Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 822
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa LeaR »

ja som mal uložené číslo na pani z retenčného, povedala mi, že kľudne môžem hocikedy zavolať. skúšal som kvôli rodine volať asi po roku ale už je nedostupné... :( btw ja mám v orange, neobmedzené+30GB dát za 16€
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Na pobočkách nemá zmysel riešiť, aspoň ja som nikdy neuspel. Na konci viazanosti mi poväčšine volajú druhý operatory s horšími ponukami. Ja si vždy niečo vybavím v O2 cez infolinku, najprv plaču a potom vždy dajú.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Papek »

mate tip na pevny mobilny internet? uvazujem nejakym nenarocnym netom na chatu, je to juhozapad SK, na rovine s dobrym pokrytim Orange aj T. Ostatni neviem. Datovo nic narocne, chcel by som casom ovladat zavlahovy system pripadne ine elektricke zariadenia a mozno tam capnem 1-2 kamery nech viem na dialku skontrolovat okolie.
CO som prbehol ponuky na nete

- Orange 15/1 up/down, 80 GB dat za 10€ mesacne + mesacny poplatok za zariadenie je netusim kolko, lebo mi cez web tlaci len Duobox za 2,25/mes co nechcem. Mne by stacil aj ten ich Flybox co je "od 9€". Ma to ethernetove porty co je podstatne a zvysok ma moc netrapi.
- 4ka 11€ za 15Mbit bez obmedzenia dat (pocitam ze tam bude nejaky FUP) + zriadovaci poplatok 30€, neviem sa dopatrat co sa modem k tomu davaju. Tipujem ze nejaky wifi hnoj co nema ani fyzicky port.
- T-com 5 € za 500 kbit/s, 2 GB datovy limit ale davaju iba nejaky Alcatel modem co vie iba wifi. Cena dobra, parametre keby boli o kusok lepsie ale cert to ber ... skoda toho modemu, bez ethernetu to nechcem.
- O2 od 16 € + 1,5 € mesacne za smartbox. Mal by mat 4x eth a wifi, ale zase mesacny poplatok

Z toho mi najlepsie vychadza Orange. T-com by asi tiez stacil, akurat tam by som si musel riesit zvlast modem ... napada vas este nejaka ina moznost? V Orange by som mohol skusit vyzobrat este nejaku zlavu, ked uz mam u nich pausal.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 822
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa LeaR »

ktorým operátorom sa vyhnúť pri kúpe telefónu z bazošu ? pamätám si, že o2 robilo problémy pri reklamácií, zvyšok je ok? v pohode reklamujem aj bez pôvodného majiteľa?
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa MaxPayne »

Asi si sa zmylil , orange robí problemy,co viem iba.
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2831
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ja som zase chcel napisat, ze Orange nerobi problemy :D
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 822
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa LeaR »

tak ako to teda je :D
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Pouzivam 4ka sim na kredit, kde platim len ked volam, datujem. Vyhovuje mi to, lebo malokedy som mimo wifi, rsp, ked som von snazim sa sledovat svet a nie telefon. Ked uz idem mimo na viac dni, kupim si balik 1GB na mesiac za 2€ a staci mi to.
Problem je, ze ked niekde v krikoch ,lesikoch stanujem, tak mam casto len edge a z toho ma ide slak trafit.
Nieco som pocul, ze 4ka rokuje s Orange o zdielani ich 4G siete, ale bovie kedy a ako to dopadne.

Hladal som teda nahradu na toto co pouzivam a nic normalne som nenasiel. Este aj ten blby juro ma tie datove baliky nastavene zdieracsky. Dobre som hladal? :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa molnart »

ja som mal telekom predplatenku v podstate len na pasivny prijem telefonatov od rodicov a SMS z banky, inac na vsetko som pouzival firemne, no budem musiet vyriesit nieco normalne. problem je, ze na datach spravim 10+ GB mesacne, ale mozno by som to skrotil na tych 8 giga co 4ka dava za rozmuny peniaz. na stanovacky nechodim, najviac data mi zozerie streaming hudby v aute alebo autobuse
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Predplatenka je ok, az kym nepride na net mimo balickov. Casto, ked som mimo domu a chcem poslat len jednu — tri spravy kamoske, predplatenka urobi to, ze ti automaticky aktivuje 300MB denny balik za 50c
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3652
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa fobos »

4ka ma katastrofalny signal mimo mesta. Nastastie mam v tom 11 eurovom pausale 100min/10gb dat aj roaming 4gb dat a ked signal vypadne mimo ich siet tak to hodi roaming siete (asi pomaranc) a uz to fici rychlo, problemom je, ze dakedy to strasne dlho daku siet hlada

Takze za mna 4ka v meste v pohode, mimo mesta uplne o nicom. A v meste mam tak isto problem v hypermarketoch, ked idem platit tak mi nechce ani clubkarty nacitat co mam v mobile :furious:
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa stiv »

Nuz, ked chces signal tak orange. A ked ani s nim nemas, tak je koniec. :D

Rychlosti v meste na pohodu. Do 350/100 na iphone. :D
.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1555
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa lopo1 »

A co operator Radosť za 20e ma neobmedzene volania aj data pripadne sa daju kombinovat len data a spoplatnene volania alebo opacne .....inak co sa tyka kvality a porytia signalom tak najmensie problemy a hluche miesta som mal s Telekomom.
Používateľov profilový obrázok
Thunderbolt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 02. Apr, 2009, 18:55
Bydlisko: Košice

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Thunderbolt »

Radosť mám (tú za 20€) od kedy začali a je to top :good:
CPU: AMD Ryzen 9 5900X CPU Cooler: Scythe Fuma 2 MB: MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI GPU: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900XT 16GB RAM: Crucial Ballistix 4x32GB 3200 Mhz Cl 16 SDD1: Samsung 980 Pro 1TB SSD2: Samsung 980 Pro 2TB PSU: Corsair RMx 750 CASE: Fractal Design Meshify S2 Dark TG LCD1: LG 34GN850 LCD2: EIZO EV2450-BK OS: Windows 10 Pro 64-bit DAC/Amp: Schiit Hel
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1093
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Danix64 »

aj mne poradil blizky Radost a zatial to testujem prvy tyzden v mobile (tiez tu za 20€) a zatial spokojnost (ale planujem zmenit na lacnejsiu verziu, menej dat mi bude stacit). Na data som mal doteraz ako sekundarnu SIMku v mobile 4-ku, ale pokrytie a signal je slabsi, v meste je to OK, ale na chate mimo mesta, v doline, kde okolo su kopce, tak signal ziadny.
Planujem zaviest internety do chaty cez LTE antenu od MikroTiku: https://www.alza.sk/mikrotik-rblhgrr11e ... 44.htm?o=1 (ktora ma zisk anteny 17 dBi oproti integrovanym antenkam v mobile co maju 2—3 dBi) ale kedze signal tam je vseobecne slaby a 4-ka ma daleko vysielac, tak planujem tam teraz dat SIMku od Radosti, co by malo bezat v sieti O2 a podla nejakej neoficialnej mapy vysielacov su v tej lokalite najblizsie vysielace prave od O2.

Otazocka - je mozne Radost prevadzkovat (a platit) len tie mesiace, ked to budem potrebovat a pouzivat? Zatial som nenasiel vhodne nastavenie v appke. Dalsia vec co ma trochu zarazila je, ze pre kontrolu spotreby a spravu ma Radost len appku do mobilu? Nema vobec webove rozhranie pre pohodlny pristup cez PC?!
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"