Posilnovanie

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Papek »

Ten kto ma multisport kartu moze mat este jednu pre rodinneho prislusnika - pokojne aj "bratranca" ;)
ja som takto asi po 20 rokoch zistil, ze jeden moj spoluziak este zo zakladky je moj bratranec
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1626
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa d3Xter »

castokrat zalezi ake podmienky ma dana firma pre zamestnanca, niekto ma MS kartu free niekto 15e,30e,...
druha karta je potom za viac, pripadne full cena co uz pre niekoho nemusi byt vyhoda
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa bepetko »

Bol by niekto ochotný byť môj bratranec?😁 Ak hej, za koľko?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa spencer »

chalani , mam dilemu . uz tak 2 roky som nebol vo fitku , najprv korona a teraz som mal zranenie ramena , ktore sa zda ze po skoro roku sa uplne vylieci . nemam moc casu cvicievat tak by mi to vyslo len 2x za tyzden . tympadom som viacmenej nuteny ist do fullbody treningu , ktory som nikdy nerobil . nepojdem ziadne extra vysledky vahy ani nic take . proste si chcem po robote obcas zamakat a trocha dat dokopy postavu . ked sme teraz vyberali novy oblek uz mi to doslo ze to fakt treba :D . teraz len niekedy plavam a boxujem , aj to len par tyzdnov , kedze zranenie bolo este aktualne tak mesiac a pol dozadu . uz by ma obmedzovat nemalo a samozrejme zatazujem ho postupne a aj budem . cvicit ako som spomynal nebudem so 100% vahami , ale tak 60% . trebars daval som 90kg na bench teraz budem rad a spokojny dlhodobo s 60-70kg . skusal som uz aj nakombinovat moje oblubene cviky do 2 dni fullbody , ktory by sa moc nemenil . viem ze su 3 velke cviky ako bench , mrtvola a drepy , vopchat ich do 2 dni neni az taky problem , kedze nejdem so 100% vahami a vylkonmi . otazka je : je mozne si vytvorit nejaky jednodnovi fullbody plan , ktory by obsahoval vsetko podstatne ? trebars by som v pondelok dal taky isty trening ako aj vo stvrtok a iny tyzden keby sa dostanem do fitka iba raz , tak by som ho dal tiez rovnaky . chcem do toho mala casu zaradit aj ine sporty ako plavanie , box , korcule , cyklo a tury . ide mi o to , ze cez zimu je clovek zavrety doma tak chodi do fitka aj viackrat za tyzden + nemoze moc.makat na zahrade . teraz v lete by som nerad stravil . vsetok volny cas len vo fitku . keby idem za jednoznacnym progresom , tak by som chodil aspon 3x za tyzden to sa mi osvecilo . viem ze existuju treningy ,kde makaci mavaju 3 velke cviky za jeden trening , ale nemozem sa s nimi porovnavat .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Norbi082
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Norbi082 »

mne osobne sa fullbody osvedcil, ale kedze ho tam mas len 2x za tyzden tak musis tam dat vela cvikov, aby to malo efekt
najlepsie bude cvicit protismerne partie, tam najviac usetris cas
biceps-tricpes, prsia-chrbat, nohy-ramena, brucho-lytka
priklad bench (pauza max 60s) pritahy v predklone (pauza max 60s) a zas opakovat bench, pritahy

ako sablonu si mozes zobrat treningy z 50tych rokov a upravit si to podla svojich oblubenych cvikov
https://www.spcfitz.com/full-body-worko ... y-colbert/

mrtvolu, ani drep by som tam nedaval, tam stratis vela energie
na nohy radsej leg press, hack squat, bulgarian split squat, popripade celny drep a ak nevladzes tak predkopavanie

na vahy sa nepozeraj, najdi si vahu s ktorou urobis 8-12 opakovani blizko zlyhania, alebo do zlyhania a taku vahu daj na vsetky 3 serie, nie blbe pyramidy
5600X | Ninja4 | B450M Pro4 | 16GB DDR4 | Aorus RX6800XT |WD Black NVMe 1TB| Seasonic G12 650 | NZXT S340
Philips 32” 1440p 165Hz | VR: HP Reverb G2 | Edifier MR4 | Topping DX1 | DT 150 | Razer Viper mini | SK64S | T300
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa spencer »

perfektne si to spracoval diky ti moc ;) urcite sa tymto zacnem riadit a uvidime ci sa z casu na cas nepretrenujem a staci to na partiu len 3 serie jedneho cviku ? to striedanie partii po 1 serii chapem takc , ze nemusim dlho cakat kym mozem dat dalsiu seriu na unaveny sval ze
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Norbi082
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Norbi082 »

