Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

NO THA URČITE!

https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-xl-2/

toto by mala byť CoreXY Mk4 za 800 evry, a XL verzia za viac a nie toto. Ja za ten posledný mesiac-dva som zistil, že mňa už nezaujíma nič, čo nebude tlačiť aspoň 100mm/s, menej už nemá zmysel, nie v 2021, keď všetko, aj 150€ tlačky vedia pomaly tlačiť prvotriedne (i keď často nie bezstarostne).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa pepe-flash »

Ja som teraz neodolal a kúpil som za 199€ Creality CR6 SE. Jediná úprava, bola výmena firmware za community firmware, ktorý má omnoho väčšie možnosti nastavenia. Za tie peniaze to tlačí perfektne.
Naposledy upravil/-a pepe-flash v So 20. Nov, 2021, 11:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

loleqboleq napísal: Pi 19. Nov, 2021, 22:52 NO THA URČITE!

https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-xl-2/

toto by mala byť CoreXY Mk4 za 800 evry, a XL verzia za viac a nie toto. Ja za ten posledný mesiac-dva som zistil, že mňa už nezaujíma nič, čo nebude tlačiť aspoň 100mm/s, menej už nemá zmysel, nie v 2021, keď všetko, aj 150€ tlačky vedia pomaly tlačiť prvotriedne (i keď často nie bezstarostne).
No so 100mm/s je to troska zlozitejsie. 100mm/s moze byt marketingova hodnota ktora udava rychlost na obvode heat bedu, nedaj boze na uhlopriecke alebo vase mode. Pri 5x10cm podorysne vytlacku sa koli akceleracii nemusis dostat ani na polovicu. Na to bacha.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa pepe-flash »

HaDeS napísal: So 20. Nov, 2021, 11:34
loleqboleq napísal: Pi 19. Nov, 2021, 22:52 NO THA URČITE!

https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-xl-2/

toto by mala byť CoreXY Mk4 za 800 evry, a XL verzia za viac a nie toto. Ja za ten posledný mesiac-dva som zistil, že mňa už nezaujíma nič, čo nebude tlačiť aspoň 100mm/s, menej už nemá zmysel, nie v 2021, keď všetko, aj 150€ tlačky vedia pomaly tlačiť prvotriedne (i keď často nie bezstarostne).
No so 100mm/s je to troska zlozitejsie. 100mm/s moze byt marketingova hodnota ktora udava rychlost na obvode heat bedu, nedaj boze na uhlopriecke alebo vase mode. Pri 5x10cm podorysne vytlacku sa koli akceleracii nemusis dostat ani na polovicu. Na to bacha.
Presne tak. Tie rýchlosti sú relatívne. Stačí si napríklad dať do sliceru kocku 10x10x10 cm , nastaviť rýchlosť na napr. 150 mm/s a slicer ukáže reálne rýchlosti. A tých 150 tam asi ani nebude.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

aky slicer? Ja mam na delte nejaky asi 1000 rokov stary Cura slicer. Nespominam si, ze by som okrem rozmerov, tvaru tlacovej plochy a home pozicie zadaval nieco ine. Ci novsie si vedia zo skompilovaneho Marlina vytiahnut hodnoty ako accel, jerk, LA a podobne?
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa pepe-flash »

V start g-code môžeš nastavené všetky tieto parametre a potom ti napr. Simplify3D ukáže rýchlosti
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

HaDeS napísal: So 20. Nov, 2021, 11:34
loleqboleq napísal: Pi 19. Nov, 2021, 22:52 NO THA URČITE!

