Káva a všetko s ňou spojené

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa darklol »

na coffeeart? lebo ten kupon mi neberie
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Ano, mas regnuteho usera? V maili je ze to je iba pre tych, ktori maju aktivny newsletter, ale nemyslim si ze by to checkovali ...\

edit: teraz som ho skusil a fakt nejde :-/ napisem im

edit2: spravili chybu v kode v maili

PARTY22 je platny
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa newmi »

Coffeein 11% zlava + nejake darceky
Kod: 11rokovCOFFEEIN

darceky:
pri nakupe nad 25€ - mix orieskov
pri nakupe nad 35€ - 100g kavy
pri nakupe nad 50€ - rucne robena klucenak
+5€ zlavovy kod na dalsi nakup na kazdu objednavku

(darceky by sa mali kumulovat, cize ak kupite nad 35€ dostanete 100g kavy ale aj mix orieskov

Edit: a este dalsia zlava na Verticcio. 30%
Kod: verticcio
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa zoom »

Helou, kávičkári. Do budúceho nového bývania už dlhšie vyberám automatický kávovar a potreboval by som taký fundovanejší názor. Vtip je v tom, že ja kávu nepijem, nemám rád, nechutí mi a bude to čisto len pre návštevy a tak :-). Cenovo počítam niečo okolo 1000,- €.

Po dlhom štúdiu, pozeraní testov a skúmaniu okolia som bol viacmenej rozhodnutý pre Jura E8 (~1000,-€) alebo S8 (~1300,-€). Jura je pre mňa sympatická značka, máme ich aj v práci a ľudia si pochvaľujú kávičku. E8 je taký pekný stroj s tým, že ak by som nejako naveľa obetoval o pár stoviek viac, tak S8 má už veľký dotykový displej. V podstate som bol už dlhší čas rozhodnutý pre E8 s tým, že som sa nejako chcel presvedčiť na S8 kvôli displeju.

Pred pár dňami som však začal bližšie študovať Philips Saeco a veľmi sa mi zapáčil Saeco Xelsis Deluxe (~1090,-€), čo je vlastne ten lepší rad od Philipsu a rovno druhý najlepší model (Xelsis má nejaké fičurky navyše a je Made In Italia; GranAroma je Made In Romania). Veľmi sa mi páči ten displej, UI a ovládateľnosť. Tu je nejaké video.

Moje otázky:
• Predpokladám, že nikto nebude úplne hejtovať Juru, ale aký máme názor na vyššie modely týchto Philips/Saeco kávovarov?
• Ako veľmi má kávovar chuť na výslednú kávu? Myslím tým - ak rôzne kávovary ovplyvnia 20% chuti a zvyšných 80% tvorí samotná káva, tak k výberu budem pristupovať inak, ako keď kávovar urobí 60% chuti šálky a káva "len" 40%.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa newmi »

Pri tych automatickych kavovaroch nie su velke rozdiely v kvalite kavy v salke. 700€ automat ti spravi rovnaku kavu ako 300€ zaklad od Delonghi. A ani od toho 1000€ necakaj zazraky. Skor to je o nejakych funkciach navyse. Ale ked kupis dobru kavu tak to bude v pohode pitelne. Paka je samozrejme paka a kava v kaviarni z 10+tisicoveho stroja od niekoho kto vie ako sa ma robit dobra kava je zas iny level.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa amplifier »

Svokrovci teraz kupovali Delonghi co chodi po nete za 8-9kil a nevidel som ziaden rozdiel v kvalite espressa oproti lacnym prdom za dve stovky. Mi to pride ze pri tych automatoch to je hlavne o tych trilion funkciach co maju navyse ale v kvalite vysledneho napoja som citil nulovy rozdiel. Az mi bolo luto povedat nieco tak som sekal ksichty jaka ppci kava :-D a potom si isiel napravit chut na moju malu lacnu paku za 150€ ktora mi spravi o dve triedy lepsie espresso ;-)
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa 1adad1 »

My máme v práci to Jura e8 a naozaj nemôžem povedat ze by ta kava bola nejaká o moc lepsia ako z domaceho delonghi za 300e. V tomto teda potvrdzujem názor kolega vyššie.

Najlepsia kava vždy bude z paky. S tým sa však treba vedieť naučit robiť a je z toho bordel. Takže asi nic pre teba.

