Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa MaxMan »

Zdravim Vas vsetkych.

Vcera mi do mailu zaslal jeden z novych uzivatelov nasho fora nasledovny mail:

Kód: Vybrať všetko

Dobry den prajem,nerad Vas otravujem v takejto veci ale mam nevyrieseny 
problem zo zostavenim pc do 600-650€urceneho na hranie hier.Tak som 
skusil cez vase forum,kde som zalozil na to temu.Odpoved som 
dostal,pravdepodobne i fundovanu,ale kedze nie som dostatocne znali veci 
neviem to adekvatne posudit.Ozval sa mi pan,ze ho zaujala moja tema a 
rad by mi pomohol,pretoze mam navyvazenu a zle zostavenu zostavu.Navrhol 
zmeny a ponukol mi aj zostavenie tejto zostavy a predaj cez svoju 
firmu.Odvolava sa na to,ze je skuseny clen fora a ze spolupracuje s Vami 
ako poradca,kedze som ho nenasiel  vo vasej redakcii a ani ako 
admina,rad by som sa spytal ci Vam hovori nieco pan 

"Pavol Škoda - ATS <ats@ats.eu.sk>"Mal by to byt pan z Kosic.Rad 
by som vedel ci je to naozaj clovek znali veci,alebo obchodnik snaziaci 
predat svoj tovar.V dnesnej dobe clovek musi byt opatrny kvoli nekalim 
praktikam a podvodnikom co netvrdim,ze tento pan nim je,ale istota je 
istota.
Po konzultacii s vedenim bolo zistene, ze dany pan nespolupracuje s tymto forom - tak ako uvadza (spolupraca ako poradca).

Preto by som rad upozornil vsetkych clenov, aby boli obozretni a radsej si preverili totoznost osob, ktore im ponukaju predaj cez ich firmy.
V pripade, ze niekto pozna uvedeneho pana, ktory ponukol pomoc, aby kontaktoval vedenie fora, pripadne mna.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Curd3x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 394
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 16:59
Bydlisko: Pravy Breh Dunaja (Petrzalka)

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa Curd3x »

Ja som nekedy davno nieco riesil na jendom fore a kontaktoval ma niekto podobny bolo to davno uz si to nepamatam,tiez sa odvolaval ze pracuje pre forum a sklada zostavy s tym ze po zaplateni zalohy mi zostavi PC :D ale netrufam sa tvrdit ze to bol tento pan.Samozrejme ze som to ignoroval.Ludia nahanaju takymto sposobom zakaznikov.
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5228
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa elementar »

takyto maloobchodnici v nasom meste vedia este dnes predat neznalemu napr. 8800Gt za 80eur to je zlocin proste :x
ja len ze na takychto ponukacov si treba davat bacha
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa Tomco85 »

Upravené adminom - na vtipy tu máme sekciu.
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
Používateľov profilový obrázok
adun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 578
Dátum registrácie: Ne 04. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa adun »

hej ako reklamny banner alzy: extremny vykon potrebuje dva chladice a tam nejaka 6770ka :D
Sintepe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 15. Dec, 2012, 11:12

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa Sintepe »

Tento pan napisal mne.Je hodnoverny .Ja neviem do akej miery je seriozny,ma svoju stranku,ktoru tu samozrejme nebudem uvadzat.Nerad by som niekoho obvinoval,ze toto je podvodnik...Nepoznam-nesudim...niekedy aj polopravda je cista loz. Bol seriozny ochotny,nemozem povedat,ale po pravde aj podvodnici maju svoje stranky,a ich metody podvodou su stale prepracovanejsie a sofistikovanejsie .Ja som si chcel len overit ci je to naozaj "poradca ,ako uvadzal " tejto stranky,kedze nikde nebol uvedeni ako admin,alebo clen redakcie.Nic viac a nic menej. Pan je asi z BA a nie z Kosic ako uvadzam.Ak vsak som svojou komunikaciou danemu panovi sposobil nejake neprijemnosti tak sa mu ospravedlnujem.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tu nejde o to, ci chcel pomoct, alebo zarobit. Tu ide o to, ze sa vydaval za nejakeho poradcu tohoto fora. Zneuzival nevedomost uzivatela a tymto sa chcel obohatit. Keby predajca ponukol svoje rady a sluzby bez toho, ze by sa odvolaval na nas, nie je to nic zle. Potom by to bolo na uzivatelovi, ako sa rozhodne dalej.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa GABO »

Tento pan napisal mne.Je hodnoverny . Bol seriozny ochotny,nemozem povedat. Ja som si chcel len overit ci je to naozaj "poradca ,ako uvadzal " tejto stranky,kedze nikde nebol uvedeni ako admin,alebo clen redakcie.

Stačí mi prečítať si toto, a keď nepatríme to stáda tak je nad slnko jasné, že ide naozaj o "serióznosť". Už len to, že sa niekto takto "neverejne" vydáva za poradcu / admina atď. hovorí za všetko (pritom ho tu nikto nepozná). Potom sa čudujete, že sú problémy :facepalm:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Curd3x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 394
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 16:59
Bydlisko: Pravy Breh Dunaja (Petrzalka)

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa Curd3x »

sintepe: podla tvojej spravy usudzujem ze to nebola len jedna sprava,neboj sa nic sa ti nestane :) nejaky panko ti zedol ..... slusne povedane,ma normalne nahanat zakaznkov a nie takymto sposobom (listovat fora,nakupne poradne a vypisovat ludom) ako napisal MaxMan....
ANONYM_a7

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Takto naháňať zákazníkov je úbohé, a žeby ti tu niekto poradil nevyváženú zostavu? o tom silno pochybujem..
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa killswitch »

nuz, doba je zla. nie je co do ust. :) kazdy sa snazi ako vie. skoda len, ze takyto ludia nevidia trosku dalej pred seba. myslim, ze je kazdemu jasne, ze kto ma styri bunky a viac v globuse, tak si nikdy nekupi nieco od cloveka, ktory mu hned v prvej vete zaklamal. zapalil akurat tak sam seba. ma reklamu na velkom fore a zdarma :-)
Sintepe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 15. Dec, 2012, 11:12

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa Sintepe »

Ak by to niekoho zaujimalo kludne preposlem jeho korespondenciu. :? :?
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa Gudas »

Nemyslím že by to trebalo verejne ďalej rozpytvávať.
Na takéto nečestné konanie sme upozornili, viac proti tomu aj tak spraviť nemôžeme. Do súkromnej komunikácie aj tak nevidíme.

Samozrejme ak by sa podobný prípad objavil znova, žiadame každého čitateľa / člena fóra aby nás kontaktoval. Svoje meno si budujeme poctivo, nie je správne ak sa na ňom bude niekto priživovať.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: Nedoveryhodna firma a prizivovanie sa na mene fora

Príspevok od používateľa Spacepen »

tak práve napísal aj mne, bolo mi to divné, že zostavu ktorú kupujem za 870 € mi ponuka za 600. Dik za upozornenie, aspon som si istý že je to len obyčajný podvodník.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB

Návrat na "Debata o všetkom"