Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Všetko o fyzike a fyzikálnych (ne)zákonoch...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Už dlhšie ma trápi táto otázka...všimol som si to na koleji, mám výhľad na fakt mega vzdialenosť (za dobrých podmienok vidím lietadlá pristávať a odo mňa na letisko je zhruba 10km) a pouličné lampy v diaľke blikajú. Tie, čo sú blízko nie, len tie v diaľke. Tak si teda myslím, že dôvodom je práve tá vzdialenosť. Väčšina tých lámp bude bližšie ako 10km, tipujem do 5km podľa mapy.
Deje sa to nezávisle na tom, či sa dívam cez sklo alebo nie. Lampy sú to bežné pouličné...oranžové výbojky. Vplyv vegetácie vylučujem, všetky na veľkej ploche totiž blikajú rovnako.
Mám nejakú teóriu, ale nechcem ovplyvniť vaše myšlienky. Takže...môže mi to niekto vysvetliť?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8548
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa shiro »

vlnenie tepleho vzduchu resp. atmosfera, je to jej prejav. Nic divneho. Kvoli tomu blikaju aj hviezdy v noci.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

v Prahe hviezdy moc nevidno :D
zrovna tiez nie je teraz napr. moc teplo, ale mozes mat pravdu
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 844
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava (30)

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

tu nejde len o teplo ale aj vlhkost pozmeni odraz vln a potom to tak vyzera proste zmena hustoty
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Green nerez plexi
PC2ASUS N55SF-S1207V
PC3 HP ZBook G3 WORKSTATION
PC4 HP 440 WORKSTATION

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa felipe25 »

Mas vyhlad na Ruzyne? Tak to zavidim :D Ja som sa trepal do Prednej Kopaniny len aby som sa dostal k zaciatku runwaye :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

nie, nemam vyhlad na Ruzyne, ja som na Troji...vo vyhlade mi stoji mensi kopec

ale obcas vidim lietadla v dialke...hlavne pri zapade slnka, vtedy ich dobre vidno
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa felipe25 »

Jo, v Prahe nebol problem vidiet traffic pri landingu z veze na Petrine
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Na Tróji? Veď tam je MFF, to by si mal vedieť :D btw, možno budeme spolužiaci a možno aj susedia budúci rok teda ak všetko pôjde dobre a ak ešte budeš na škole
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

to by bolo super...zbavit sa susedov, co mam zrovna teraz...ti minuly rok boli v pohode, ale tito...baba s chalanom (neviem, ci je to nejaky parik alebo su surodenci alebo co ale surodenci...to by bolo divne, takze skor parik)...no mam chut ich vyfackovat

ja na MFF chodim...na informatiku, nie na fyziku. Na Troji sa ucia cudzie jazyky a nejaka cast fyziky (ale cvicenia som tam maval aj ja nejake) alebo mozno cela fyzika, no myslim, ze je potom este fyzika na Karline, aj aj na Karlove je daco, ale tam je prevazne matematika.

neplanujem veru zatial ist nikam, rozhodne to tu uz chcem dokoncit, ked uz som ten druhy rocnik nacal...snad sa poucim z tych chyb, co som narobil v 1. rocniku


k teme: priznam sa, nenapadlo ma, ze by to mohlo byttaketo jednoduche, ale zmysel to jednoznacne ma...v lete i nelete nad horucim povrchom sa to kadejako vlni, takze toto s vlastnostami vzduchu bude najpravdepodobnejsie spravne vysvetlenie.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Tuto to máš vysvetlené poriadne:
http://en.wikipedia.org/wiki/Astronomical_seeing
aj obárzočky tam sú pekné demonštratívne, ako napríklad:
Obrázok Obrázok
V podstate to jednoduché je.

