MOD by Lukas237 - update 5.10.2006

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

MOD by Lukas237 - update 5.10.2006

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

Takze som sa rozhodol zacat trosku s tuningom. Zacal som s predkom case, vyrezal som dieru na fan
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
potom som namontoval fany len su zatial neni nastreknute na rovnaku farbu
Obrázok Obrázok
potom som si vymyslel take odhlucnenie na hdd z takej peny co som nasiel doma v garazi
Obrázok Obrázok Obrázok
Takto to v sucasnosti vyzera u mna v skrini
Obrázok Obrázok

Este budem porakcovat s oknom a coolerom scythe katana, prestreknem celu skrinu zvnutra, nahodim nejaku tlmiacu hmotu, "kapanek" podsvietim (decentne). VeD uvidite :wink: Budem to robit cca nejake dva mesiace taze LET'S GO
Naposledy upravil/-a Lukasko^ v Št 05. Okt, 2006, 12:30, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kremso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Št 22. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: Trnava (19)

Príspevok od používateľa kremso »

Zaujalo ma to odhlucnenie disku. Ta "pena" vyzera na obrazku tvrda, ale predsa len ked hovoris ze je to pena.. Nelieta ten disk na tom? Mohol by si napisat co to spravilo s hlucnostou a hlavne ako sa zmenila rychlost disku (to len v pripade ze je ta "pena" makka).
Leopold Kronecker: Boh vytvoril cele cisla, vsetko ostatne je vytvorom cloveka
Používateľov profilový obrázok
Lubitel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 29. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa Lubitel »

Teraz neviem ci sa pripravujes na tuning (taktovanie), alebo na robenie moddingu (uprava vyzoru case).

V kazdom pripade ti odporucam si najprv velmi dobre premysliet o co ti ide. ak o hlucnost, tak odporucam do predu vecsi vetrak. uchytenie HDD vyzera ako z obchodu, takze to chvalim. kable mas upratane z hladiska prechodu vzduchu pekne. to sa casto zanedbava. jednoznacne by si mal podla mna zmenit chladenie grafiky a to najlepsie za doma urobene. neviem co to je, ale vyzera, ze by ju utiahol aj stry pasiv z box chladica s odvodnym tunelom.

A ak chces robit modding, tak ti vrelo odporucam poriadne si to premysliet a nerobit nic unahlene. su tu mody, ktore sa skladaju z vyrezanej bocnice, kupenych fanov a katod. to je to najhnusnejsie, co moze byt. na modding sa da inspirovat na mnohych miestach, ale premyslat treba dopodrobna.

co sa tyka tvojej case, tak by som asi celu prednu cast vygitoval do hladka, alebo pomenil zaslepky znacnym sposobom.
(to ma tak napadlo pri pohlade a neznamena to, ze je to naj riesenie)

a este dodam, ze sa mi zda, ze ta skrinka ma podobnu konstrukciu ako moja a v tom pripade ak odstranis ten jeden plast, v ktorom mas vetrak a jednu zaslepku nad nim (okraje odrezes a das ich napet aby to bolo v jednej rovine), tak ziskas priestor presne 24*12 na dva 12cm vetraky. dat tam aerocool turbine a zahlad modu mas.

este odporucim robit vzdy mod premyslene bud na nejaku temu, kde sa uz potom medze nekladu, alebo decentne a do hladka, kde ale treba uvazovat aj nad novou vyrobenou vecou, ci ju tam das, alebo vyhodis.
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Lubitel napísal:Teraz neviem ci sa pripravujes na tuning (taktovanie), alebo na robenie moddingu (uprava vyzoru case).
2Lubitel: Taktovanie by som povedal ze je len sucast tuningu, pod tuning spada casemodding. Lebo ti, co tunia auta ich zrovna netaktuju (trocha teorie :red: )

K veci. Byt tebou, tak si vymenim prednu krytku na tej napalovacke za ciernu. Tie uchyty na HDD su gut, kable a fany tiez (hadam mas uz aj ten druhy prestriekany), mozno by si si mohol zohnat gulate IDE kable. Inac, do akej farby ides zladit to vnutro? Lebo doska cervena, kable zelene..... Ale drzim palce :wink:
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

nManJofo napísal:
Lubitel napísal:Teraz neviem ci sa pripravujes na tuning (taktovanie), alebo na robenie moddingu (uprava vyzoru case).
2Lubitel: Taktovanie by som povedal ze je len sucast tuningu, pod tuning spada casemodding. Lebo ti, co tunia auta ich zrovna netaktuju (trocha teorie :red: )
Nie Lubitel ma pravdu, tuning je ladenie a modding je upravovanie. To autotuning nie je takto vyhraniceny a potom si to ludia mylia.
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

to kremso:
tu penu priniesol otec s roboty a je to nejake tesnenie. tvrdost to ma tak akurat. znizilo mi to najma vibracie skrine od hdd a to o dost.

