4ka - Štvrtý mobilný operátor

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Subjektivne mam pocit ze ta ich uz biedna siet išla do kopru po zaciatku pandemie.

moze to byt sposobene aj vyssou hustotou ludi na danom mieste - niektori sa uz potom nezmestia na tie rychlejsie vysielace a musia byt zhodeni na starsie technologie.

Ake radosti cloveka cakaju v Radosti ? Stara mi kibicuje ze by chcela nelimitovany internát v telefone, netaha nic, pozera videja z jútubu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa MacTukahan »

mp3turbo napísal: Ut 07. Dec, 2021, 20:57 >> Subjektivne mam pocit ze ta ich uz biedna siet išla do kopru po zaciatku pandemie.

moze to byt sposobene aj vyssou hustotou ludi na danom mieste - niektori sa uz potom nezmestia na tie rychlejsie vysielace a musia byt zhodeni na starsie technologie.

Ake radosti cloveka cakaju v Radosti ? Stara mi kibicuje ze by chcela nelimitovany internát v telefone, netaha nic, pozera videja z jútubu.
podla mna to bude skor pracou na technologii. Treba vyliest von a pozret ci tam chlapci po streche nebehaju :D
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Xeigen »

no Radost je v tomto smere uplne bezproblemova. A na bezny browsing, youtube tych 10mbit je uplne do pohody. Mesacne som nedal viac ako 60gb, cize ani ten limit 100gb som nepocitil. A fakt som nonstop online, vratane aktualizacii. Jediny problem som mal, ked sa skenoval obciansky s neaktualnou fotkou do appky, ale tusim sa tam dalo zvolit overenie totoznosti pri preberani kurierom. Prekvapenie ta caka (aspon mna cakalo), ked vyleti konfetova chujovina z obalky a musis zbierat papieriky... nepochopil som naco to je, len som sa vytocil 😀
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som nic nestudoval - prepacte otazku sprosteho - co je tych 100GB limit ? Potom sa spomaline na 32kbit/s ? :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4064
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa castelL »

Áno ale na 2/1mb

Prešiel som zo 4ky na o2 radosť a hneď ďaleko lepšie ide Internet aj signál :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa mp3turbo »

okej, na 100GB sa nedostaneme hadam nikdy. Dikes !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Meh, ukazuje sa, že 4ka je v jadre lacná štetka. Mal som aktivovaný 15€ dátový balík a zabudol som ho deaktivovať (ak by som mohol, tak v prvom rade ho aktivujem len jednorázovo, nie s automatickou obnovou). Včera stiahlo platbu na ďalší mesiac - okamžite som im napísal na formulár a požiadal o storno. Taktiež, v appke som medzitým deaktivoval balík.

Ochota nula bodov. Nedá sa. Taký bullschiit, hovoria o imaginárnom produkte, ktorý neexistuje, a dokonca ešte predchádzajúci mesiac ešte ani neskončil (skončí dnes), takže nie je žiaden dôvod, prečo by to nevedeli refundnúť.

Idem ešte skúsiť poslať sťažnosť a uvidím ale nedávam si veľmi nádej.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa MaxPayne »

V prvom rade je to len tvoja chyba. Majú to automatizované a nastavene vopred ako si si mohol všimnúť už niekoľko krát. Keď na nich na dávaš, máš teraz veľa možností, keď sa ti nepáči ich systém.
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pokiaľ taký systém neexistuje len pre jeden dôvod, a to práve pre maximum profit využívajúci ľudí, ktorí:
- aktívne využívajú službu
- nechce sa mi niečo zrušiť
- nevedia ako niečo zrušiť
- BOHUŽIAĽ, zabudnú niečo zrušiť
tak tu nie je priestor pre tvoj argument.

A čo, že je to moja chyba? Kúpil som fyzický produkt, ktorý niekto musel vytvoriť? Nehovoríme len o nejakej imaginárnej kvóte v infraštruktúre, ktorá existuje a aktívne pracuje a ty platíš len výkupné, aby si ju mohol využívať (ako diaľničná známka)? Znamená to, že keď ty máš dátový balík, tak niekto iný ho už nedostane?