Ak to ma byt naozaj len pre navstevy, tak ja by som nešiel do zrnkovej kavy, ak je dlhšie otvorena je to na nej cítiť. Navyše je to zariadenie ktoré zabera viac miesta. Niektorí ma tu možno ukrizuju, ale odporučil by som Ti nespresso. Je to pohodlne, kava vydrzi dlho, stroj nezabera veľa miesta, Odvapnovanie je easy a tak
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa darklol »

ako ja mam doma juru E8 a za mna spokojnost. ale ja som nenarocny uzivatel. ak chces pohodlie a co najmenej s tym robit asi fakt bude lepsie hladat nejaku automatiku za co najmensi peniaz
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa newmi »

1adad1 napísal: Ne 17. Júl, 2022, 11:41 My máme v práci to Jura e8 a naozaj nemôžem povedat ze by ta kava bola nejaká o moc lepsia ako z domaceho delonghi za 300e. V tomto teda potvrdzujem názor kolega vyššie.

Najlepsia kava vždy bude z paky. S tým sa však treba vedieť naučit robiť a je z toho bordel. Takže asi nic pre teba.

Ak to ma byt naozaj len pre navstevy, tak ja by som nešiel do zrnkovej kavy, ak je dlhšie otvorena je to na nej cítiť. Navyše je to zariadenie ktoré zabera viac miesta. Niektorí ma tu možno ukrizuju, ale odporučil by som Ti nespresso. Je to pohodlne, kava vydrzi dlho, stroj nezabera veľa miesta, Odvapnovanie je easy a tak
Preboha. Len nie Nespresso. Nie naozaj. Je z toho vela odpadu a schvalne si prepocitaj cenu za kilo kavy nespresso vs nejaka slovenska kvalitna praziaren. A dobru kavu z toho fakt nedostanes.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak keby robil kávu každý deň sa to neoplatí, ale ak píše, že pre návštevy, tak hádam nebude mať návštevu každý deň nie? :D
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa zoom »

No takto, bude to pre navstevy, ale tak aj pani domaca sa napije. Nevravim, ze denne 10 salok kavy, ale nebude to tak, ze otvorim nejaku zrnkovu kavu a este za 5 mesiacov tam bude svietit pol balika. Takze normalne budem skusat rozne hipsterske lokalne aj vzdialene kavicky a podobne. Zase ja si tam urobim akurat teple mliecko, nasypem do toho Granko a som vysmiaty :-D.

S tymi pakovymi kavovarmi to mam nacitane, a teda "viem", ze by mali byt to naj v domacich podmienkach, ale tu naozaj ide o to, aby som jednoducho pripravil relativne dobru kavu a mohol sa hrat s kopou nastaveni. Nasypem dobru kavu, zmacknem tlacitko, *cary mary fuk* kapucinko... dalsi chce co? *cary mary fuk* espresso. Ako mam doma japonsky rucny mlyncek na kavu, ale nechcem carovat s mletim a pakovanim a tak. Taktiez nechcem kapsulovy automat, ci uz kvoli nejakej ekologii, alebo aj kvoli volnosti vyberu kavy (predpokladam, ze zrnkovych je omnoho viac druhov/znaciek).

Ale asi som sa teda dozvedel, ze ani ten 1000-eurovy automat nebude zasadne lepsi ako nejaky lacnejsi, takze mozem vyberat viac podla funkcii a sympatii. Ak kava nebude okoliu chutit, vzdy ho viem predat. Vo vysledku sa teda priklanam k tomu Saeco Xelsis. Taky mini napad - v buducnosti mozno kupim aj pakovy len na skusku a porovnanie oproti automatu.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Jura bude určite lepšia ako Delonghi za 300€. Už len z pohľadu lepšieho mletia. Nezabúdaj, že taký kávovar treba cca raz za týždeň čistiť, automatika vo vnútri plesnivie.

Nič nepokazíš ani týmto, respektíve pozri aj značku Nivona:
https://www.alza.sk/nivona-caferomantic ... 151577.htm
Tak do 400€ nie je nič lepšie… Pokiaľ cítiš potrebu zaplatiť za automatický kávovar 1000€, tak rozhodne Jura.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa newmi »

Verticcio ma este aj tento tyzden 30% zlavu na kavy
kod: CHCEMKAVU
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Goriffee tiež zľavy. Guatemala Acetenango za 25,2€/kg je ako zadarmo. Veľmi príjemné espresso a výborná na mliečne kávy.
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa xsi69 »

Vďaka za tip, rovno som objednal z gorifee.

Jedna otázka, riešili ste niekto DIY PID pre kávovar ?
Končí mi záruka na silviu tak premýšľam, že by sa jej hodil jemný upgrade len neviem do ktorého kitu ísť.
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom

Návrat na "Debata o všetkom"