Apple iphone 5

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa diZZy »

je fakt na ludoch co si vyberu kto mal android a mal aj ios tak vie co slape lepsie kto len cital tak pise nie z vlastnej skusenosti ...
bud sa clovek rozhodne pre ---> http://img31.imageshack.us/img31/6571/img0263.png
alebo nieco taketo ---> http://desmond.imageshack.us/Himg803/sc ... es=landing
ja v tom mam jasno :)
je mozne ze mi jezisko prinesie na vianoce tu predlzenu krasnu bielu vec od aple uvidime ako s nim budu ludia spokojny,...
//edit snad to je uz v poriadku
Naposledy upravil/-a diZZy v Št 13. Sep, 2012, 16:30, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

Oprav si obrazky, nefunguju. Ja som viac nakloneny ciernej verzii, aj starsi iP4 sa mi viac pacil v ciernej, a tento novy je v podstate komplet cierny. Co je zas trochu v kontraste s Lumiou, ktoru som si prehodil do bielej :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa Matej.T »

Mode prosim oprav aspon nazov tohoto topicu ... Aj moj 5 rocny brat vie ze apple sa pise s dvomi p :) inac iOS 6 celkom ujde :)
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4779
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa hulo92 »

diZZy napísal:je fakt na ludoch co si vyberu kto mal android a mal aj ios tak vie co slape lepsie kto len cital tak pise nie z vlastnej skusenosti ...
bud sa clovek rozhodne pre ---> http://img31.imageshack.us/img31/6571/img0263.png
alebo nieco taketo ---> http://desmond.imageshack.us/Himg803/sc ... es=landing
co si chcel akoze naznacit tymi screenmi? :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

ze u apple si mozes dat na plochu 16 ikoniek a na androide mas widgety :-P
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa diZZy »

ci si vyberies mrznuci android alebo jednoduchy bez zasekavania iduci iphone
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa CageJ »

Broslowski napísal:Sama mudrost. Len bez osobnych utokov inak bude odmena.... ale k veci.

ip je kvalitny MT. Servisujem MT uz nejaky ten piatok, a konstrukciou ako aj pevnostou tela je to jeden z naj MT na trhu. Netvrdim ze konkurencia nema rovnako kvalitne vyrobky, no ohanat sa argumentom ze ip je shit lebo ho vyrabaju v cine je blblost... Vsetci vyrabaju v cine :)

novy ipod touch sa mi velmi paci. Nano taktiez. Ak to bude mat zdravu cenu, preco nie :) teda ak to bude hrat dobre ale toto malo apple vzdy dobre poriesene.
Broslo, osobna skusenost.. slabe displaye.. praskaju.. aspon u starsich verzii.. 2G, 3G/S..
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4779
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa hulo92 »

na andriode si nevies nasukat vlastne ikonky? ale prosim ta
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa Matej.T »

http://www.macblog.sk/novinky/apple-onl ... -6339.html Dufam ze to bude dost rychlo ! Konecne nebude o 150euro drahsi ako od resellera :)
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

CageJ napísal:Broslo, osobna skusenost.. slabe displaye.. praskaju.. aspon u starsich verzii.. 2G, 3G/S..
ja som moj iPhone 4 smaril o radiator :D a prezil to prakticky bez ujmy, potom este zopar malych padov na beton. Nech som si akokolvek daval pozor, vzdy ma raz za cas padol na zem, ale nastastie som sklo ani raz nemusel menit. Zato kamosovi padol zo stola na plavajucu podlahu a uz mal prasa cez cely displej.
V tomto je to dost individualne, ale priznavam, ze som videl viac prasknutych skiel na iPhone ako hocikde inde.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Aple iphone 5

Príspevok od používateľa HellAngel »

:rolleyes: hosi tak aspon nevravte ked neviete, na andrid mozes mat widgety (niektore appky maju ozaj pekne prepracovane) alebo len ikony. Nemusim mat halvnu plochu zatentovanu jak neviem co, ale vytiahnem len to co chcem.
Neviem preco sa tu zas otvara tema zamrznutia/sekanie, neporovnavajte s iphonom produkty cenovej hladiny do 300. ale berte len TOP (s3, htc one x....). nepriem sa ze android ma rychlejsiu odozbu, to nie, proste je to obcas citit ze to nemam v 0,5 sekunde ale v 0,7.
k tej obrazovke este, na iphone si nemas moznost si obrazovku spravit podla toho ako chces, tam musis akceptovat taka aka je. Ale toto je uplne mimo temy.

