Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1520
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

suhlasim so stefanom. Gabo krby su super. mame od nich aj my krb. ked chces jednoduska tak hod po mne spravu poslem ti kontakt na mojho krbara. eno nuno praca
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

akoze najst klampiara na stity strechy, to je v nitre snad nemozne... nemate niekto kontakt? urgent :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

skus na fb skupinu-STAVIAME SVOJPOMOCNE (sk), 81tis ludi, riesia tam kadeco a mas dost rychlo odozvy aj od majstrov, potom skus willio apku. tam to tiez ide svizne.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dakujem za tipy chlapi, ja osobne uz mam kachliara vybrateho, kachle nakreslene a naprojektovane.

Chcel som vyslovene old school samotovu kachlovu pec, bude to robit tento chlapik (aj rovno komin vybavi co mi vyhovuje lebo kominari a kachlari si casto nerozumeju).

Samozrejem ze budu modernejsie tie nase, a tesim sa na obojstranne pristupne ohnisko (dvierka vpredu aj vzadu).

https://artpece.sk/
https://drive.google.com/file/d/1VnnsUq ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1vAFXMs ... sp=sharing
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To vyzera dobre... Kolko vobec stoji taka sranda? 3-4k€?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nieco okolo 8-9.

Bol som tiez prekvapeny ale je to seriozna cena, praca, rucny samot, prosto robota od majstra co prezije 2 domy. Snad :D

Mam ku tomu detailny rozpocet a dava zmysel...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tooo je aj dost :D som myslel ze to bude mensie podla fotky
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

neoplati sa neaka fakt dobra krb/vlozka za 4-5tis a po 15-20r das novu? pridu novsie technologie a 4-5tis vies pouzit napr na rekuperaciu/klimu napr.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

nemyslim ze pri stavbe domu sa da na vsetko pozerat cisto ekonomicky.

Krb ti vyhreje pasivny dom takym sposobom ze sa dnu bud roztopis alebo nekuris, to je nevhodny typ kurenia, prilis velky a narazovy vykon. architektka tiez nas presviedcala ze zbytocne nech usetrime ale kachle su pre nas taky znak domova, ozaj usetrime inde (napriklad lacnejsie auto) :)

usetrime na drevenej fasade (lebo 100+ eur za m2 je too much), sak vies ze pri dome mozes vyberat z XY poloziek a prioritizovat, kachle su urcite nieco okolo coho ma podla man dom stat, nie neico co budes menit za 10/20/30 rokov.

ale jednym dychom pridavam ze to je zbytocna vec pre niekoho kto to vyslovene nehlada ako my.

a technologie spalovania v hypokaustew su tu s nami stovky ak nei tisicky rokov tak nejaku zmenu necakam :)
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1520
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

presne ako jednoduska vravi... ked chces usetrit postav generic bungalov za co najnizsie naklady a co najnizsi standard... ale niektore veci proste chces... my mame krb ktory stal 6 litrov a za rok sme ho vyuzili do 20 krat. a je to skor dizajnovka ako nieco co nam bude kurit. rovnako dokazes pozerat telku na 55 palcov ako na 77 palcoch to co prehras bude stale to iste :)
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ved ja tak myslim ze 4-5tis mi pride dost suma.a drevena fasada?tam to je uz ine cisla. :D. mne sa paci taka skladacka neviem ci krb ci vlozka a ci co to je ale mali to na predajni a reku toto chxem. inac co mame doma folie v byte eletricke tak nechapem ako kto tym kuri doma. mal som to zapnute no mozno dve tri hodiny a okrem podlahy nic teple nebolo a nie to este priestor. zlate radiatory. neviem si predstavit ich nemat. ale nemam tie folie v potere ale len pod plavajucou 8mm. ale mozno som ich len mal nechat dlhsie amo paru hodin ale skusim este ked zena pojde do prace a mala do skolky
hry- ps5
doma-HP probook
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1520
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

tak zase ked to chces mas spravene poriadne s papiermi od odbornika tak si zaplatis... bol by som zvedavy ako by sa k tomu postavila poistovna kebyze mas nejaku taku skladacku co si spravis sam. bez nejakeho certifikatu a nejakej revizie. tak isto ako musis davat komin kontrolovat raz rocne
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

nene.v tom gabo krby maju taku lego skladacku na seba. rozne vysky. od nich aj s pracou to vychadzalo na 4k € cca
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Stefan,
Vykurovacie folie su iba pod plavacku, do poteru sa pokial viem nedavaju, na to mas odporove kable.
A ak chxes rychlu teplotu tak ano, radiatory nenahradis, ale 90% ludi chce stalu teplotu udrzat 24 hodin denne, na co je podlahovka v poteri perfektna, nenechas to nikdy od podlahy vychladnut.

Plus samozrejme tema konvekcia vs. Salave teplo, rozdiel v pocite aj efektivite.

Inak pri kachliach papier znesie vela, aj tie za 300 eur z horbachu maju peciatku. Neviem ci to je pravda, ale kachliar ma vyzval take kachle nalozit na plno, pripadne 2x po sebe na bomby (ale ze kolko dreva vojde) a skoncia, vsetko od lepidla az po tie kachloce je tam prosto tretia cenova, rozpadne sa to. Samozrejme to nemam zaujem skusat :)

Ale paci sa mi co vravel kachliar tkacik (este drahsi ako ten nas) na workshope, ze kazdy kachliar svoje dielo skusa nalozenim prehnanej davky dreva nad ramec predpisanej kapacoty, rozkuri to tak ako vam vzdy zakaze a ani jedna puklina, nic sa nesmie objavit, az tak sa odovzdaju. Tak snad to je pravda.

Pec si viete inak urobit aj sami, je to prosto hra s hlinou a napr. Tehlami, starym samotom alebo inym hutnym matrosom, len jedneho cloveka co ti to skontroluje treba. Ja to riskovat nebudem ale mam dvoch kamosov s vlastnorucne stavanou pecou a tisko zavidim odvahu a sikovnost :)

Inak na dom sme dostali ponuku a smejem sa so slzami v ociach, je to kzaj situacia ze imho kvalitny dom dnes nepostavi ten, co to hravo utiahol 2 roky dozadu. Sialene ceny...

Ideme do toho, ale seriozne mohol stat pred domom novy mustang ak by sme stavali pred 2 rokmi za tie iste koncove prachy. Dufam, ze nebudeme musiet uberat na essentials.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tiez sa cudujem ze auto ides kupovat ked dom chces. ci ti neposluzi este tragac aj pri stavbe este. do noveho budes sanovat nalozit zo zaciatku. hej do poteru kable idu ale pod plavackou mi tie folie 2* prechadzali termokamerou a hreju a podlaha tepla je ale proste ten priestor to nevykurilo za 2-3hod.a to nebolo tak chladno ani.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"