2500K vs 3570K

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Pajtaš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 27. Jún, 2012, 16:14

2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa Pajtaš »

Caute...

Kedze uz som chcel objednavat, tak som zacal rozmyslat ci radsej 2500K alebo 3570K...

Ja by som radsej ten 3570K, ale som pocul ze sa zahrieva tak netusim.. Lebo ako pozeram ceny 3570K idu akosik hore tak netreba cakat ale uz kupovat, aby to neslo este viac hore, a teraz neviem akosik co je lepsie...:D a rozdiel medzi 2500K a 3570K je cca 10euro, cize akosik sa neviem rozhodnut...alebo daky iny procesor??


dik
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa Monster1 »

3570K má lepšie grafické jadro, vyšší výkon a lepšiu spotrebu takže zober ten :) Zahrieva o niečo viac ale to je spôsobené nekvalitnou teplovodivou pastou medzi prosesorom a IHS.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
Používateľov profilový obrázok
bladejac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: St 19. Jan, 2011, 19:33
Bydlisko: Trnava

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa bladejac »

MonsterMX napísal:Zahrieva o niečo viac ale to je spôsobené nekvalitnou teplovodivou pastou medzi prosesorom a IHS.
Je to zámerné koli TPD , pomalší vyžarovanie stratového tepla, nižšie TPD ale vyššia teploty CPU hlavne v záťaži :laugh:
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa AmOK »

A este tu o Cervenej Karkulke daj. :cool:
Tu pastu tam rvu z roznych, moznych dovodov, ale s TDP suvisi jedine tak, ze, do urcitej frekvencie staci a to je jeden z moznych hlavnych dovodov = financny.
Je to urcite o hodne lacnejsie, ako pajkovat die na IHS a zaroven nove K-cka nebudu po OC, alebo v dalsich, lepsich reviziach konkurovat novym, rychlejsim a drahsim modelom. V podstate Intelu uz teraz staci "prispajkovat" Ivy die a pridat 500MHZ, alebo rovno 1GHz s kapanek inou cenovkou..
Ta pasta nevyzaruje pomalsie, ale ma horsiu tepelnu vodivost. To je zasadny rozdiel, preto som srandoval, lebo to, ako si to napisal sa da vysvetlit aj tak, ze vdaka paste maju Ivy nizsie TDP, lebo pasta teplo neodvadza, tak nevznikaju take straty. :)
Inac tiez planujem Ivy a nie Sandy a ta pasta ma pekne serie. Vidim to na pitvu IHS, po par rokoch pre zmenu obrezem Intela. V podstate by mu to nemalo vadit... :rofl:
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 640
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa red98 »

Da sa povedat, ze je jedno ktory procak kupis. Cenovy rozdiel je 18 eur v pospech 2500K. Ten ma ale v zaklade nizssi vykon ako 3570K. Neviem, ci chces taktovat. Aj keby ano, nikde nie je napisane, ze s 2500K budes pri taktovani uspesnejsi ako s 3570K. Neda sa pri sucasnych cenach povedat definitiva, ze ktory je lepsi.

PS: ja by som siel uz do 3570K
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
bladejac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: St 19. Jan, 2011, 19:33
Bydlisko: Trnava

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa bladejac »

AmOK napísal:A este tu o Cervenej Karkulke daj. :cool:
Tu pastu tam rvu z roznych, moznych dovodov, ale s TDP suvisi jedine tak, ze, do urcitej frekvencie staci a to je jeden z moznych hlavnych dovodov = financny.
Je to urcite o hodne lacnejsie, ako pajkovat die na IHS a zaroven nove K-cka nebudu po OC, alebo v dalsich, lepsich reviziach konkurovat novym, rychlejsim a drahsim modelom. V podstate Intelu uz teraz staci "prispajkovat" Ivy die a pridat 500MHZ, alebo rovno 1GHz s kapanek inou cenovkou..
Ta pasta nevyzaruje pomalsie, ale ma horsiu tepelnu vodivost. To je zasadny rozdiel, preto som srandoval, lebo to, ako si to napisal sa da vysvetlit aj tak, ze vdaka paste maju Ivy nizsie TDP, lebo pasta teplo neodvadza, tak nevznikaju take straty. :)
Inac tiez planujem Ivy a nie Sandy a ta pasta ma pekne serie. Vidim to na pitvu IHS, po par rokoch pre zmenu obrezem Intela. V podstate by mu to nemalo vadit... :rofl:


Vieš koľko vide 1Kg cínu a 1Kg t.v pasty , tam o cenu isto nejde :hysterical: odkiaľ to všetci mate?