furt som tu ale nepocul od iphone fun ze co je take dobre na tej 5 za tie prachy. Konstrukcia? kazdy ma dnes na vyber, plast samsung, kovove telo HTC... , stabilitu? ulazte mi TOP model inych znaciek ktory nie je schopny beznej prevadzky.

tentkost? http://dotekomanie.blog.mobilmania.cz/2 ... ne-my-ano/
su aj tensie
NB: Asus ROG Zephyrus G14
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa faugusztin »

Uz by ste mohli aj prestat s touto hadkou nemyslite ? Priznam sa, ze iPhone som nemal ani nemam, maju ho kolegovia. Ale argumenty typu "mrznuci android" su uplne, ale uplne mimo.

Faktom je ze :
1) moj Androidacky telefon sa mi za pol roka resetol jeden jediny raz. Zamrznut mi nezamrzol nikdy od zakupenia a ani ziadny Android predtym.
2) Pad aplikacie (Force close) nie je zamrznutie/pad OS. Argumentacia padajucimi aplikaciami je irelevantna, tam od OS nezavisi absolutne nic - ak je programator aplikacie idiot a predpoklada veci ktore nie su pravdive, tak proste zle naprogramovana aplikacia padne. Dialo sa mi to u zle naprogramovanych aplikacii pod Androidom, iOS a ked sa posnazis, tak urcite najdes podobne zle naprogramovanu aplikaciu aj pre WP7.
3) Faktom je, ze zatial co doteraz u mna nenastala "havaria" pri aktualizacii Androidackeho ci WP7 telefonu, tak pri kazdom update iOS na mojom iPod Touch 4gen som dostal z iTunes aspon trojicu roznych chybovych kodov a aktualizacia sa na prvy pokus nikdy nevydarila.

Mam tu vedla seba Samsung Galaxy Nexus (predtym Motorola Milestone a HTC Desire HD), Samsung Omnia 7 (a planujem asi nejaku Nokiu s WP8) a iPod Touch 4gen (tam nema zatial zmysel upgrade). Kazdy ma svoje vyhody a nevyhody, s Omniou 7 som vydrzal nejaky ten mesiac ci dva, okrem toho som pouzival Android. Osobne by som napriklad nevedel u iPhone prezit chybajuce widgety (hlavne by mi chybal tento super widget), to z neho ale nerobi zly smartphone, len nevhodny pre mna.

Takze sa bavte o relevantnych veciach a nie o tom ze iOS je uplne spica cool/totalny odpad a ze Android je uplne spica cool/totalny odpad a ze WP7 je uplne spica cool/totalny odpad. Vas nazor nie je fakt.

Co sa tyka iPhone 5, pre akehokolvek vlastnika 4/4S nevidim ziadny zmysel v upgrade ak nepozaduje extra vykon/Siri/extra riadok ikoniek - drviva vacsina aplikacii bude este hodnu chvilu optimalizovana prave pre 4/4S kvoli vysokemu trhovemu podielu a extra vykon pociti uzivatel mozno tak v hrach. A snad uz prestane zo strany Apple argumentacia fragmentaciou - uz maju rozlisenia 320x480 (stare iPhone/iPod touch), 640x960 (iPhone4/4S, iPod Touch 4gen), 640x1136 (iPhone 5), 1024x768 (iPad 1gen/2gen), 2048×1536 (Ipad 3gen), maju 256-1GB RAM, 600MHz singlecore-1GB dualcore a bohvie co je v A6,... Ale tak argument fragmentacie sa im uz asi nehodi pri pohlade na aktualne portfolio.

PS: Ti co pisu ze cena je rovnaka ako pri uvedeni 4/4S - nie je :
http://mobil.idnes.cz/novy-iphone-5-cen ... _iphone_jm
V Německu nebo ve Francii bude cena začínat na 679 eurech, což je o 50 eur víc než u předchozího iPhonu 4S.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa CageJ »

Neviem ako vy ale pre mna optimalny by bol taky, ktory by mal komplet dotykovu plochu, okraje maximalne 0,2mm :).
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Sky »

reakcie na "novy iPhone 5"

pre vysvetlenie keby niekto nezachytil alebo nerozumel, v predslove vysvetlil ze im dava "stary" iPhone 4S a hovori ze to je uz 5ka.
No pri i5ke som cakal ze spravia nieco s tymy okrajmi hore a dolu, to sa mi nepaci (na hocijakom fone) ked to je taketo hrube.
BTW, mne na starom 100€ androide nesekalo nikdy nic.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak to nema chybu :hysterical:
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"