Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5594
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Neviem, ako to mas nastavene, tazko hodnotit od pc.

Slabe folie? Nevhodna podlaha? Netusim. Moze byt ze teplo uteka viac dolu ako hore.


Stare auto ostane na pracovne ucely urcite.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Inak na dom sme dostali ponuku a smejem sa so slzami v ociach, je to kzaj situacia ze imho kvalitny dom dnes nepostavi ten,
>> co to hravo utiahol 2 roky dozadu. Sialene ceny...

daj prosim ta detaily ak mozes.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5353
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co sa tyka materialov tak zdrazelo vsetko... a nie ze zdrazelo, ono to stale zdrazuje. O desiatky percent...

Kable, cenova ponuka stara par tyzdnov, dneska to uz je o 50% viac. Oproti dobe pred koronou ceny dvojnasobne.
Istice? "kupte si do zasoby, vyzera to tak ze tento rok uz od tejto znacky nedovezu ziadne" ceny tiez radovo o desiatky percent vyssie...

Ides objednat plastove skrine "ak ich date do vyroby tento tyzden tak su za 200... buduci tyzden uz budu stat 240"


a takto to je s kazdou jednou vecou co ides kupit
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

U nás uhlikova oceľ cca 30% hore od nového roka ževraj o 36% to isté mosadzne veci. Chlapci ak chcete riešiť kúrenie nakupujte už teraz lebo sa nedoplatite, Honewell už teraz nevie nič zaručiť dve regulácie mi vozia po kúskoch už druhý mesiac. Keď som tam volal mi povedal na rovinu že na budúci rok nebudú ani termostaty ani tie zbernice.

Plynové kotly kde to už teraz ich dávame za nákup aby sme mali aspoň robotu, čo sa týka železa kde to. Niektorý výrobcovia si brali pár percent iný šli o 40% hore od nového roka ževraj ešte horšie. Ľutujem ľudí čo budú stavať od nového roka železo, drevo, všetko neskutočne odjeb... Ceny.

Potreboval som 50M kábla 3x2.5 keď mi dala cenu nebol som moc nadšený, ide o to že ani chalani už nevedia zohnať za dáke smiešne sumy. Keď som chcel pár isticov povedal mi chlapec že budú až piatok pritom taká bežná vec.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5594
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Je to sialene veru sa vratime do cias ze domy si postavime vlastnorucne s bratom, svokrom a kamosmi, lebo argument ktory aplikujem, ze ja zatial viac zarobim ako dam niekomu za cas ktory by som sa lopotil so stavbou uz nebude platit :D

Turbo musel by si vidiet projekt aby si tie ceny vedel zasadit do kontextu, ale zaklady domu nas vychadzaju na 35k bez dph. A po konzultacii s dalsimi dvoma firmami to nie je prestrelena cena...

Pondelok utorok bude zbytok domu naceneny a ako pisete, chcem to cim skor objednat, podpisat a nech si to stavbar uz dava do vyroby lebo ak to zacnem riesit na jar tak byvame zas o rok neskor...

Edit: objektivne vnimam ako korektnu situaciu, ze mi nepride co si zmyslim vcera dnes zmontovane v sweat shope v cine. Je to ok, ceny idu hore a s nimi pojde hore vsetko, raz aj odmeny za prace ktore su globalizaciou podhodnotene.
A pojde dole aj luxus zivota, bohuzial.
Subjektivna pindam ze prave teraz sa deje tato globalna obroda :D
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Sugyi »

Ked to budes robit svojpomocne usetris na cene prace ktora zatial az tak hore nesla oproti materialu.

Kvoli energiam ide hore vraj aj cement uz. Osobne by som pockal ale ci je to lepsie/lacnejsie to ti neviem povedat.