pomalšie a horšie je to iste keď to berieš z hľadiska výkonu :P

Ta pasta ma najlepšiu vodivosť okolo 90C ... Je úplné zbytočné riešiť teploty IB , pokial v záťaži nemáš nad 100C :laugh:
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa AmOK »

1. Nepoznam material ktoremu sa meni tepelna vodivost s teplotou. Nechci menit fyzikalne tabulky. ;-)
Alebo daj hodnoverny zdroj, ked na tom trvas s parametrami tej sedej sracky.
2. To cim sa spajkuju jadra na IHS nie je obycajny cin, je to zliatina o hodne drahsia ako cin aj ako sebelepsia pasta. Ale ked porovnavas cenu 1g MX4 z Alzy s kilom cinu v zberni farebnych kovov, tak potom mas pravdu..
3. Na cenu prace a strojoveho casu si zabudol? Zamysli sa nad technologiou a postupom pri spajkovani die ,alebo frcnutim placky pasty na IHS a mozno najdes nejake rozdiely v narocnosti a uspore casu. Tu pastu ti tam placne 10r taiwanec..

Ja budem len rad, ked vysvetlis tvoju teoriu s TDP. :)

K teme. Osobne som za Ivy, hlavne koli spotrebe. Este ma, ale napadlo, ze ta pasta po par rokoch (cim vyssie OC a teploty, tym skor!) zhorsi svoje vlastnosti a procak zacne throttlovat aj na defaulte. Po zarucnej dobe samozrejme... Tiez to moze byt jeden z dovodov. Podla mna je to od Intelu rozhodne dobra taktika v ich prospech samozrejme. Tych vyhod je viac a ludi to od kupy neodradi.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa Toman »

- ja som toto riesil pred 2 mesiacmi a zobral som 3570K, preca len to je modernejsi CPU
- hruby vykon po OC bude velmi podobny aj ked 2500K bude bezat na vysej frekvenci
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
bladejac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: St 19. Jan, 2011, 19:33
Bydlisko: Trnava

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa bladejac »

Ak más pastu s obsahom kovovej latky ktorý sa npr. ťavy pri určitej teplote meny sa jeho i vlastnosti pasty, od objemu až po tepelnú vodivosť.Možne to je.... Viac už neprezradím :D

Kúp IB ušetríš na drahom chladení.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa Eddward »

3570K na 4.5Ghz, 1.304V, ~75°C max bezna zataz, tz. nie IBT alebo Prime95
Neni to nic hrozne, pohoda, ak budes menej taktovat, pripadne dostanes lepsi kus tak este lepsie...
Kupoval som v prvy den ked vysiel za 211€... teraz su zaujimave ceny ked tak pozeram :facepalm:
2500K by som dnes nekupoval, nie je na to jediny dovod /okrem nizsej ceny/, 3570K je vo vsetkom, aj ked o malo ale lepsi...
Inak mal som aj 2500K na 4.5Ghz.
Nejake testy som urobil pre porovnanie. Da sa pozriet tu: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 23#p936831
AmOK napísal: K teme. Osobne som za Ivy, hlavne koli spotrebe. Este ma, ale napadlo, ze ta pasta po par rokoch (cim vyssie OC a teploty, tym skor!) zhorsi svoje vlastnosti a procak zacne throttlovat aj na defaulte. Po zarucnej dobe samozrejme... Tiez to moze byt jeden z dovodov. Podla mna je to od Intelu rozhodne dobra taktika v ich prospech samozrejme. Tych vyhod je viac a ludi to od kupy neodradi.
po zaruke nie je problem dat IHS dole, ved je tam len "nalepene"
prepastujes nasadis IHS spät a ides dalej :)
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2500K vs 3570K

Príspevok od používateľa AmOK »

Eddward, samozrejme, ved som pisal, ze je by som nevahal aj hned. Paci sa mi to v podstate. :)
Lenze kolko ludi to spravi? 90% ludi (moj nazor) si kupuje K-cko, aby len zmenilo nasobic a tym ich OC entuziazmus konci. Tito ludiam, ak by im zacal procak po zaruke throttlovat, ho radsej predaju pod cenu, nez aby riskovali, ze ho dorazia uplne. Ja som uz IHS daval dolu. Je to minimalne vzruso a to si myslim, ze som zrucny az az. :-D
Ako ja sa nestazujem, len na to pozeram z viacerych stran. Je to dobre pre Intel, je to dobre aj pre nas, ktorych to neodradi. Skor mam obavu, ze sa objavia prispajkovne Ivy a potom to bude este vacsia loteria ala AMD a unlock. Teoreticky, keby horsie jadra prispajkovali, javili by sa teplotou aj OC ako lepsie. Sialencov by lakalo ist s OC po odstraneni IHS este vyssie..

Návrat na "Procesory"