bolesti prstov a zapastia z klavesnice/mysky ???

Všetko o vede...
Užívateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03

bolesti prstov a zapastia z klavesnice/mysky ???

Príspevok od užívateľa molnart » So 28. Júl, 2012, 10:24

Ahojte borci,

mam jednu otazku a bol by som zvedavy ci uz niekto mal nejaky podobny problem v minulosti a ako ho riesil. V poslednych tyzdnoch pozorujem bolesti prstov, zapastia a vseobecne casti ruk pod laktou, mam aj pocit takeho divneho trpnutia hornych koncatin. Bolest je najvyraznejsia prave pri pisani na klasvesnici a praci s myskou. Da sa povedat, ze pocas uplynulych piatich rokov som pravidelne stravil min. 12-15 hodin denne pred pocitacom (v podstate s vynimkou spanku, a cesty do roboty vsetok cas).

mali ste uz nejaky podobny problem? do akej miery je to mozne riesit roznymi ergonomickymi pomockami? mam dost velku obavu, ze pracu s pocitacom budem musiet obmedzit....
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 3570K with Gelid Tranquillo rev.2 MB: Asus P8Z77-M Pro RAM: 2x 4GB Corsair 1600 Mhz DDR3 GPU: Sapphire Pulse Radeon RX580 8 GB HDD: Samsung EVO850 500GB, Western Digital WD7501AALS 750GB; Seagate Barracuda Green 2000DL003 2TB PSU: Seasonic S12-II 520W Bronze Case: Fractal Arc Mini Monitor: Dell U2711 OS: Win 10 64-bit + ArchLinux 64-bit with KDE/Cinnamon

16cmfan
VIP
VIP
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31

Re: bolesti prstov a zapastia z klavesnice/mysky ???

Príspevok od užívateľa 16cmfan » So 28. Júl, 2012, 10:30

Choď za lekárom. Môžeš si nabehnúť na komplikácie (ak ich už nemáš) s karpálnym tunelom.. http://www.chirkoz.sk/index.php?stranka_id=80
PC: Asus M5A97 R 2.0 - FX-6300@3.8GHz - 16G RAM@1866MHz - MSi GTX 960 4G Gaming@1400Mhz
Mobil: Huawei P Smart Z

filuS
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Kontaktovať užívateľa:

Re: bolesti prstov a zapastia z klavesnice/mysky ???

Príspevok od užívateľa filuS » So 28. Júl, 2012, 11:24

S najvacsou pravdepodobnostou mas carpal tunnel syndrome. Okamzite zajdi za doktorom, bud chod rovno za neurologom alebo minimalne za obvodnym (ktory ta asi aj tak posle za neurologom). Ja som zacal mat podobne problemy pred rokom a pol, takisto som dlhodobo "priputany" na stolicku (IT skola, IT praca, IT hobby). U mna to bolo este spojene s tym, ze po par rokoch hardcore PC zivota som zacal hrat "profesionalnejsie" bowling. Kazdopadne, pokial to este nemas tak, ze v noci nemozes spat a bolest neprechadza do pocitu, ze ti horia prsty, tak sa este mozes vyhnut tvrdsim zakrokom, staci zmena zivotospravy a ergonomicke pracovisko. Ale urcite to nezanedbaj a zajdi za lekarom asap.
Len tak pre informaciu, mne sa to prvy krat objavilo pred 2 rokmi v auguste, potom som isiel na 2 tyzdne na dovolenku a vyzeralo to, ze sa to upokojilo. Potom koncom septembra sa to objavilo znova, vahal som ist za lekarom asi mesiac, potom sa to zhorsilo tak, ze som nemohol spat. Tam mi urobili testy a poslali ma na operaciu. Po nej sa sice pocit palenia prstov stratil, no testy neboli ovela lepsie, takze som musel este na jednu. Uz je to rok po druhej operacii, je to ovela lepsie, no cit v prstoch uz nemam ako pred par rokmi a pravdepodobne sa uz nikdy uplne nevrati.
Desktop
Specs:
- Nanoxia Deep Silence 4 Anthracite + Super Flower SF-550P14PE Golden King
- Asus H97M Plus
- Intel Core i5-4590 + Thermalright HR-02 Macho PCGH
- MSI GTX 960 Gaming 2G
- Sound Blaster Z
- Kingston 8GB HyperX CL10 Fury Black
- Crucial MX100 128GB + Crucial MX200 256GB
Monitor: Eizo FG2421 + Eizo FS2333
Peripherals:
- Zowie EC1-A + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Corsair K70 (red)
- Audio-Technica ATH-ADG1

Laptop
Dell XPS 13 Touch

Audio
Home audio
- Source: Auralic Aries
- DAC: Yulong DA8
- AMP: Analog Design Labs Svetlana 2
- Interconnects: Verastarr Signature Silver (RCA), Forza AudioWorks Copper Series Twin (USB)
- Power conditioner: IsoTek Orion (6 sockets)
- Power cables: XLO Signature 3-10 (x2), Siltech SPX-300
- Headphones: Audio-Technica ATH-W3000ANV
Portable audio
- Cowon J3 16GB / Samsung Galaxy SII
- Audio-Technica ATH-EW9
- Audio-Technica ATH-CKW1000ANV

Napísať odpoveď

Návrat na "Veda všeobecne"