Aky dokument ste naposledy videli?

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Keďže toho dobrého poslednú dobu ohľadom filmov vychádza ako šafránu, tak som už dlhšie naladený skôr na vlnu: Súčasné filmy > Staré dobré filmy > Dokumenty. Tak v rovnakom duch ako filmová téma zakladám aj túto. Ak ste narazili/zíte na niečo čo stojí zato.

Niečo odomňa :

Senna
... Film SENNA přináší skutečný příběh legendárního brazilského automobilového závodníka Ayrtona Senny, kterého mnozí považují za nejlepšího jezdce historie. Sledujte Sennovu velkolepou kariéru ve formuli 1; jeho fyzický a duševní vývoj na závodních okruzích i mimo ně; jeho cestu za dokonalostí i zásadní proměnu z neskutečně talentovaného nováčka.

Road
... tiež športový dokument ale o pretekoch motoriek na závode TT Race. Dokument sleduje hlavne život rodiny Dunlopovcov a ich synov, ktorý majú na konte najväčší počet výhier vôbec. Kto o týchto pretekoch nemá poňatia tak by mal pozrieť. Ako idú týpci do zatáčok s 300km/h rýchlosťou a podobne.

Concorde
... dokument o jedinom nadzvukovom lietadle histórie, o tom ako vznikol, aké materiály boli použité, výskum atď

Pepsi versus Coca Cola
... nemá až tak vysoké hodnotenie, ale je zaujímavé pozrieť si ako prebiehal boj medzi najväčšími rivalmi v oblasti bublinkových nápojov.

Železnica na strechu sveta
... o tom ako štvrť milióna Číňanov 5 rokov stavalo 1 142 kilometrov dlhú železničnú trať s 10 tunelmi a 675 mostami na pôde, ktorá dookola zamŕza a roztápa sa na území s častými zemetraseniami.

Tau-Tona - mesto zlata
... je to zo série Megastavby, asi to bežalo niekde v telke. Ja som videl len túto časť na youtube. z CSFD : Neďaleko od mesta Johannesburgu v Juhoafrickej republike, doputovali technici, vedci a geológovia najhlbšie pod povrch Zeme, než ktokoľvek v doterajšej histórii. V týchto miestach vykopali najhlbšiu baňu na svete, kde je najväčším nepriateľom zem a najväčšou odmenou zlato. Miesto, siahajúce až do hĺbky 3,6 kilometra dostalo názov Tau-Tona - Mesto zlata.

Priehrada tri tiesňavy
... tiež dokument zo série Veľký, väčší, najväčší. Je to o stavbe najväčšej priehrady na svete - a vlastne aj najväčšej stavbe našej planéty. Čo všetko predchádzalo stavbe, aké komplikácie atď. Samotná priehrada vyrába toľko elektriny ako všetky anglické atómové elektrárne dokopy, a neviem či to hovorili práve tam, ale po jej napustení sa tou veľkou masou vody trocha zmenila rotácia zeme. Oplatí sa pozrieť.

Pohľad zvnútra. Severná Kóree - Traja Kimovia
... asi najlepší dokument o tejto dynastii, ktorý som videl a ktorá už 3 generácie vládne ako jedna rodina celému štátu. 4 dielny dokument ktorý mapuje život každého Kima aich vládu, ako sa dostali k moci a všetko to pozadie okolo.

Kim Dotcom: Caught in the Web
... dokument o Kimovi, jeho vzostupe a páde :D

This is Congo
... dokument o tomto najdlhšie trvajúcom konflikte na svete. bez cenzúry.

Trabantom až na koniec sveta
... neviem či poznáte týchto českých, slovenských a poľských pacientov :D ja ich sledujem už skoro 10 rokov. Je to o bande ľudí, ktorý zobrali staré trabanty, maluchy a jawu a prešli s nimi najprv hodvábnou cestou, potom Afrikou, Južnou Amerikou, z austrálie do bangkoku a minulú rok z bangkoku cez Tibet domov. Kto má rád cestopisné dokumenty tak odporúčam. Majú filmy aj seriály ktoré majú hodnotenie 85 až 91 percent.

