Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW - broslocar téma

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW - broslocar téma

Príspevok od používateľa werwest »

ja mam zapnute stretavacky furt, aj ked mam drl, nech ludia vidia o vlasok lepsie ked si valim 200. NB pouzivam odjakziva. podla objednavok vidim ze som menil 4.7.2018, 28.7.2019, a potom 28. 9. 2020. imo v pohode vydrz, do korony som lietaval tak 30k rocne, ratam ze tie co su tam od septembra budu kvoli ho drzat dalej :D
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
ANONYM_a7

Re: Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW - broslocar téma

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

na denne mam ledky cize tie h7 svetla idu fakt minimalne - v zime je to samozrejme ine v praxi sa s nastavenim svetiel nehram staci to nechat na auto a funguje to skvelo. Chcel som to hlavne skusit a teda uvidime ci to budem menit rocne a bude ma to bavit, alebo nie. Kazdopadne vymena H7 pred barakom 10 min robota aj s rozbalenim ziaroviek cize myslim ze aj keby sa za jazdy vypalila, prehodit to nie je problem kdekolvek.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW - broslocar téma

Príspevok od používateľa stiv »

SKiLEX napísal: Ut 30. Nov, 2021, 13:47Tu by som ta len opravil... Otazka by mala zniet ze ci stacia tie nic moc ofiko diely, alebo tam dat radsej nieco kvalitne aftermarket
A z pirelli budes sklamany. Asi najhorsie "premiove" pneu ake existuju, hned po 5. generacii continentalov.
Je to tak, rozhodne tie 2 pneu patria k tomu najhorsiemu co mozes v koncerne dostat. Fujky.

A taktiez by som od nich nekupoval uz brzdy. Jednak su drahe, ale to je jedno. Horsia je ich aktualna kvalita alebo skor nekvalita. Fakt odpad.

Ak nieco ine tak EBC kotuce a dosky (zelene abo zlte..), pripadne ak nieco obycajne a hned dostupne tak ATE. A to je asi vsetko co nesklamalo. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW - broslocar téma

Príspevok od používateľa Papek »

Prvee Nightbreakery nevydrzali nic moc, okolo 10k km. Medzitym som mal NB Laser, Unlimited a neviem este ake verzie a tie maju hadam aj dvojnasobnu zivotnost. Velmi podobne su aj Philips Xtreme Vision. Pouzival som v Civicu, teraz mam v Navare a je to 100 a 1. Kupujem podla toho co je aktualne lacnejsie.

S Pirelkami suhlasim, tiez som mal tu cest s Cinturato P7 a po roku zacali riadne hucat. Pre mna to bol velky sok, ked som prezul zo zimnych Barumov naspat na rok stare Pirelky a zrazu hukot. Pritom rovnaky rozmer pneu.

Upravu motora chvalim. Ten narast vykonu je pekny, najma to ze to nie je iba vyhnana spicka, ale prakticky posun celej krivky smerom hore.

K tomu tlmeniu - neviem ako je odhlucnena Ibiza, ale oproti Fabii to asi nebude o moc lepsie. Ak to urobis poriadne a pustis sa aj do podlahy, tak vies pocitovo dost znizit hlucnost v kabine. Ja som takto tlmil Navaru, kde je dost vyrazne pocut dost hluk od podvozku. Tlmil som podlahu bitumenovymi platmi a penou (s uzavretymi bunkami - kvoli nenasiakavosti) a rozdiel bol ovela vacsi ako som ocakaval. Samozrejme, S-klasa to nie je, ale hned je to o daco civilnejsie auto. Na druhej strane teraz viac vnimam hluk od motora. Tlmenie rozhodne nelutujem.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
ANONYM_a7

Re: Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW - broslocar téma

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

vytlmenie od motora je ok mam vsade napchane vseliake peny atd - tlmenie skor do dveri vsetkych 4 + kufor. Tam je to teda dost zle musim konstatovat. Aj seriove repro (i ked priplatkove stale seriove) mi vie rozrezonovat vsetky dvere. Ak sa buchne do zadu este woofer tak si to skutocne neviem predstavit. Co do audia rad by som sa zmestil s upravami do 1000e - vytlmenie rozne levely su taktiez tak uvidime do 2jky by som to chcel mat cele pekne spravene idealne na jednom mieste nech len zanesiem auto a odchadzam spokojny. Ak mate tips na konkretny servis ktory sa specializuje na taketo veci uvitam. Ak nie pojdem do MMka.

BTW ibiza je odhlucnena podla vybavy. predpokladam ze aj fabia bude to iste. Zaklad nemal takmer ziadne odhlucnenie ani od motora, FRko tam ma ako som spomenul kopec materialu na tlmenie - je to aj vidiet volnym okom pri otvorenych dverach napr.

S pneu je 30000 nazorov 3042023 odbornikov a len jedna spravna volba - ta tvoja :) Pevne verim ze to bude aspon na urovni toho co som mal. A aj keby nie nevadi preberal som to s vacerimi chalosmi co sa tocia okolo gum a teda nik z nich nejak nepindal ale to je jedno, nakupene uz je uvidi sa. Ta 100km jazda bola uplne ok - nechcem mudrovat proste je to somarina porovnavat s 4+ rokmi starou pneu cize hocico nove bude asi o dost lepsie v praktickom pouziti. Po zime sa uvidi uprimne som siel skor po cene nechcelo sa mi davat 120e kus za gumu na ten moj retardovany rozmer 215/45 r16. Nechcem si jednoducho obhajovat kupu pred tym ako to realne poriadne odjazdim tak zatial diskusiu o pneu nechajme do temy o pneu :)

Mam ich zazimovane v pneuservise tak aspon nebudu na P skladovane ako tie co som mal doteraz.

Edit foto interieru kozka volant manzeta + laktofka

https://drive.google.com/file/d/1xgpxPu ... sp=sharing
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5354
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW - broslocar téma

Príspevok od používateľa SKiLEX »

S audiom aj tlmenim ti pomozu na ahifi, mas tam aj pekny konfigurator
https://www.ahifi.sk/konfigurator-odhlu ... re/premium



Co sa tyka pneumatik, tam tych odbornikov treba silno filtrovat... Rozdiely sa objavia len v krizovych situaciach, alebo potom ked to niekto tlaci na hranu. A kedze krizove situacie su zriedkave a jedinecne, tak relevantny je len nazor ludi co ich tlacia na hranu + casto striedaju obutie/auta atd.


Cize ked ti niekto povie ze "tieto pneumatiky su super" tak mas 90+% sancu ze trepe.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"