Keď už sme pri tom, ak sa môžem spýtať, aké sú prijímačky a koľko stojí kolej, teda myslím presnejšie, hrubú cenu som si vygooglil už dávno, a prípadne aké máš pocity z tej školy, myslím profesorov a pod.?
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ja som siel bez prijimaciek
tento rok zaviedli znovu prijimacky na informatiku a matematiku, fyzika bola este bez prijimaciek. informatikov prijali udajne len zhruba 120 teraz, ked som ja nastupoval, nas bolo vraj okolo 300 (len tu islo kopec ludi, co sa prisli len zasit na skolu)
ako to bude dalej s prijimackami, neviem

kolej ma stoji mesacne necelych 3500 korun...teda stala pri 10 mesacnej sadzbe (vratane spotrebicov a internetu). Pripomeniem, ze cenou je ten intrak tak v strede. Su tu aj daleko drahsie. Zalezi aj na tom, ci mas ubytovanie na 10 mesiacov alebo na cely rok...vyhodnejsie je to na cely rok, len zasa musis platit nejake mesiace, ked tam nie si...ale cez prazdniny obcas je nejaky termin skusok, v septemrbi ich byva dost..takze sa zide to ubytovanie mat. Plus je to vyhoda, ze nemusis nosit hore dole vsetky veci (lebo tych je dost vela)

Da sa to spravit tak, ze si das najskor 10 mesacne, platis normalne a potom si to mozes predlzit na celorocne. Zaplatis este tie dalsie mesiace so starou cenou, ale kedze si predlzoval, poplatok sa znizil, tak ti odpocitaju za vsetkych 12 mesiacov a vyjde to zhruba na cenu jedneho mesiaca...takze ten preplatok za nevyuzite letne mesiace pri celorocnom ubytovani nie je nejaka extra tragedia.

Menza na 17. listopadu je dost naprd, ale da sa to zjest...no mna to po case dost omrzelo tam chodit. Niekedy vsak nie je ina moznost. V kritickych situaciach (napr. nemam pecivo) si kupim bagetu na vratnici, su celkom dobre za ok cenu a su popularne...obcas su aj vypredane.

Izby su v pohode, dost velke. Je to bunkove, kazda bunka ma dve izby po 2 ludoch a kuchynku, WC, sprchu (takze oproti vacsine slovenskych intrakov vraj luxus). Zariadenie nic extra. Postele (matrace) nic moc, ale zvyknes si. Stolicky kozenkove, sedak je nutnost (alebo ina stolicka). Skriniek je ale dost, ja osobne nemam problem s miestom. Zmestim veci v pohode. Stolik je tiez super...taky akurat vysoky a riadne letisko (teda velky). Kuchynka nic mega, ale varit sa da v poho. Je tam nejaka plechova linka, slusna pracovna doska, drez, dvojplatnicka. Mensia chladnicka (ale myslim, ze sa da mat aj vacsiu no je to potom drahsie), ale da sa vystacit...no ked mas 4 ludi a kazdy si nieco donese, tak je to trosku natisnute. Dalej je tam samozrejme umyvadlo a zrkadlo. V izbach su obycajne ziarovky (ale niekde menili za neonky), ktore su dost slabe a este aj s tienidlom, takze extra lampa je nutnost, ta je na izbe tiez. V kuchyni su neonky, u nas sa casto a rady prejavuju aj zvukovo.

Ubytovanie stoji dako 100 korun na den, presnu sadzbu si najdes na stranke KAM (Koleje a Menzy), tam najdes aj cennik spotrebicov. Internet stoji 100 korun mesacne, 100Mbit up/down linka yahooo

Inak ubytovanie na koleji je fajn. Je to celkom ticho (pokial teda nieco nerobia, momentalne robia vytahy, takze niekedy je hluk ale moc nie), da sa tu v pohode byvat. Treba mat hlavne ok susedov. Cez zimu zalezi na tom, na ktorom si poschodi...ja som cez zimu byval v hrubsom kratkom tricku na 7., nizsie je chladnejsie, vyssie teplejsie. Cez leto zalezi zasa na tom, na ktoru stranu mas okno. Da sa vybrat medzi juhozapadom a severovychodom. JZ ma cez leto teplejsie, pretoze cele poobedie ti prazi do izby slnko...to riesia zavesy, okna polepene niecim a konstantne otvorene okno a malo oblecenia. SV ma ranne slnko, co ta skoro zobudi, takze zaliepanie okien je tiez. Dalej ma hluk od cesty, ale zasa poobede na teba neprazi. Ja som na JZ stranu a je to v pohode. Kto vie ako sa to zmeni, ked dostavaju Blanku, ale to uz dovtedy mozno aj vystudujem :D