Deti zo stanice Leningradská a Katka
... Jeden dokument sleduje život opustených mladých detí v Moskve, ktorý žijú v metre, pri teplých vodovodných rúrach alebo na námestiach a ako sa s tým životom vysporiadávajú. Druhý dokument je 14 ročný časozberný dokument o ešte vtedy mladej 19 ročnej Katke a jej ceste životom s drogami. Človek by fakt až neveril ako tie drogy dokážu za takú dobu fyzicky aj psychicky dosrať človeka. Sú to dosť smutné dokumenty a ani jeden nemá happyend ale treba aj také vidieť.

Morská slepota
... najlepšie asi postnúť popis z CSFD : Lodní doprava má také svou stinnou stránku a negativní dopad na naši planetu. Kvůli snižování nákladů lodě používají nekvalitní palivo a staré motory způsobují svým hlukem akustické znečištění... Tento dokument zachycuje vzrušující vyšetřování, které probíhá po celém světě a nahlíží do zákulisí ohromujícího byznysu, jakým je námořní přeprava. 90 % všeho, co dnes konzumujeme, přichází ze zámoří. Oceány denně křižují nákladní lodě mnohonásobně větší než Titanik, které v kontejnerech přepravují desetitisíce tun nákladu. Než se jeden kus oděvu dostane na pult vašeho obchodu, může až čtyřikrát obeplout zeměkouli! Na jeho ceně se to přesto nijak nepodepíše. Kdo ve skutečnosti platí skryté náklady spojené s pohybem zboží? Kdo nese odpovědnost za ekologické katastrofy v důsledku častých havárií a kdo umožňuje zneužívání levné pracovní síly? Zákonitosti, rizika a tajemství neregulovaného průmyslového odvětví, které je klíčem k celosvětovému hospodářství, životnímu prostředí i samotné podobě naší civilizace většinu z nás nepříjemně překvapí. Skutečná cena lodní dopravy je výjimečný thriller, který provokuje k zamyšlení.

Conor McGregor: Notorious
... henten extravagantný týpek ma obchádzal strašne dlho. Vôbec ma tento šport nezaujíma takže som nezaujatý :D pozrel som si to až niekedy len 3 mesiace dozadu. Nech už zo seba robí Conor čo robí, ale nikto mu nemôže poprieť čo sám dokázal a z čoho sa vyškrabal na vrchol. Dokument je v podstate od úplných začiatkov a ukazuje ako si išiel sám sa svojím cieľom.

Free Solo
... tento dokument som pozrel predvčerom. Je o najznámejšom horolezcovi súčasnosti zaoberajúcom sa lezením bez istenia. Na svojom konte už má výstupy na všetky ťažké skaly/hory? a dokument zobrazuje jeho pokus/výstup na tú poslednú najťažšiu skalu na svete v Yosemitskom národnom parku, ktorú ešte nikto bez lana nezdolal. V niektorých častiach som doslova ani nedýchal. Odporúčam fakt pozrieť. Po zhliadnutí som dokonca zistil, že tohto roku dokument vyhral Oscara :good:
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Bomba, ktorá mohla zničiť ľudstvo
... 2 dielny dokument o vzniku atómovej a termonukleárnej zbrane. Dokument ide úplne od začiatkov objavenia štiepnej reakcie až po "náhodné" odpálenie najsilnejšej americkej termonukleárnej bomby a 5x silnejšej nenáhodne odpálenej ruskej vodíkovej bomby. Ak niekoho nezaujíma komplet celý príbeh, tak odporúčam na youtube "Největší bomba na světě". Je tam práve ukázané iba to ako sa amíci a rusáci dopracovali k svojim najsilnejším jadrovým testom.
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Bitva o Chernobyl - zaujímavé pozeranie, až teraz som si uvedomil aka časovaná bomba tam tika.
Planet Earth 2 - AMAZING !
Black fish - Toto je jemne depresívne ale rozhodne odporúčam pozrieť.