Cele to navysovanie cien je sposobene preskupenim ludi od sluzieb (lebo sa zatvorili kina, restauracie, ine akcie) k tovaru. To sa postupne bude davat naspat do poriadku a ceny sa vratia do urcitej miery ked sa to cele znovu ustali. Tento tyzden som cital, ze znovu zacina ocel prudit z Ciny do EU. To je mozno znak toho, ze ludia prestali minat tolko na tovar kedze sa tak predrazil / je nedostupny.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Turbo musel by si vidiet projekt aby si tie ceny vedel zasadit do kontextu

jasne, ale nejaky globalny sumar nemas ? Nieco na sposob "malo nas to stat 150.000 evra, teraz to vyzera ze budeme skakat radostou za 240.000"
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5353
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

nemyslim ze sa to da zvalit na jeden konkretny problem... problem je vsade kde sa clovek pozrie

Nedostatok uhlia v cine, problemy s prepravou, zamestnanci su v karantenach, europska politika vdaka ktorej vystrelili ceny energii, problem s cipmi, inflacia, nepredvidatelny trh kvoli pandemiam a lockdownom...

cele sa to na seba nabaluje ako snehova gula
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5594
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

pondelok/utorok dostanem nacenenu aj hornu stavbu tak si to spocitam, kludne dam vediet.

nebude to uplne presne kedze 2 roky dozadu to bola cenova ponuka "na hrubo".
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nevadi, v kazdom pripade dik. Ak sa to na celom baraku pohlo o 30.000 hore tak budiz, ale ak to vystrelilo o 100.000 tak asi idem rovno do Dunaja

Skilex dobre napisal, za takychto podmienok sa neda nic rozpoctovat, robit... vcera bol v telke direktor Narodnej Dialnicnej, ze za posledneho polroka sa do ziadnej sutaze kde sa jednalo o energie neprihlasil ziadny subjekt. To uz tiez asi nieco hovori.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Mi vieme garantovať mesiac, keď ti dnes niečo nacenim dám to firme spravia ponuku tak máš 30 Dní na to aby si sa rozhodol a kúpiš to v tej cene okrem medených trubiek tam sa dokáže cena hýbať každý deň. Dnes už sa neoplatí čakať lebo pondelok to stojí päť korún a piatok už 100.

Ja som robil zamkovu nakupoval som za 15, a dokupoval za 22Euro.

Bratrancovi sme nacenovali Auto Servis na 8K začiatkom roka, teraz platil 12K. Môžem pokračovať aj o tom ako veľké firmy namiesto 20 izolácie už dávajú 15cm lebo proste cena je niekde v pecku.

Kamarát kúpil dom za 250K o dva mesiace na to sa taký istý predal za 300K.

Ja neviem kde toto speje, ale normálny človek si zachvilu nepostavy už ani svojpomocne lebo nebude mať ani na hrubú stavbu.
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Sugyi »

mp3turbo napísal: Ne 21. Nov, 2021, 18:52 Skilex dobre napisal, za takychto podmienok sa neda nic rozpoctovat, robit... vcera bol v telke direktor Narodnej Dialnicnej, ze za posledneho polroka sa do ziadnej sutaze kde sa jednalo o energie neprihlasil ziadny subjekt. To uz tiez asi nieco hovori.
Hej lebo chceli platnost ponuky rok :D
Dalej tazko sa im predava nieco ked dostanu cenu, oni cakali 100 a cena je 180. Tak to opakuju. Ani predajcom sa nechce nacenovat stale to iste bez ziadneho vysledku.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tuto je asi lepšie škrečkovať peniaze a dúfať, že sa aspoň troška toto šialenstvo ukľudní. Lebo sa tuším vraciame do doby pred 89, kedy sa na všetko stáli rady.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak toez si myslim ze zastavit sa zastavi, ale neverim, ze daco zrazu zlacneje. ja som zacat nemohol kvoli xy dovodom a nakoniec idem na jar hadam zacat ale ani nemam moznost niekde naskladnit material atd . ale v kutiku duse dufam ze na zimu sa to trocha zastavi
hry- ps5
doma-HP probook
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa fobos »

Diablo1st napísal: Ne 21. Nov, 2021, 21:05 Tuto je asi lepšie škrečkovať peniaze a dúfať, že sa aspoň troška toto šialenstvo ukľudní.
Skreckovat v dnesnej dobe ten fiat toaletny papier je najhorsie co mozes urobit. Ja osobne nemam v hotovosti viac ako 3000 euro-toaletaku. Vsetko ostatne davam do hocicoho materialneho

Doba je zla. Naviac ide tretia vlna kovidu, eu zas natlaci biliony eur na eurotlaciarni a vsetko sa to opat rozleje vsade na buduci rok do ekonomiky - dalsia inflacia

Ja som dostaval na jesen 2020 dakujem bohu

Tuto jar ma caka este dielnicka 5x5m to dam nejak
Xbox Series X...

Návrat na "Debata o všetkom"