zdielanie pracovnej plochy

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
dolar468
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Kolta okr NZ

zdielanie pracovnej plochy

Príspevok od používateľa dolar468 »

Doma mam 2 PC a chcel by som sa opytat ako sa da zdielat jeho pracovna plocha z druheho PC. Nainstaloval som z CD Windowsu program " Remote Desktop Connection " mam ho nainstalovany na oboch PC ked dam don IP adresu toho druheho PC tak mi vyhodi tabulku LOG on to windows tam je meno usera a pasword >>>> tak dam meno toho PC co som dal pri instalacii XP a pasword nedam lebo ziaden tam nemam >>>> potom mi vyskoci hlaska " Unable to log you on becuse of an account restriction" >>>> skusal som vela variant ale nejde to MOZE TE MI HELPNUT

(P.s. :ziadne ine nastavenia som neprastavoval a siet ide v pohode tak neviemm v com to moze byt) :cry:
Používateľov profilový obrázok
kremso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Št 22. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: Trnava (19)

Príspevok od používateľa kremso »

V prvom rade do user daj meno pouzivatela a nie meno pc.

A myslim ze najprv musis v druhom pc v remote desktop connection povolit, aby sa mohol nanho pripajat.
Leopold Kronecker: Boh vytvoril cele cisla, vsetko ostatne je vytvorom cloveka
Používateľov profilový obrázok
Jeffo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Ut 09. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Detva(19)

Príspevok od používateľa Jeffo »

no ako pisal, tak z toho vidim, ze remote desktop povolene ma, len to konto cez ktore sa prihlasuje MUSI mat HESLO, inak ti to nepojde, je to proste tak urobene 8)
CPU: Intel CeleronD 2,53GHz@2.89GHz PresHOT | MB: Abit BD7 III-i845 | RAM: 2x 512MB PC4000 Gold kit OCZ VX @304 MHz 2-2-2-5| VGA: ABIT GF MX 440(64MB) core:270/mem:405 | 2x AC Fan3 TC | HDD: Samsung SpinPoint P 200GB | DVD-RW NEC 3500 AG & DVD-ROM PIONEER 106 (slot-in)| SOUND: Creative SB Live! & 5.1 Creative-repro |PSU: 300W | DISPLAY: ACeR AL 1912 (19") | HP DJ 3420 & DJ 3745
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

presne tak, ako hovori Jeffo ... ked chces nieco cez remote robit, musis mat na konte heslo, inak ta nepusti ...
Používateľov profilový obrázok
dolar468
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Kolta okr NZ

Príspevok od používateľa dolar468 »

No uz sa to da, len ze nastal dalsi problem ked mna hodi na plochu toho druheho PC tak ten pocitac nevidi co robim pretoze ho hodi tam kde sa vyberaju acounty pri starte do windowsu a ked sa dam prihlasit tak ten PC, kt. pozera tu plochu bude vyhodeny spet.

\\\ neviem ci ste ma pochopili lebo aj ja som bol uz pri 5 slove :?
ked nie tak napiste zatial budem pracovat na zrozumitejsom vyklade mojho problemu

/// inak diky za odpovede :D
Používateľov profilový obrázok
Jeffo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Ut 09. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Detva(19)

Príspevok od používateľa Jeffo »

no aj toto rozumiem ale sam som na to neprisiel (s vlastnou skusenostou) ako by sa to dalo 'mozno oklamat' aby mohli robit takto dvaja na 1 PC sucasne
CPU: Intel CeleronD 2,53GHz@2.89GHz PresHOT | MB: Abit BD7 III-i845 | RAM: 2x 512MB PC4000 Gold kit OCZ VX @304 MHz 2-2-2-5| VGA: ABIT GF MX 440(64MB) core:270/mem:405 | 2x AC Fan3 TC | HDD: Samsung SpinPoint P 200GB | DVD-RW NEC 3500 AG & DVD-ROM PIONEER 106 (slot-in)| SOUND: Creative SB Live! & 5.1 Creative-repro |PSU: 300W | DISPLAY: ACeR AL 1912 (19") | HP DJ 3420 & DJ 3745
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Mno zdielanie plochy pouzivam uz velmi dlho. Pouzivam na to program VNC (ktory je freeware). Postup je nasledovny. Na tom pc, ktoreho plochu chces vzdialene ovladat , nainstalujes VNC server a nastavis si pristupove heslo na pristup cez VNC. Kedy kolvek sa toto PC potom zapne, spusti sa na nom VNC server a kazdy, kto vie ip adresu tohoto pc a pristupove heslo, sa moze ne toto pc pripojit cez VNC clienta :) . Ak mas verejne IP tak sa da zo Slovenska ovladat PC v Toronte (osobna skusenost :D ). Ak si z dacim nebudes vediet rady napis. Download link hladaj cez google.
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

rusty este ta poopravim, da sa to ovladat aj ked si za routrom ktory ti prideli IP inaksiu ako je IP routra. vpodstate sa da VNC ovldat so vselikade. dokonca kamarat ovlada svoje PC na dialku cez Qtek9000 v spolupraci z oranzovym operatorom
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Ja som v nat-kovanej sieti providera a tam to nejde, lebo ISP router neprepusta directed broadcasty. Ale ked mam verejnu tak ide vsetko. Vela ludi to so mnou skusalo ale za routrom sme to rozbehali iba v umelo vytvorenych podmienkach (CISCO ucebna) a na routri prikaz "no ip directed broadcast" prepustal VNC packety, ale realne to neslo.
Používateľov profilový obrázok
dolar468
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Kolta okr NZ

Príspevok od používateľa dolar468 »

waav ten VNC server je dost tazky na ovladanie uz som schanal na google aj neaky manual ale nenasiel som nemohli by ste mi hodit neaky link alebo aspon trochu popisat ako sa ma s tym VNC severom robit lebo skusam skusam a nejde to :cry:
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2748
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Spustis "winvnc.exe" ... Nemusis skoro nic nadstavovat. Mas uz kurzor prednastaveny na okienku heslo. Zadaj heslo na pristup. Potom na druhom kompe spusti "vncviewer.exe" a zadaj IP pc na ktorom bezi winvnc. Po zadani IP stlac enter a vyziada si od Teba heslo. Heslo je samozrejme to, co si zadaval. Ked zadas heslo, das enter a uz to bezi ... :) Vidis plochu a mozes vsetko ovladat ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
dolar468
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Kolta okr NZ

Príspevok od používateľa dolar468 »

diky diky za odpovede uz to fakc=> som happy :D dufam ze to bude fakcit aj po WiFi este raz diky
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2748
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

neni zac ... :wink: LOCK

Návrat na "Programy a problémy s nimi"