Potom som ešte nedávno videl jeden len neviem aký má názov. Išlo tam o ukázanie týranie zvierat na bitunkoch a preprave a spracovaní na pult.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

jj tie som videl :) nechcel som rozpisovať komplet všetko čo mám na disku, ale pár kvalitných vecí ešte postnem. na tie dokumentárne tu máme aj témy Blue Planet II, The Hunt (2015), Planet Earth II (2016 -), Dynasties, ale je tam tak pomálo príspevkov, že som radšej založil jednu tému.

Inak z tých poľnohospodárskych ma napadlo Svet podľa spoločnosti Monsanto, o spoločnosti ktorá je svetovým lídrom v produkcii geneticky modifikovaných potravím a postrekov, a ich dopad na plodiny a zdravie ľudí, vyplyv v politike a podobne.
.
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Sugyi »

Pri dokumentoch imho treba sledovat aj casto ake maju pozadie. Sice ktovie preco by klamali ale videl som jeden ktory som nevedel ani dopozerat.

Osobne odporucanie a vysielaju ho aj u nas:

Genius - forma serialu, prva seria o Einsteinovi, druha o Picassom. Z dielne National Geographic. Prva seria ma naucila viac o svetovych vojnach ako dejepis a druha viac o umeni ako estetika. Dava historicke udalosti do sirsich suvislosti doby. Ukazuje kto sa s kym poznal.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Fajn vlákno...

Searching for Sugar Man - čím menej o tom vedieť pred pozretím, tým lepšie.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa shiro »

kllr007 napísal: Ut 05. Mar, 2019, 23:28 Potom som ešte nedávno videl jeden len neviem aký má názov. Išlo tam o ukázanie týranie zvierat na bitunkoch a preprave a spracovaní na pult.
To bolo tusim Earthlings...riadne maso, chudence ziverata.

Zo starsich co si pamatam napr.
Cena rifli - o vyrobe rifli v cine, ako to tam znecistuje prirodu chemiou, ludia otrocia
Jidlo s.r.o. - ako sa predava a plytva jedlom
Supersize me - americky reporter mesiac neje nic ine, iba veci z mekaca. Vysetria ho doktori pred a po pokuse, aby sa ukazalo, co sposobi caste jedenie fastfoodov
The Commodore Story - o pocitacoch Commodore
Fenomen VHS - o VHS kazetach a videu
Kingdom of Saturn - o planete Saturn, k vyrociu vypustenia sondy Cassini
Velkolepé norské fjordy / Universum: Norwegen - Magie der Fjorde
Juhoslávia, pohľad z druhej strany - o pricinach obcianskej vojny veducej k rozpadu Juhoslavie
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Prvé 3 som videl.

Věznice Bangkok - hotel all inclusive
Kolumbijská věznice
... 2 dokumenty o väzniciach, ktoré zadržujú dvojnásobný počet väzňou než na akú sú stavané. Dosť zaujímavý pohľad na obidve. Jedna je väznica, v ktorej si väzeň ani neuprdne a druhá ktorá nemá žiadnych dozorcov a život tam plynie sám. Tam keď sa dostanete tak amen :D

Vojna o piesok
... toto je skvelý dokument. O tom ako nám dochádza táto komodita. obchod s pieskom na čiernom trhu, kde všade sa taží a dopad na životné prostredie.
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa kllr007 »



Normálne zvažujem prechod na klasické / LED v čo najkratšom čase. Toto je svinstvo.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa wingo »