aspon 2 cviky na velku partiu po 3-4 serie

priklad:
A. prsia B. chrbat
A. prsia B. chrbat
A. triceps B. biceps
A. triceps B. biceps
A. nohy B. ramena
A. nohy B. ramena
A. lytka B. brucho


ano presne, namiesto toho aby si oddychoval medzi seriou stihnes toho odcvicit 2x viac
mne to vyhovuje, lebo to setri cas a sila tam je
treba vyskusat, mozno zozaciatku nebudes vladat, potom si zvyknes
34 serii pride pre niekoho ako extrem, mne osobne to vyhovuje a mam to odcvicene za hodinu aj pol
5600X | Ninja4 | B450M Pro4 | 16GB DDR4 | Aorus RX6800XT |WD Black NVMe 1TB| Seasonic G12 650 | NZXT S340
Philips 32” 1440p 165Hz | VR: HP Reverb G2 | Edifier MR4 | Topping DX1 | DT 150 | Razer Viper mini | SK64S | T300
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa spencer »

diky idem dotoho , dam vediet dojmy casom
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5611
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Co ja viem, pidla tvojho opisu chces zhodit kila a dat sa do formy, na co mi velke cviky s velkym vydajom energie nepridu ako zla volba, ale vela o tom neviem...
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa bepetko »

skor male vahy po vela opakovaniach, zahriat telo a dostat ho do tempa nech spalujes.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Fullesh »

Ja som si na fullbody 2x tyzdenne nevedel zvyknut. Vela na ten jeden den, dlhe pauzi medzi treningmi. Viac sa mi odsvedcil PPL, 50min, 2-3 cviky 4 serie, lepsie delenie partii, vacsie sustredene na tu partiu, celkovo to aj setri cas, napr. miesto sledovania depresivnych veci v TV 19:00-20:00 :D
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4088
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa castelL »

Človek ktorí chce schudnúť musí mať podľa mňa hlavne prehľad koľko a čo papá, teda ako sa stravuje = kontrola kalórií. Osobne s tým bojujem a keď som sa vždy odhodlal cvičiť, kontrolovať stravu mi robilo problém, ale nie je to nič čo sa nedá len sa musí hlavne chcieť a v dnešnom urýchlenom svete u mňa niekedy žiaľ prevláda lenivosť kvôli pracovných záležitostiam. Zastávam názoru že stravovanie a spánok je no.1 pri progrese a mať rozumný tréningový plán do toho len všetko umocní. Tiež som si už povedal, že by bolo načase opäť sa dostať do cvičenie a zdravšieho fungovania. Osobne mi vždy vyhovoval najviac podobný plán ako písal @Fullesh s rozdelením: PO, UT, ST (voľno), ŠT, PIA, SO a NE väčšinou voľno + voľnočasové aktivity/príroda a v podstate tohto plánu sa chcem držať aj teraz. Navyše som si vedel tréningy flexibilne posúvať podľa potreby keď vyskočila náhle práca. Beriem iba proteín a kĺbovú výživu od značky Prom-In a do toho nejaké iné komplexné vitamíny a mineráli.

Počuli ste o Ashwagandha?
Premýšľam ešte nad týmto doplnkov: https://www.brainmarket.sk/brainmax-pur ... ek--200-g/ naštudoval som si a vyzerá to z pomedzi všetkého možného čo je dostupné, ako rozumný doplnok, má niekto skúsenosti?
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5363
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa kllr007 »

Nemusíš ani kalórie rátať stačí ti vysadiť všetky kraviny od čokolády, cez čipsy, sladené vody atď a neprežierať sa. A nemusíš ani nijako výrazne cvičiť cielene, len nejaký ten základný pohyb. Vlastna skúsenosť 20kg dole.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4088
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa castelL »

Skôr sa jedná o progres pri cvičení, chudnutie je v princípe jednoduché pokiaľ dotyčný nemá zdravotné problémy súvisiace s nadváhou.
Norbi082
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Norbi082 »

Ashwaganda je pecka, odporúčam vyskúšať

Každý má iné problémy, ja mám problém pribrať, mám rýchli metabolizmus a nebaví ma jesť, priberám až pri 4200kcal čo je dosť, ale idem bomby, 5kg za 5 mesiacov
5600X | Ninja4 | B450M Pro4 | 16GB DDR4 | Aorus RX6800XT |WD Black NVMe 1TB| Seasonic G12 650 | NZXT S340
Philips 32” 1440p 165Hz | VR: HP Reverb G2 | Edifier MR4 | Topping DX1 | DT 150 | Razer Viper mini | SK64S | T300

Návrat na "Debata o všetkom"