Konecne sa dostanem ku skole...Neviem ako je to na fyzike alebo na co chces ist. Na informatike pohoda. Zalezi sem-tam na tom, koho dostanes, ale prednasajuci su z 90% fajn, casto dokonca super. Vacsinou su ludia velmi benevolentni, a teda sa da v phoode na veciach dohodnut. Najlepsie vzdy sa dohadovat vopred :) Skusky ako u koho. Vacsina ludi ti ju ale da, ked to nejako vies. Neni problem naucit sa na dvojku. Na jednotku to uz chce venovat tomu dost casu aj cez semester a mat fakt dobre naucene a rozumiet. Samozrejme aj na dvojku treba rozumiet. Su aj ludia, ktori ti tu skusku nebudu velmi chciet dat, ale je ich menej. Na fyzike to asi bude podobne, ale nemozem nic zarucit. Musel by som sa opytat.

Horsie to casto byva s cviciacimi. Niekedy su to aj studenti...ono asi hlavne zalezi od toho poctu prvakov. Stava sa, ze to vedie neschopny clovek, a teda tie cvicenia su na nic...sice mozno dostanes zapocet, ale mozes mat potom problemy na skuske. Alebo to vedie supernarocny clovek, u ktoreho bude tazke ziskat zapocet, no mozno zasa bude vdaka tomu lahka skuska, ale kedze sa nadries na to cvicenie cez semester, tak mozno zanedbas ostatne predmety. A tak dalej. Ale nestava sa to moc casto. Samozrejme su mozne aj take veci, ze to vedie narocny a neschopny clovek a pod. Ale vacsinou je to v pohode a zapocet nie je prilis big deal, takze tam sa to da aj nejako ukecat.

Rozvrh si stavas sam, zapisujes si co chces a co si zapisat mozes. My sme v prvaku v zimnom semestri mali natvrdo zapisane predmety, ale mohli sme si k tomu nieco prihodit, ale nemohli sme si ich zrusit. Teraz to vraj uz prvaci na informatike nemaju a mozu si davat sami. Inak dalej si mozeme davat sami uz aj my. Ako je to na inych odboroch, neviem. Pri rozvrhu si treba davat pozor na pre-rekvizity a ko-rekvizity, a treba sa pozerat trosku dopredu. Ale je to nastavene celkom rozumne.

Nechcem uz nejako extra mega rozpisovat...Skola je v pohode a rozhodne sa urobit da. Nie je to o tom byt nejaky super mega genius. Je to o tom makat, vediet s ludmi rozumne komunikovat (aby si sa mohol dohodnut), prejavovat zaujem a nevzdavat sa. Samozrejme nejake tie znalosti matematiky sa predpokladaju :)
Na informatiku mozes ist aj bez nejakych vyraznych znalosti informatiky a o programovani nemusis mat ani paru. Zaciatky budu trosku narocnejsie, ale naucis sa.

Este ku koleji...Jeden zo zakladnych problemov je, ze v blizkosti tu nie je ziadny obchod. Udajne je nieco pri ZOO dakde, ale tam som este nebol. Hlavnym miestom, kde budes takmer kazdy den je Nadrazi Holesovice (tam je prestup z busu od koleje na tram a metro). Tam je stanok s ovocim a zeleninou a nedaleko je aj daky vietnamsky obchod ci to (tych je v Prahe viacej), no tam by som neodporucal kupovat. Stanok je ok ale vietnamcom dako neverim. Obchod, co je asi najrozumnejsie blizko a ciastocne po ceste (zalezi na tom, odkial ides) je albert /billa na Florenci. su cez ulicu oproti sebe. Ja chodim do albertu. Je to taky market...celkom velky, daju sa tam v pohode nakupit potraviny, dake kuchynske potreby, aj drogeria. Da sa ist aj do Tesca na Letnany. Je tam dobry spoj od koleje, ale potraviny maju v Alberte lepsie (napr. pecivo, ale aj ine veci). Zasa v Tescu maju daleko sirsi vyber drogerie, korenin, dakych inych surovin a samozrejme pol obchodu su vsakovake prkotiny. Obcas je dobre tam zajst.

