Orange Memphis

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Orange Memphis

Príspevok od používateľa HellAngel »

skoncil mi pausal a tak som si bol vyskladat novy + som zobral telefon. po pozreni ponuky som zvolil Orange Memphis.
Zaklad vychadza zo ZTE nova4 v8200, ale je kus osekany. takze HW:

CPU: tak na 1ghz, ZTE ma 1,4ghz
GPU: andreo 200, zte andreo 205
RAM: 512
Displej: TFT, 262 tis. farieb, 480 x 800 b., 4'' , oproti staruckemu galaxy S nic moc :), ale v tej cene potesi uhlopriecka
konstrukcia: tu som bol prekvapeny, nic nevrzga, dobre sa drzi, zadny kryt je pogumovany, takze sa ani nesmyka
fotak: zatial som neodskusal, na ten som velmi zvedavy. Dnes uz bola tma, takze az zajtra
OS: no slahli tam 4.0.4. nevedel som co mam ocakavat. Orange dokaze dost system sprznit ale na moje prekvapenie nic podobneho sa nedialo. System je svizny, bez nejakych vyraznejsich lagov.

cena zariadenia : 180€

musim povedat ze za tie prachy, je to velmi dobra kupa. Neveril som tomu moc, ale skutocne ten telfon je pouzitelny. Neviem ako to bude s pripadnou aktualizaciu (ze aktualizacia, to bol len vtip), ale dufam ze telefon sa dostatocne rozsiry a niekto ukuchti dobru ROMku.

Keby niekto zhanal android za dobre peniaze, tak jednoznacne doporucujem. Nie je to ziadny total lowendak s 3mpx fotakom, 65t farbami, malickym rozlisenim.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Orange Memphis

Príspevok od používateľa shampoo »

aj ja ho mam v hladačiku ... :D
Škoda že oklieštili ten procák a Gpu :cry:
možno pojdem do Orange Santa Barbara ale ten sa mi nepáči tvarovo
Ďakujem za informácie a postrehy
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Orange Memphis

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak pred santa barbarou ta varujem. Cely system v nej je nedoladeny. uzivatelia maju hoodne problemov s appkami. Cital som aj jednudiskusiu kde clovek co ho vlastni volal na technicku podporu a chlapik co tam sedel nadaval na orange ze vypustili telefon a system nie je doladeny. Ono je tam hlavne intel, a tenma kus problemy s android aplikaciami. Takze ratam ze Orange budem mat dost vratenych kusov. Neber ho, este nie pokial to nevyladia.

este oale o memphise. Spravil som hard reset, alebo mi nefungovali prehravanie videa z SD karty, respektive isli trhano. Po resete idu pekne krasne aj 720 filmy o velkosti 1,2GB. System je zatial stabilny, ale na problem som narazil pri hrani shadow gun. uz mi to 2 x restartovalo fon. Ratam ze system teiz nebude uplne doladeny a ma svoje muchy. To je ale bezne u oranzady. Upravia ROM, ale nedoladia to. inac spravil som dnej aj nejake foto. Foti to celkom slusne:
http://ulozto.cz/xH58maX/memphis-rar

uvidime ako to bude s tou podporou. dufam ze vydaju na system este nejaky update, ak nie a bude to podat pri hrach (iked ich nehravam)
tak to pojde asi na reklamacku. Imac za tie prachy obstojny telefon. Skusal som aj navigaciu a ziaden problem
NB: Asus ROG Zephyrus G14
j_m
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 06. Feb, 2010, 17:35

Re: Orange Memphis

Príspevok od používateľa j_m »

Ja mam praveze Santa Barbaru a mam s nou iba dobre skusenosti. Skupirujem sem, co som pisal do inej diskusie + porovnanie s Orange Memphis, ktory som mal tiez v ruke:

Fon Santa Barbara mam uz tyzden a zatial maximalna spokojnost. Nenasiel som zatial ani jednu aplikaciu/hru, ktora by nesla, aj ked pravda, ze som toho skusal pomenej. Ide mi iGo navigacia s mapami, benchmarky Quadrant (skore 3000) a Antutu (skore vyse 6000), hry Temple run, Samurai 2:Vengeance, Asphalt 7, Dead trigger ... Jediny problem som mal s google play, neslo mi nainstalovat Dead trigger - pisalo chybu. Tak som to musel nainstalovat tak, ze som si stiahol apk+SD data z netu a potom to islo. Ale ostatne appky z google play stiahlo ... Ohladom tej kompatibility som sa bal, ale zatial nelutujem vyber tohto telefonu. Co som pozeral, tak vela vyvojarov doladuje svoje aplikacie na intel atom X86 procaky ... je to vidiet v changelogoch roznych aplikacii (napr MX player, Antutu benchmark ...) Cize kompatibilita sa bude len zlepsovat. Inak porovnaval som ho s Orange Memphis, co ma kamaratka a dizajnovo sa mi viac paci tento Santa Barbara, ma oblejsie tvary, vacsi display s vacsim rozlisenim, raz tolko ram, vacsi vykon a soft nie je tolko Orangoidny (memphis ma niektore icony oranzovske, orange gesta atd. a ma aj na zadom kryte orange napis, zatial co santa barbara tam ma len intel a ZTE napis a soft nema tolko upraveny na orange obraz ...). Inak jedna vec je chyba v popise tejto Santa Barbary na orange stranke - pisu, ze ma radio, aj na inych strankach to pisu ale realne ho nema. Hladam som vsade a pisal som do Orangeu a oni mi zavolali, ze sa ospravedlnuju, ze to radio to naozaj nema, ze tie popisy upravia. Ale radio som nevidel ani ked som sa hral s tym orange memphis, takze ten ho asi tiez nema ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Orange Memphis

Príspevok od používateľa HellAngel »

takze po nejakej dobe pouzivania berem spet slovo kupte to. nekupujte to. nevyladeny system sa zacina naplno prejaovat. caste lagovanie, samovolne zapinanie displeja, budik nezvoni, alebo ked zvoni tak sa neda vypnut iba vytiahnutim baterky. Reakcie displeja pri 16 stupnoch su ziadne, telefon sa nea ovladat. na novy rok putuje spet do orange.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Orange Memphis

Príspevok od používateľa HellAngel »

displej bol hlavnz dovod preco som ho daval reklamovat. a reklamaciu uznali. Ten telefon ma v podstate 2 chyby- Neragujuci displej pri chladnejsom pocasi a dost dosahany system. Ale dosahanemu systemu sa necudujem, predsa len ho robil orange.
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"