Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Chris »

Fobos: jasne, daj do crypta a po novom roku to klasicky zleti na 10k 🤣

Takto to funguje,ze sa siri panika, ludia rychlo kupujte bo nebude.Bol som pozriet par domov minuly tyzden a typek mi vravi, ze rozhodnite sa teraz, lb uz zajtra mozno nebude.
Ze minuly tyzden predal dom za 560k len s tym, ze cez whatsapp spravil videotour. (Nejaki lekari z DE sa vracaju nazad na Sk) :hysterical: :hysterical:

Teraz nas5 z reality, tovar siel hore, lb ujo Biden rozdava helicopter money a tlustoprdnii emici mali strach z vianoc, tak prebili ceny + zaseknuta Ever Given.
Realne cisla kontajner z ciny do Madarska stal 3k € minuly rok, v oktobri 22k €. Avsak to cakalo okolo 7p kontajnerovych lodi pred LA pristavov, lb Emikom sa nechce robit/chori su tak, nema ich kto vylozit, tak cakaju alebo idu do dalsieho pristavu. Kedze tych lodi je obmedzeny pocet, tak proste veci do EU cakaju cakaju, zasoby sa skupuju.

Pri info to cislo cakajucich lodi klesa a minuly tyzden bolo uz len nieco okolo 40.

Rusi zacali propagovat a supportovat severnu trasu, co spravil management suezskeho prieplavu? Ohlasil zvysenie o 6%, lebo nova konkurencia 🤣, totalne iracionalne spravanie.
Inflacia v US 6.5 a EU ju s niekolko mesacnym meskanim kopiruje, len niet toho kto dvihne urokove sadzby, oh ano cesi to spravili ako jedniii z mala...

Som zvedavy ak uz konecne dvihnu urokove sadzby kolko Slovakov zakape, co si pobrali hypo na limit a pokupili predrazene haraburdy s FOMO
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa fobos »

Ja pišem kde o Krypte ? :facepalm:

Nech si robí každý ako vie, a kľudne nech pod vankúšom drží aj 50k :good: to je predsa to najlepšie, už vidím ako budú na budúci rok všetci zlacnovať o stovky percent, presne tak ako to vyletelo :D
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

fobos napísal: Ne 21. Nov, 2021, 21:58
Diablo1st napísal: Ne 21. Nov, 2021, 21:05 Tuto je asi lepšie škrečkovať peniaze a dúfať, že sa aspoň troška toto šialenstvo ukľudní.
Skreckovat v dnesnej dobe ten fiat toaletny papier je najhorsie co mozes urobit. Ja osobne nemam v hotovosti viac ako 3000 euro-toaletaku. Vsetko ostatne davam do hocicoho materialneho

Doba je zla. Naviac ide tretia vlna kovidu, eu zas natlaci biliony eur na eurotlaciarni a vsetko sa to opat rozleje vsade na buduci rok do ekonomiky - dalsia inflacia

Ja som dostaval na jesen 2020 dakujem bohu

Tuto jar ma caka este dielnicka 5x5m to dam nejak
Len do čoho to dať? Síce plánujeme rekonštrukciu domu, ale to bude tak najskôr o rok, tažke nemá zmysel teraz nakupovať materiál, keď ešte ani neviem ako to bude.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Chris to napisal tak ako by sme vyletelo kazde jedno pismenko. Este by som snad pridal haluškovú iracionalitu v podobe hodnoty akcii Tesly, Rivianu, Lucidu a podobnych niemandov, to je az halucinogenne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5354
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

clovek by aj nakupil, ale co s tym? naukladas tehly na pozemok... no mozes tam uz dat len fotopascu a pozerat ako ti to osadnici nakladaju na furik. Ine veci skladovat vonku ani nevies

a prenajat nejaku halu? to vyjde na 200-300-400€ mesacne, a budes platit 2x dopravu, najskor do haly a potom na pozemok... Keby aspon bolo stavebne povolenie uz

ale naplnis halu a nakniec nebudes moct stavat? :D


tazke casy
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3643
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa fobos »

