Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa engineer »

Vlákno je to riadne dlhé, preto sa chcem spýtať, či nemáte niekto skúsenosti s touto (prípadne obdobnou) stoličkou? Nájsť v dnešnej dobe (overenú) stoličku s čalúneným operadlom je celkom zložité...

https://www.kancelarskastolicka.eu/pesk ... skapatriot
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
ToxiD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2022, 22:21

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ToxiD »

Ahojte,

Objednal som Alba Game Sef VIP a v piatok mi prisla. Stolicka mi vyhovuje, no mam zopar vyhrad a zaujimalo by ma, ci ti, co tiez mate Game Sef VIP, mate rovnake problemy.

- ked dam hlavovu opierku uplne hore na najvyssiu polohu, tak mi postupne sama spadne dole o 6 poloh a tam sa zastavi, tych hornych 6 poloh ide velmi lahko, je tam vacsia vola, ako pri nizsich a preto pada
- vyska operadla mi takisto niekedy spadne o 1-3 polohy a to vtedy, ked sa naklonim dozadu a vratim sa naspat do vzpriamenej polohy
- roztec predvrtanych dier pre hlavovu opierku je sirsia ako roztec dier na sroby na hlavovej opierke (mam 3D nastavitelnu), ze ci to tak ma byt alebo sa sekli vo vyrobe. Nie je to nic hrozne, stale viem spravit nove diery, len ma zaujima, ako to mate vy

Takze ti, co mate odkusanu stolicku Game Sef VIP, bol by som vdacny, keby ste sa k tomu vyjadrili. Dakujem :)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Všetko spomenuté je neprijateľné. Kontaktuj predajcu a nech to rieši.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ToxiD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2022, 22:21

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ToxiD »

Takze dopadlo to tak, ze prisiel clovek priamo z Alby a vymenil mi, hlavovu opierku, sedak s mechanikou, operadlo, co fixlo skoro vsetky problemy az na to operadlo, to mi stale padalo. Tak mi dalsie poslali kurierom a... znova pada. Ja neviem, ci ja mam taku smolu, alebo to robi aj inym, co maju tuto stolicku, len to neriesia. Kazdopadne dalsie riesenie zo strany vyrobcu uz nie je a odporucil stolicku vratit. Tak rozmyslam nad alternativou za podobnu cenu. Viete mi nieco odporucit? Inak Game Sef VIP mi vo vsetkom sedi, az na to padajuce operadlo.

Co hovorite na tuto?
https://diablochairs.sk/3744-ergonomick ... elo-cierna
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11494
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

pozri emagra x4
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
ToxiD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2022, 22:21

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ToxiD »

Emagry su fajn, ale hlavovu opierku maju moc vpredu, vadilo mi to pri X5M a X4 bude asi podobny pripad :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10010
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Nejaka rychla odpoved co teraz leti do kanclu? Do 300/kus.
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

Basic Stream-ku zoženieš
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10010
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Este mozno lara vip a game sef vip.
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

Brat má Laru, Streamka je o level vyššie. Ale ak chceš ušetriť a nie je to pre teba, bude ok :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10010
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Tak nakoniec bol budget na kus este nizsi (o dost) tak sa vzala JÄRVFJÄLLET za 199 s dph.

Ak nebude dobra tak stolicka zo zasadacky to isti. Ale tie HATTEFJÄLL su fajn, tak po vzore by mohla byt tiez (hlinikovy kriz, studena pena, 10r zaruka, necitatelny nazov a chujove brzdiace kolieska). :D

Ale zo zaujimavosti dam vediet. Aspon budem mat porovnanie stream/hateall/jarfillet.
.
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa engineer »

Vyberám stoličku do práce v cene do 250 € a hľadám nejaký tip resp. odporúčate v tejto cene ešte niečo iné ako Laru VIP a Game Šéf VIP? Game Šéf VIP vyzerá fajn, ale bol som si na túto stoličku sadnúť v Sconte a tá opierka dosť tlačí do chrbta (áno viem, že je posuvná, ale posúvať si bedrovú opierku nižšie, aby ma netlačila je nezmysel...).
Ešte som našiel takéto (odkaz viď nižšie) - v Sconte sa predáva za 400€ (model Hutch).
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... cierna.php
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Pridam sa s otazkou. Uvazujem o vymene aktualnej stolicky doma. Velmi sa mi dizajnovo paci Logitech Vantum Gaming Chair v bielo-ciernej farbe (hodilo by sa ku kancelarskemu nabytku v pracovni). V mnohych recenziach vsak kritizuju kratky sedak, co by mi ako osobe so 196cm dost vadilo. Existuju podobne varianty od inych vyrobcov? Co som pozeral, tak niektory vyrobcovia maju sice podobnu kombinaciu hornej casti, ale zaklincuju to lesklymi kovovymi castami opierok ruk, alebo spodneho kriza s kolieskami.

Obrázok

Dakujem.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak ak už by som mal na toto čudo, tak už by som si rovno kúpil Therapiu, čo je ekvivalentom nájdenia ženy, ktorá ťa plne vyplní, naplní a doplní.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Na Therapie som pozeral, ale som zvyknuty na sietove operadlo. Aktualne doma pouzivam stolicku Saturn.

https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... rn-net.php

Obrázok
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Nákupná poradňa"