Myslím že som ten dokument videl už dávnejšie, teraz som len narýchlo preklikal bez zvuku.
Ja už dávno postupne prechádzam na LED ako mi žiarivky odchádzajú, vlastne teraz rozmýšľam či mi ešte nejaké zostali alebo už sú všetky vymenené. Zase netreba z toho robiť až takú drámu, kedy ti naposledy praskla žiarivka žeby sa doma uvoľnila nejaká ortuť? A vyhorené nahradím LEDkou a dávam do triedeného zberu, v každom elektre a supermarkete majú na to nádoby rovnako ako na baterky (mali by sa toho zbavovať ekologicky, ale nepamätám či v tom dokumente netvrdili náhodou že sa to tajne vyváža do krajín tretieho sveta kde to už nik nesleduje?).
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa kllr007 »

No keď ti po dome pobehujú malé detiska.

Každopádne stať sa to môže a nechcem riskovať. Mám niekde už LED ale pár týchto ortutovych ešte v obehu mám. Máš nejaké otestované LED ? Lebo čo som na skúšku kúpil rôzne tak mi jedna odišla asi po 3 mesiacoch.

Nejde ani tak o mňa ako jednotlivca ale je to nezvratné znečistenie a ukazuje to neschopnosť a diktatúru EU ktorá si to presadila lebo peniaze peniaze.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa wingo »

Pokiaľ viem aj žiarivky EÚ postupne vytláča práve kvôli tej ortuti, boli len medzikrok kým boli LED ešte drahé. A tlak na energetickú efektívnosť má jasný cieľ ktorý sa ale na plnú hubu nehovorí, a to zníženie závislosti na dovoze energií, hlavne z Ruska, aby EÚ nebola tak ľahko vydierateľná cez "zastavenie kohútikov".

Značku ti moc neporadím, kupujem lacné v Kauflande. Kupoval som jednu značku (myslím že nejaká česká či slovenská), ale v podstate všetky odišli a už ich aj prestali predávať, ale Kaufland dáva 3 roky záruku takže som ich zadarmo vymenil za Osramy a ešte mi zostali nejaké drobné :) Bohvie koľko vydržia tieto Osramy. Počul som chválu na Philipsy ale nechce sa mi dávať za ne dvojnásobok. Každopádne furt lepšie jak halogénky, tie mi praskali (doslova explodovali) každý rok a žrali 5x viac.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa patro16 »

Machinery Of War / Válečné stroje - celkom strucne zhrnuty vyvoj zbrani / strojov od prvej/druhej vojny po sucasnost
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Night Will Fall - Po zhliadnutí traileru na Černobyľ ma hneď napadol tento dokument. Jedná sa o zábery, ktoré natočili britský kameramani na konci druhej svetovej vojny v najväčších koncentračných táboroch. Film sa pre jeho surový obsah nakoniec nikdy ani nepremietal a až teraz po 70 rokoch mal v 2015 premiéru. Napadlo ma to preto, lebo asi aj ako v seriály Černobyľ ukážu ten skutočný dopad katastrofy, tak aj tu sú proste reálne zábery ako to prebiehalo od úplného otvorenia koncentračného tábora až po "upratovanie" mrtvych tiel atď. Ani keď ste navštívili Aushwitz a videli tam tie kopy vecí po väzňoch, tak to oproti dokumentu nepriblíži tie svinstvá čo sa tam diali. Dovolím si povedať, že ste určite nič také ešte nevideli. Len preto, že sám som videl peknú hŕstku vojnových dokumentov a všade to bolo rovnaké, kde len preleteli scénky so stojacimi väzňami za ostnatým drôtom a koniec.
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky dokument ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Ronnie Coleman, The King
... pfuuuuu. Nemám k tomuto ani slov. Za celý vek neexistoval, a asi už ani nebude, taký kulturista ako Ronnie,... či už silou, estetikou ale hlavne! osobnosťou. Treba vidieť, za mňa 6/5.
Naposledy upravil/-a Leon v Ut 09. Apr, 2019, 00:34, upravené celkom 1 krát.
.

Návrat na "Film"