Veru tazke casy... s autami to nie je tiez ziadna slava, svagor kupil pred dvoma rokmi A6 2012 150kw za 10k, po roku predal, kupil RS octaviu 3, zistil ze to je k*k*tina auto, ide po roku jazdenia nazad do A6 a ouha, to iste auto, ten isty rok stoji uz 15k (ale je pravda za ma o 80k km menej)

Takze ked mal niekto na ucte pred dvoma rokmi dajme tomu 15tisic, tak za dva roky slo von oknom 5 tisic :D (ked to zoberiem PRIEMERNE byvanie/auto/strava). Takze tie dristy o 5% inflacii su asi tak smerodajne ako priemerna mzda a nie realna - medianova

fiat drzat dnes na ucte je samovrazda (hocico dajme tomu nad 10k)
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Len do čoho tie peniaze nasypať? Ako držať ich na účte nie je výhra, ale keď ich budeš za rok až dva potrebovať? Kam ich dáš tak aby nestratili hodnotu?
Tiež chcem investovať najmä do domu, lebo si tým zvyšujem komfort, ale kua teraz niečo kúpiť je o hubu. Aj čo sa týka peňazí aj dostupnosti.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

Diablo1st: ono to sem moc nepatri (kludne to moderatori mozu prelozit do temy o investovani), takze to nie je uplne vhodne detailnejsie rozoberat, ale do ETF ako najmenej rizikovych produktov by som aj dnes kludne siel. Ak pojde trh dole, tak clovek strati, to je pravda. Ale minimalne budu kopirovat burzove indexy. Pre vacsi pokoj sa zameraj kludne na S&P500 (napr. iShares), pripadne napr. technologicky ETF na NASDAQ burze (QQQ, v EU k dispozicii ako EQQQ). Len pre info, od minuleho februara (kupoval som este pred padom trhov pred Covidom) mi EQQQ spravil doteraz +61%.
Vyhodou ETF je flexibilita. Sprava sa to ako akcia, kupis cez brokera, ked potrebujes peniaze, tak jednoducho opat predas a do 1 dna mas peniaze na ucte (odporucam pozerat brokera tak, aby aj zdanovanie za teba rovno vykonaval, ale presne SK predpisy nepoznam).
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

v PL som uz dlhsiu dobu nebol a trebalo by mi, nechodi niekto z Presova do PL nahodou kupovat neaky material? siel by som ako spolujazdec sa pozriet na neake ceny amterialov a pomozem kludne ked daco treba, len si domov donesiem jednu velku telku :D bo do karoqa mi nevojde
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Miso122 »

maniak napísal: Po 22. Nov, 2021, 12:46Sprava sa to ako akcia, kupis cez brokera, ked potrebujes peniaze, tak jednoducho opat predas a do 1 dna mas peniaze na ucte (odporucam pozerat brokera tak, aby aj zdanovanie za teba rovno vykonaval, ale presne SK predpisy nepoznam).
ziadny normalny broker za teba nebude riesit zdanovanie ziskov, na to mozes rovno zabudnut :D
ITX >>> ATX
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

V AT to robia vsetci, preto som to spominal.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Miso122 »

nie sme v AT
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Chris »

Neni su v AT dan a odvody z ETF okolo 40%?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

Dan zo zisku z obchodovania s cennymi papiermi (akcie, ETF, lubovolne dlhá doba drzania) je 28% (plus minus percento, nie som si 2x isty).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Neviete náhodou o nejakom aktualizovanom prehľade cien stavebných materiálov na SK/CZ trhu? Googlil som, ale nič použiteľné som nenašiel, samé neaktuálne články. Niečo napr. ako tu na pc.sk prehľad cien komponentov, čiže na konkrétnych produktoch. Skúšal som aj heureku ale vývoj ceny pri väčšine takýchto produktov chýba. Ďakujem.
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec

Návrat na "Debata o všetkom"