Program na detekciu artefaktov

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Program na detekciu artefaktov

Príspevok od používateľa Warrax »

Nieco take som videl na Ati. Nepoznate nieco aj na karty od NVidie?
Používateľov profilový obrázok
kremso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Št 22. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: Trnava (19)

Príspevok od používateľa kremso »

AtiTool - nenechaj sa zmiast nazvom - v novsich verziach funguje aj pre nVidie
Leopold Kronecker: Boh vytvoril cele cisla, vsetko ostatne je vytvorom cloveka
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Och diky - veruze som sa tym nechal zmiast. :lol:
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

Najlepsi program je mozog a oci... tie male chyby v obraze a blbosti, co nezbadas mozno este niekedy tolerovat.

Inac ohladom artefaktov... asi najlepsi je archeologicky prieskum
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Ako to myslis s archeologickym prieskumom?
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

Warrax napísal:Ako to myslis s archeologickym prieskumom?
:lol:
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

Payne napísal:
Warrax napísal:Ako to myslis s archeologickym prieskumom?
:lol:
jakoze artefakty sa hladaju vacsinou v zemi, vykopaju ich archeologovia :lol: ....ak som to spravne pochopil :?
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Re: hm

Príspevok od používateľa subz3ro »

andynko napísal:Najlepsi program je mozog a oci... tie male chyby v obraze a blbosti, co nezbadas mozno este niekedy tolerovat.
Mozno tolerovat :o To hadam nemozes mysliet vazne.
Pokial GPU vygeneruje co i len 1 artefakt za minutu, je to znamka toho ze sa prehrieva resp. je nestabilne. Akekolvek uvahy typu "ja to na obrazovke nevidim tak je OC v poriadku" su naozaj scestne.
Som zvedavy ci by si mal rovnaky nazor na "modre obrazovky" pri OC procesora / pamati :wink:
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

tie "hladace" artefaktov su k nicomu, moju X800 pustia na mem cez 1.2GHz a jadro cez 470 (ide iba 450 a zamrzne do 2 sekund hocikde inde)a nenajdu nic, nexcite vidiet co to robi v CMR05 alebo v Nature teste pri 3D2k3.
Egyptologovia by mohli zavidiet :lol:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Mas pravdu, skusal som ten atitool a pustilo ma na hodnoty, kde to uz v 3dmarku hadze viditelne artefakty.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: hm

Príspevok od používateľa andynko »

subz3ro napísal:
andynko napísal:Najlepsi program je mozog a oci... tie male chyby v obraze a blbosti, co nezbadas mozno este niekedy tolerovat.
Mozno tolerovat :o To hadam nemozes mysliet vazne.
Pokial GPU vygeneruje co i len 1 artefakt za minutu, je to znamka toho ze sa prehrieva resp. je nestabilne. Akekolvek uvahy typu "ja to na obrazovke nevidim tak je OC v poriadku" su naozaj scestne.
Som zvedavy ci by si mal rovnaky nazor na "modre obrazovky" pri OC procesora / pamati :wink:
hlavne ze recenzie grafickych kariet / pretaktovanie a ine / hovoria presne to iste... (nie vsetky, ale cital som mnozstvo takych aj zahranicnych) ze cez ati tool napocita jeden, dva artefakty, ale inac sa karta chova stabilne a je vsetko dlhodobo v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

andynko Neviem v akych recenziach a na akych weboch, ale myslim ze ziadny "erudovany" odbornik ti nemoze tvrdit ze artefakty su v poriadku a dlhodobo (podotykam DLHODOBO) prevadzkovat GPU v tomto stave :wink:
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

subz3ro napísal:andynko Neviem v akych recenziach a na akych weboch, ale myslim ze ziadny "erudovany" odbornik ti nemoze tvrdit ze artefakty su v poriadku a dlhodobo (podotykam DLHODOBO) prevadzkovat GPU v tomto stave :wink:
Mozem potvrdit u seba, moj stary Radeon 9600 Pro default 400/300 som taktol na 440/330 mal som to tak rok a pol, hadzalo to cez ten test modul fakty napocital raz jeden, raz dva...

V hrach ale problem ziadny nebol nikdy. Teraz vsak kartu predavam a pisem vsade, ze oc sa da na 430/330.

BTW mas 200 prispevkov a si mod? Uz ma tu raz dodrbali za to, ze niekomu peciem do moderovania... ale tych recenzii si asi moc teda nenacital.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Re: hm

Príspevok od používateľa subz3ro »

andynko napísal: Mozem potvrdit u seba, moj stary Radeon 9600 Pro default 400/300 som taktol na 440/330 mal som to tak rok a pol, hadzalo to cez ten test modul fakty napocital raz jeden, raz dva...

V hrach ale problem ziadny nebol nikdy. Teraz vsak kartu predavam a pisem vsade, ze oc sa da na 430/330.

BTW mas 200 prispevkov a si mod? Uz ma tu raz dodrbali za to, ze niekomu peciem do moderovania... ale tych recenzii si asi moc teda nenacital.
Vies, prave to je ten problem ludi ako TY :) Kvoli 1 fps resp. 100 bodom v 3dmarku budu "stavit" kartu na hranici stability - a este budu davat podobne rozumy ostatnym luDom. :roll:
Takze ak si este nepochopil o co sa mi jedna.....
NIKTO netvrdi ze graf. karta nie je schopna fungovat na hranici stability co je obvykle sprevadzane zobrazovanim obcasnych artefaktov resp. nahodnym mrznutim (u ATI Radeon jadier VPU recovery restartom) jadra.
Pokial sa podobne veci uvadzaju - jedna sa zrejme o nejaky hardOC za kazdu cenu - je potrebne uviest, ze moze dost k trvalemu poskodeniu HW grafickej karty a taketo praktiky nespånaju zarucne podmienky u ziadneho vyrobcu - je to robene na vlastne riziko.
To co si napisal si mohol napisat uplne inym stylom.... skus si precitat este raz a v klude svoj arogantny post z 12:33...

co sa tyka mojho moderovania vs. pocet prispevkov... o tom rozhodli ini ludia ako ja. Mozem ti vsak povedat, ze nez pisat prispevky a la tvoj post z 12:33pm, tak to radsej budem s nulovym stavom. Ak ta to vsak zaujima, pocitacmi a IT technológiami sa zaoberam cca. od roku 1990... Inak som celkom nepochopil tuto narazku, keDze nasa diskusia zatial ziadne znamky "moderovania" nemala :? Ak citis nejaku krivdu alebo mas pochybnosti o mojej "odbornosti", nech sa paci, mame tu sekciu Spravy pre Administratorov. Myslim ze nie je problem mi rank "Moderator" hocikedy odobrat...
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"