Chyba sa stala, áno, ja som na to zabudol. Bohužiaľ, avšak V OKAMIHU, kedy mi stiahlo peniaze, som to BEZODKLADNE riešil. Nečakal som týždeň alebo nevykonzumoval polovicu kvóty predtým ako som sa im ozval.
Tu nie je dôvod, aby to niekto, kto je prozákaznícky nepovedal "Samozrejme, nič sa nedeje. Vidíme, že ste balík už medzitým zrušili. Reaktiváciu u nás v systéme stornujeme a suma sa Vám vráti na účet".

Musím povedať, že od niekoho tu na fóre by som takú tone-death reakciu nečakal. Ale očividne ja som problém...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

toto stoji pri datovom baliku

Dátový balík *** má automaticky aktivovanú bezplatnú službu Automatická obnova. Automatická obnova pre dátový balík *** zabezpečí, že balík sa automaticky obnoví každých 30 dní...

Inak, ktory datovy balik stoji 15€? Ja tam vidim len 5 a 8€, co su ceny za balik nekonecno pre novych a existujucich zakaznikov (skor by som videl figel v tychto cenach, zdaju sa mi dost nizke teda a nikde tam nevidim, ze sa take uctuju len prvy mesiac a pod.)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tento je ten za 15€ (akurát ja som platil už hneď 15€ aj prvý mesiac, nie ako je promo na webe)

https://www.4ka.sk/fix/sloboda-data/
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nemáte náhodou informácie o tom, že aké rýchlosti a prípadnú FUP má práve 4ka s ich 15€ neobmedzeným LTE balíkom vyššie? Ja ako tak pozerám na web aj cenník, tak nevidím o rýchlosti a FUP absolútne žiadne informácie.

Edit: FUP som asi našiel, teda
Priemerná miera využívania nekonečných nových paušálov a balíkov je aktuálne v objeme 3500 minút/SMS a 300 GB za jeden mesiac.
Zdroj: https://www.4ka.sk/fix/internet-do-mobilu/, sekcia Sú v paušáloch SLOBODA uplatňované Zásady správneho využívania?

akurát bez akejkoľvek zmienky o rýchlosti pred/po.

Edit2: Asi som našiel ja info o rýchlosti
Odhadovaná maximálna rýchlosť v sieti 4G smerom k užívateľovi 50 Mbit/s,
- Odhadovaná maximálna rýchlosť v sieti 4G smerom od užívateľa 10 Mbit/s
Zdroj: https://www.4ka.sk/fix/pomoc-a-podpora/ ... -smernice/, v niekoľkých dokumentoch

A možno to neplatí pre toto ale tu som našiel aj info pre rýchlosť po procnutí FUP
LTE Internet - Týždenný limit 250 GB - 6/1 Mbit/s do konca týždňa
Zdroj: https://www.4ka.sk/media/docs/250_Infor ... KA_web.pdf

Možno to je teda aktuálnejšia info (súdiac podľa toho, že sa tam už spomína aj 5G) ako tá v prvom edite, čo by bolo super, 250GB/týždeň je predsa len o trošku viac fér.

Takže teoreticky (budúci týždeň si to overím s ich podporou), by mal byť (v ideálnom prípade) ich LTE neobmedzený balíček:
- s 250GB FUP na týždeň
- 50/10Mbit obyčajne
- 6/1Mbit po FUP
nič extra ale popravde som dnes hľadal "neobmedzený" LTE net u našich operátorov a je to ale neskutočná tragédia. Ostali by vlastne 4ka a Radosť (02) a Radosť síce stojí rovnako (Dátová Radosť, tiež 15€/mesiac) ale 4G/5G a rýchlosť obmedzená na 10/10Mbit(!!) a po FUP (100GB) 2/1Mbit. Debilové.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"