Este co sa tyka Prahy samotnej...je tu ista slovenska okupacia, je to tu dost multikulturalne, takze sa netreba bat, ze by ti niekto nerozumel alebo co...taktiez som sa este nestretol s tym, ze by mal niekto problem so Slovakmi (ani v skole, ani inde). Prave naopak, niektorym sa nas jazyk paci viac ako Cestina. Cestovanie po Prahe je pre studenta v pohode. Este funguju papierove listky. Ja si zvyknem kupovat trojmesacny studentsky k ISICu za 720 KC. Mozes s tym jazdit kolko chces cim chces, kym ti to plati. Malo by sa prejst ale na opencard coskoro, takze neviem uplne ako to bude potom a tiez nie som prilis nadseny z dalsej karty...papierovu len zasuniem k ISICu a je to, karta bude len dalsia raroha v penazenke.

Inak bus od koleje chodi smerom na Holesovice kazdych 6 minut v beznych hodinach, vdaka ZOO aj cez vikendy. Chodi velmi pekne nacas. S opacnym smerom je to trosku horsie, pretoze casto stoji na krizovatke na cervenej dlho...ale chodi to tiez celkom slusne a tak trosku sa striedaju. Takze ked zmeskas, v podstate sa nic nedeje a keby aj, tak mozes ist druhym smerom 1 zastavku, prestupit na tram a ta ta dovezie na Nadrazi Holesovice z opacnej strany ako bus.

Akosi sa ale stale nemozem zastavit....takze ako to prebieha na zaciatku. Ked si prijaty, tak sa ide na Alber, to jest nejake sportove a rekreacne centrum UK v Juznych Cechach. Tam prebehne zapis, dozvies sa kopec dolezitych i menej dolezitych veci, prvy krat sa stretnes so spoluziakmi. Ako tam je, zalezi dost od pocasia. Robieva sa tam test fyzickych schopnosti alebo ako to nazvat...ktoreho sucastou je aj 12-minutovy beh vraj. Ked som bol ja, tak prsalo, takze sme to nerobili, za co som dost rad lebo by som asi dusu vyplul pri tom. Robili sme aj nejaky matematicky test. Traposina, o nic nejde. Je tam kopec dakych besied, strava je zabezpecena. Spi sa v stanoch s drevenou zakladnou, treba spacak. Nie je to povinne, ale je to cool a urobi sa tam kopa veci....dostanes index, isic, zapises sa, blahblahblahblah...vsetko, co by si musel riesit potom samostatne...takto tam ta vedu za rucicku, je to daleko jednoduchsie a je to vsetko pokope. Dostanes tam aj "kucharku", v ktorej je kopa informacii, o nieco viac ako v tomto mojom poste, pretoze je rozsiahlejsia...ale je pisana casto zaryto-matfyzackym stylom (teda ja neviem ci ju pisu vzdy ti isti ludia, ale ta, co som dostal ja, sa mi vobec nepacila) a v zasade vacsina veci, co potrebujes vediet, uz vies...ak si sa docital az tu :D

A este jeden velky problem: Telesna vychova. Vacsina telesnej vychovy sa totiz kona v SCUK (sportovni centrum UK) na Hostivari, co je uplne v prdeli daleko od vsetkeho. Od koleje je to tak 45 min. cesty, mozno aj viac...zalezi na tom ako ti vyjdu spoje. Je na Hostivari kolej, ale byvat tam je blbost, pretoze potom si zas daleko od vsetkych fakult a pod.