https://www.prusa3d.com/product/original-prusa-xl-2/

toto by mala byť CoreXY Mk4 za 800 evry, a XL verzia za viac a nie toto. Ja za ten posledný mesiac-dva som zistil, že mňa už nezaujíma nič, čo nebude tlačiť aspoň 100mm/s, menej už nemá zmysel, nie v 2021, keď všetko, aj 150€ tlačky vedia pomaly tlačiť prvotriedne (i keď často nie bezstarostne).
No so 100mm/s je to troska zlozitejsie. 100mm/s moze byt marketingova hodnota ktora udava rychlost na obvode heat bedu, nedaj boze na uhlopriecke alebo vase mode. Pri 5x10cm podorysne vytlacku sa koli akceleracii nemusis dostat ani na polovicu. Na to bacha.
Ja nehovorím o žiadnom klamlivom marketingu ale konečne o posune v tejto oblasti, už roky tlačíme tých 50-60mm/s a to už nestačí, už potrebujeme viac. Mňa rozmaznala tá Flsun SRka, tá Pruša Mini ma dostala tak na týždeň a potom som po porovnávaní profilov v Cure spravil otočku a späť k SR, akurát teraz som nekupoval, lebo ich BF zľava na webe bola obyčajn 20USD zľava, ktorú som tam videl už niekoľkokrát, tak ešte mám čas ale nemám ani čo iné kupovať. Ako som vtedy spomínal 1/2 až 1/3 trvania tlače (porovnávané v Cure s reálnymi presetmi pre SR, Ender 3 aj Prusa Mk3), to je úplný masaker, keď viem, že to je možné, tak iné už ani nechcem, a to ani nie je CoreXY ale...Eiffelovka. :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Marek125 »

Však daj tlačiť niečo na detail a uvidíš tých 100 ani sa tam nepriblizis. Tu ide presne o to čo tu píšu chalani rýchlosť takú môže mať zďaleka sa ku nej ale nepriblizis stačí troska komplikovanejší model a si tam kde si bol ani nebude mať čas zrýchliť. A keď už aj zrýchli tak ďalšie problémy prídu až s tou rýchlosťou. XL Prusa má jednoducho výhodu lineárne koľajnice pevná konštrukcia to ísť plati aj pre Voron, ale ani Voron netlačí pri vysokej rýchlosti dáko nádherné. Len aby si nebol nakoniec sklamaný lebo za peknú tlač sa platí hlavne časom.

Slicer nieje žiadna výpovedná hodnota, často krát sa stane že to tlačí dlhšie alebo kratšie. Týmto ale nechcem obhajovať Pruse lebo dobre odladeny Ender s krátkym extruderom tlači tak dobre a tak isto rýchlo ako MK3 len sa stým treba pohrať.
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa josa »

Asi som veľmi odvážny keď sa spýtam či tu niekto nemá anet et4 / et4+, že? 😂
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7280
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

nechcem to davat do inzercie, kedze je to dost specificka vec ... nemate niekto biely flex filament tvrdost okolo 80-85A? Potreboval by som do 10m (real cca. 6m/25g) a nechem kvoli tomu kupovat celu cievku, kedze neviem ci to budem schopny vobec tlacit, kedze mam bowden. 95A mam a viem bez problemov tlacit, ale potrebujem nieco maksie.
Nechcem to samozrejme zadarmo, len radsej dam niektomu par eur za sample+postovne ako kupovat celu cievku za 20 €.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Anubis »

Potreboval by som vytlačiť potenciometer, neviete mi prosím poradiť firmu prípadne jedinca kto by mi za odmenu pomohol? Návrh :

https://thangs.com/designer/mike1808/3d ... Dial-15769

https://cults3d.com/en/3d-model/home/eu ... -knob-dial
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7280
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Mozem ti to vytlacit, aspon otestujem 0,25mm trysku, nech zostanu zachovane detaily textu. Predstava o farbe?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7280
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

mate niekto skusenost s filamentami od Turtle Tech? udajne SK vyrobca. Zatial som mal od nich biele PLA, za cenu 16€/kg som neodolal, kedze som potreboval tlacit vacsie veci kde zmizlo takmer 2kg filamentu. Tlac bez problemov, ale islo to 0,8mm tryskou ktora je podla mna tolerantnejsia na nejake nepresnosti, takze tazko zhodnotit takto. Chcem nakupit okolo 10kg filamentov, tak hladam nieco za rozumnejsiu cenu
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa kovinator »

Caute, vedeli by ste mi niekto vytlacit z presvitneho filamentu middle layer na klavesnicu? https://github.com/keebio/iris-case/blo ... 0Plate.stl Raz takto a raz mirror toho modelu pre druhu polovicu klavesnice. Samozrejme za odmenu :-)
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7280
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Mam v zasobe jednu cievku priehladneho PVB filamentu ale este som s nim netlacil. Cize teoreticky by som vedel. Skusim vytlacit nejaky mensi objekt a hodim fotku, ako to vyzera v praxi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Debata o všetkom"