to lubitel
ten predok sa mi velmi nechce gitovat, preto chcem radsej do tych drazok co su na prednej strane vlozit pasik plexi a podsvietit to na modro, tym mi vznikne taky modry lem na prednej strane. Na predok pojde asi len jeden 12*12 Glacial bo potrebujem vsetky 5'25 pozicie a zaroven aj disketovku. A s grafikou uz nebudem nic robit bo to je to ta co mam v podise a to sa mi neoplati. Vnutornosti pojdu na vymenu takze to velmi riesit nechcem.

to nManJofo
tie predne zaslepky chcem spravit tak ze do nich vyfrezujem napisy DVD-RW a do Dalsieho DVD-ROM a dam za to plexi a tiez podsvietim na modro. Samozrejme tie zaslepky pripevnim na predok mechaniky aby boli mechaniky za krytom. Na Dalsie miesto pojde cierny suflik a na Dalsie miesto regulator fanov, samozrejme homemade. A tie kable su obalene zatial len provizórne s rozrezanou hadickou s akvaria takze je to take kostrbate ale pojde tam original spiralova buzirka. A co sa tyka hdd kablov tak si chcem spravit radsej svoje bo kupovane sa mi velmi nepacia, je to take umele. Vnutro pojde asi na modro ale rozmyslam ze ho spravim take aby sa dala menit farba osvetlenia. ale urcite len nejakymi ledkami, ziadna studena katóda bo by som sa v izbe citil ako vecer na trnavskom jarmoku :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

2iwhy: Som z toho teraz :? Ale diky, aspon sa cosi nove dozviem.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

chystam sa na modding a neskorsi tuning aj keD s tuningom uz som mierne zacal, len na to aktualne nemam vela casu. cize sorry za neznalost :sorry:
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

Takze som mierne postupil. Spravil som okno do bocnice a netrvalo to ani hodinu . Takze som si najskor rozmeral co budem vyrezovat a potom som pristupil k rezaniu. Rezal som normalne flexobruskou a celkom to islo, ani som nemal opalene okraje rezu. okraje som zasistil tzv. polifanom (kotuc do brusky s brusnym papierom nalepenym na seba) VeD posuDte sami:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
dolar468
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Kolta okr NZ

Príspevok od používateľa dolar468 »

Mohol si dat neaky stylovejsi rez - stale len monotonne. Ale inak je to fajn. Dufam ze tam das aj plexo :D
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

na tom poslednom obrazku a aj na tych predtym je vidiet ze tam plexo uz je, ten tvar som volil preto taky ze som chcel vidiet cely vnutrajsok a nechcelo sa mi spekulovat
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Myslim ze je to fajn, vela ludi aj tak nema vyspekulovane okna. Ak mas doma gravirku, tak si skus cosi na to plexo vygravirovat a potom to zospodu podsvietit diodami, potom ti to trochu ozije.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
dolar468
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Kolta okr NZ

Príspevok od používateľa dolar468 »

Mas recht to plexo som si ani nevsimol ze tam je :roll: // no stou gravirkou by to islo skus tam dat aj neake coool nalepky
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

ono to pojde cele prestriekat a na to plexo nieco vygravirujem, najskor asi logo niecoho, ale este neviem coho. Ja som mal ten mod rozvrhnuty na nejake dva mesiace a keD budem pokracovat takymto tempom tak to stihnem za jeden. Som sikovny. Vcera som stihol za dve hodinky dat dopredu 12cn fan + som premiestnil tlacitka na zapinanie len som neporobil este fotky, zajtra ich dodam
Používateľov profilový obrázok
dolar468
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Kolta okr NZ

Príspevok od používateľa dolar468 »

No ja by som na plexo vygraviroval neaky cinsky znak :) to by vyzeralo dobre///

a kde si dal zapinanie???? Zmenil si ho napr. na kluc alebo ....

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"