No dobre, uz konec...to som ale ON TOPIC :red:
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Úúúf, ďakujem ti za vyčerpávajúcu odpoveď, veľmi si mi pomohol. :) Ešte však na UK nie som, dovtedy sa môže veľa vecí stať, bárs aj ten hoaxový koniec sveta :D no ja dúfam, že ešte pol roka a niečo prežijem bez ujmy na zdraví a známkach a zmaturujem zo SJL, mám dosť nepriateľov medzi slovenčinármi :red: Ja by som veľmi rád chcel ísť na fyziku, plánujem mrknúť aj na DOD, prípadne na Den s fyzikou, pokiaľ vyjdú financie a čas... Ale neviem, tento rok bude extra ťažký, už teraz som dosť rozlietaný po celej SR kvôli fotografii, inak plánujem návštevu Kolonického sedla a nejaké fotečky zo Slovenského metra ešte tento mesiac, samozrejme, že to sem hodím, tak sa máte na čo tešiť ;) ale nie o tom som chcel :red:
Ja ti prajem veľa zdaru do nového akademického roka, aj keď možno trochu oneskorene(vetu pokiaľ aj ty budeš na škole som nemyslel zle, nevedel som ako ďaleko si, mohol si kľudne končiť). A ešte raz ďakujem za informácie. :) :good:
A ospravedlňujem sa za offtopic...
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

offtopic je uplne v pohode. Problem blikajucich svietiel sme uz vyriesili a tuna aj tak moc ludi nechodi :D

maturity by som sa nebal. Neviem, co myslis nepriatelmi medsi zlovencinarmi...to nie je moc dobre, ale maturitu by si mal urobit aj napriek tomu. Maturita je len taka formalna fraska, z ktorej robia niektori ludia velku vedu. To mi mozno neveris, ale ked to budes mat za sebou, tak na to prides.

Sustred sa na maturitu, to je dolezitejsie ako hobby a tak...maturitu prostre treba mat, hobby a pod. pockaju. Rozhodne netreba maturitu ale brat na lahku vahu, no zasa to netreba ani prehanat. Od decembra sa uz ucit netreba...ja som si kopisko veci pamatal.

Ja som to zvladol len ucenim sa cez akademicky tyzden. Predtym som sa nejako extra neucil, len co sme v skole robili. Zo SJL za 2, celkom mi sadla otazka a nasa slovencinarka bola uplne naj naj naj ucitelka aku som kedy mal. Niezeby bola taka ze rozdava jednotky zadarmo, mala svoje naroky, ale boli tak akurat a jednoducho super zena, ktora vedela toho vela o zivote, casto porozpravala nieco a aj ked nie som moc fanusik literatury a pod., tak tie hodiny som vzdy mal rad. Ostatne (ENG, MAT, FYZ) som mal jednotky. Anglina bola strasne lahka. Matika bola v pohode a fyzika tam som mal stres pretoze som sa uceniu fyziky venoval dost specialne (akoze som bol z dvojice ja a Dušan Nemec, o kom si mozno pocul, co sme fyziku dobre vedeli...on lepsie, bol na IPHO...chalan ma hodne naucil), a teda som sa ucil so spoluziackou....jej som akoze pomahal, aj ked by to asi zvladla bezo mna....a nie, niajko som tu prilezitost nevyuzil, no mozno som mohol, ale bolo by to principialne podla mna nespravne. No ale vedel som to na maturite. Taktiez fyzikar bol uplne super. Zozaciatku, prvy rok-dva postrach, ale potom akosi zmakol mi prislo, ale super chlapik, sranda s nim bola. Matikarka taktiez v pohode...tiez bola dobra, nas dvoch este k tomu mala rada...

ach, stredna skola, pekne spomienky....vtedy bolo vsetko este take jednoduche
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Myslím to ta, že ma na nej príliš nemusia, lebo som sa pár krát preriekol v prvom ročníku, čo si myslím o školstve a o učení tohto jazyka a už sa to ťahalo. Ale tak môžem mať ešte šancu, že budem mať šťastie a budú v komisii učitelia z iných škôl.
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Prečo svetlá v diaľke blikajú?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

aha :D
tak to jo, take veci nemaju ucitelia radi...vtedy treba nechat jazyk za zubami, pre svoje dobro. Ale je super vyjadrit svoj nazor, to sa mi paci...no treba mysliet strategicky aj takticky.

zvykne to byvat tak, ze su dvaja z tvojej skoly a veduci komisie je z cudzej
no mozno pre tu novu maturitu to maju inak postavene
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball

Návrat na "Fyzika, vážne a nevážne"