nie je čo riešiť, Lara VIP, Game Šéf VIP, niektorá LD Streamka, Titan (aj keď to sa len mne zdá ale PORIADNE zdraželi?), Ergohuman, Therapia. Možno aj nejaká tá Emagra, možno už neposielajú dve ľavé podrúčky apod. A samozrejme všetko kupovať z obchodov s prémiovým servisom.

Existujú iné zaujímavé stoličky v cene X, cene Y, cene Z? Určite ale v istom bode budeme len hádať, že ako dobré je to sedenie.

Ale niečo by bolo pekné nájsť, napríklad neviem ako Game Šéf VIP ale ja čo znovu chodím osobne do roboty, tak si fakt všímam, že tá Lara VIP je hlučná pri odomykaní mechaniky a podobne + sa niečo robí s ventilom a vyfukuje sa mi bedrová opierka ale som lenivý to ešte reklamovať.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa darklol »

titanka vydali novy model cize museli ist s cenou hore.... ako vzdy ked pride novy model... aj tak ju budem asi brat... akurat rozzmyslam ci kozenku a pekny dizajn alebo latku
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa KUKU »

Ono by mi ani nevadila hlucna mechanika, ked nastavujem sklon opierky, nech si to cvaka kolko chce.. Skor mi vadi, ked to spravi vzdy,ked sa opriem a nasledne postavim.
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Moja stream praskne ojedinele, urcite nie vzdy a to sa spolu hojdame uz 3 roky a 7 mesiacov.
.
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa KUKU »

Len tak zo zaujimavosti.. co vravite na toto?
https://www.alza.sk/alzaergo-chair-abys ... 771657.htm

Vyskovo nastavitelny stol od nich je top kvalita, co sa tyka spracovania podla mna, preto ma zaujala tato stolicka.
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Všetko Alzaergo je nejaká čína, to platí aj pre ich stoly. Spracovanie bude top, až kým ti nezačne robiť problémy - rozpadne displej kontrolnej jednotky; bude mať problém so zarovnaním nožiek a prestane chodiť na minimum, resp. sa minimum navýši; antikolízna fičúra viacmenej neexistuje.

A taktiež, tvoj odkaz neexistuje a ten model "Abyss" som vôbec nenašiel.

Inak, potom aj Lara VIP/Game Šéf VIP sú v pohode, tie vydávajú zvuky pri práci s mechanikou
darklol napísal: Ne 21. Nov, 2021, 21:22 titanka vydali novy model cize museli ist s cenou hore.... ako vzdy ked pride novy model... aj tak ju budem asi brat... akurat rozzmyslam ci kozenku a pekny dizajn alebo latku
Látka, keď sa budeš na nej potiť, tak to (nepriaznivo) pomôže prezrietiu božky na tých miestach a keď príde na to, začne praskať a lúpať sa. Pokiaľ nesúťažíš v závodnom rozlievaní tekutín (telových a mimotelových), tak látka 100% času - je pravda, že nemajú normálnu čiernu ale všetko sú také tkané ale aj tak..

Mne sa nejako zazdalo, že aj tie aktuálne, resp. odchádzajúce modely nejako zdraželi, neviem prečo sa mi marilo, že to stálo tesne nad 400€ a látková nejakých 470€. Ale asi tak niekto musí zaplatiť marketing...mňa ale veľmi netešia tie ceny - jediná vec, čo majú a tie nové to majú o to lepšie je tá nastavovacia bedrová opierka ale tak to môže mať človek aj s Larou.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa KUKU »

Vcera este fungoval, boli 3 stolicky alzaergo a tato bola najdrahsia. Dnes uz v ponuke nie je. Stol hodnotim zatial len na pohlad ako posobi (hmotnost, tuhost atd)..Je to verzia s manualnym ovladanim vysky, prave kvoli tomu, ze sa tam moze pokazit menej veci. Cakam este na dosku.

Nakonfiguroval som si to takto zatial:
https://prnt.sc/20ixq5a
Nevravim, ze to je finalna konfiguracia, ale pravdepodobne pojdem do tej streamky.

Este ale najskor musim vyriesit vratenie tych stoliciek, ktore uz mam.. Len neviem, ako sa to vyriesi, kedze piest nedam dolu rukami ani za nic. Budem im to musiet poslat zmontovane, ale to si neviem predstavit popravde. Uvidime, ako to cele dopadne.
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Vyhodnotil si to správe, obávam sa, že áno - dôvod je ten, že piest vieš vybrať ale ten je notoricky náročné vybrať - ja keď som to potreboval robiť v minulosti, tak s hasákom a z kríža viacmenej cez kus drievka vyklepať von ale šanca, že to bude bez poškodenia je nízka, ba až mizivá.

Čo by si mohol je kontaktovať predajcu, pokiaľ sú také...smetie, tak ak má predajca chrbtovú kosť, tak možno nejako zjednoduší dopravu alebo možno vybavia nejakú na vlastné náklady, alebo budú akceptovať poškodený piest (ak by si to nakoniec musel odosielať poskladané).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja som piest vyberal tak ze som ho obalil gumou (izolacia pochadzajuca z hrubeho kabla) a takto ho chytil velkymi blitzkami
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa KUKU »

Sam som zvedavy, co povedia na vyberanie toho piestu. Vsak urcite nie som prvy, ktory im vracia stolicky. Aj sme s nimi uz volali, ale v podstate nic nevedela pani povedat okrem toho, ze mam vypisat reklamacny formular a ze potom nejaka jej kolegyna bude riesit dalsi postup (doprava, balne).
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

ono ked sme pri tych piestoch ... na tej mojej tiez bude treba vymenit piest ...

stolicka DXRACER Iron OH/IS132/N - ma niekto s tym skusenosti ? ze co by odporucal ? ktory , aky piest ? Ď
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ak si kupoval z Mercury-Star (dxracer.sk, kancelarskestolicky.com,...), tak im napíš, je možné, že za pár eur alebo aj zadarmo ti jeden pošlú/predajú.
Inak ale tie piesty sú štandardný tovar, tie nakúpiš aj u nás alebo z Číny, akurát nemám teraz nejaký konkrétny link.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"