Lucidni snìni

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
matej21
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: Št 09. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Stropkov (kraj PO) - 18

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa matej21 »

zdarec, davno som sa tu neukazal x) ... zmenil som priority :D

k tym snom, od mojho prveho (ktory som si ppripomenul az teraz ked som to cital hore) ich bolo celkom dost, povedal by som tak 20-30 ... boli aj fakt dlhe, subjektivne asi 10 minut a to by ste neverili co sa da za 10min stihnut v takom sne :D ... skusal som otacanie okolo vlastnej osy ako techniku na predlzovanie sna a povedal by som ze to zabera. nepoviem vam aka technika na lucidne sny najviac zabera lebo sam ani netusim, stale sa tam dostanem jednou z nich xD ( - testy reality, klasicke uvedomenie si sna alebo plynule prejdem do spanku ale s myslou stale pozornou a sen sa zacne rovno tvorit pred ocami ako v inceptione xD ) ... raz ma napadlo ze sa pozriem blizsie na kvalitu zobrazenia :D a mozem povedat ze to urcite nieje ako vo filme - rozmazane a s ozvenou , obraz aj zvuk boli uplne dokonale a aj preto je asi tak tazke si uvedomit sen lebo je na nerozoznanie od reality. na jednom fore som cital ako to ludia ktory maju tie sny casto ovladaju - lietanie alebo teleportacia hocikam jednoduchym chcenim... par krat som to skusil - lamborghiny nevyslo tak som sa nato vykaslal, inokedy - na svahu kopca v zime som skusal skuter, nic, tak ze nieco jednoduchsie , lyze tiez nic tak si hovorim ze aspon pos*ane sanky a bum boli tam :D zjazd nerozoznatelny od reality aj so zimou, gravitaciou a snehom v ociach. vela krat som skusal to lietanie , trvalo to nejaky ten rok. skusal som vyskakovat z okien ci zo schodov ale stale som len priplachtil k zemi. raz som sa nato pozrel trochu inac a predstavil som si ze som uplne lahky akoby tvoreny len vzduchom, pozriem na zem a uz som bol asi 10cm vo vzduchu a maval vo vetre :D chvilku trvalo a uz som si nad rodnym mestom letel ako stihacka a robil piruety :D po zobudeni som sa nahlas rozosmial lebo to bolo nieco neskutocne :D doslova bolo citit vietor na tvary.

par vseobecnych charakteristyk snov (mozno si ich v sne vsimnete a ste tam kde ste chceli byt ) : pismo sa po precitani a pozreni inde zmeni, slova su skomolene alebo su tam ine, tak isto aj cas na hodinkach nieje na druhykrat rovnaky. vyskok je normalny ale pohyb k zemi uz je spomaleny, tak ako aj beh - akoby proti neviditelnej stene ktora urcuje vase tempo bezohladu na vynalozenu silu :D, v zrkadle to nieste vy alebo tam su vselijake zmeny

aloha chlapci .) a vesele sny zelam :D
MB:Biostar TForce 965PT ; CPU:Core2Duo E6300@3GHz; VGA: Inno3D 7950 GT + VF700-ALcu 550/1400@600/1900 ; RAM:Kingmax DDR2 1gb 800MHz(5-5-5-18 )@880MHz(4-5-5-12 )-2V ; HDD: WD 250gb ; LG DWD-RW ; zvuk: Creative P5800 (5.1) + Creative SB AUDIGY ; moòas:Hyundai 17" ; klav. a hlodavec - klasika ;Powered BY:Enermax liberty 400W; 3Dmark05/06/SuperPI: 10700 / 6500 / 18s
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa yesper »

Toto si pisal este pocas sna, ci v akom stave?
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Rozok »

Keď som bol mladší, v pár snoch sa mi podarilo zistiť, že je to iba sen a robil si čo chcel, ale skákať z okna a teleportovať sa, ma veru v tom čase nenapadlo :-D Teraz sa mi už dávnejšie nič nesnívalo, ale ak sa mi niečo snívat bude, tak sa pokúsim uvedomiť si to a napíšem sem aj ja nejaké postrehy ;)
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
Používateľov profilový obrázok
matej21
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: Št 09. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Stropkov (kraj PO) - 18

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa matej21 »

kazdemu cloveku sa sniva kazdu noc (takmer) len si to nepametame, pomaha rano nie hned vyskocit z postele ale ani neotvarat oci a mysliet na sen a detaili o nom sa vynaraju ani nevies odkial. pametanie si snov je velmi dolezitou vecou k lucidnym snom. najlepsou vecou na zlepsenie si pametania snov teda aj uvedomovania si ich je snovy dennik (pozn. mna - tzv. nocnik xD ), hned rano si ich zapisat s uplne vsetkym co ta napadne, nevydrzal som to robit dlho ale asi po tyzdni ranneho zapisovania som si z kazdej noci pametal 3-10 snov a o dalsi tyzden som uz mal lucidny sen.

vela stastia

planujem si vypestovat Tegates lucida alebo skor Caleu zacatechichi (provozny nazov - mexicka snova rastlina) , prehlbuje vnimanie snov , pocetnost a stalost ... a vediet k lahsiemu si uvedomeniu snu. tak sa sem mozno zasa po case vratim s novymi informaciami :)
MB:Biostar TForce 965PT ; CPU:Core2Duo E6300@3GHz; VGA: Inno3D 7950 GT + VF700-ALcu 550/1400@600/1900 ; RAM:Kingmax DDR2 1gb 800MHz(5-5-5-18 )@880MHz(4-5-5-12 )-2V ; HDD: WD 250gb ; LG DWD-RW ; zvuk: Creative P5800 (5.1) + Creative SB AUDIGY ; moòas:Hyundai 17" ; klav. a hlodavec - klasika ;Powered BY:Enermax liberty 400W; 3Dmark05/06/SuperPI: 10700 / 6500 / 18s
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

nemoze sa stat,ze si pocas dna obratene uvedomis, ze sa ti to len sniva a skocis z mosta ? :D
inak s lucidnym snivanim by sa nemali zahravat psychicky slabe osoby,lahko mozu skoncit v blazinci
Používateľov profilový obrázok
Curuj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2010, 17:33
Bydlisko: Laugaricio/Brno

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Curuj »

skočiť z mosta počas sna môže len magor. my ostatní robíme tzv. testy reality, takže cez deň je to v pohode

osobne som LD nemal nikdy, snový denník si píšem už vyše roka a prd :D myslím, že nie som schopný LD dosiahnuť
Naposledy upravil/-a Curuj v Pi 14. Jan, 2011, 00:04, upravené celkom 1 krát.
CPU: Intel Core i7 4930K | CPU-COOLER: Noctua NH-D14 | MB: GIGABYTE X79-UP4 | RAM: Kingston HyperX Beast 4x8GB 2133MHz | SSD: Crucial M500 240 GB, OCZ Vertex 2 60GB | HDD: SaMSUNG 1,5 TB + 2TB, WD black 1TB, Seagate 3TB | PSU: Corsait RM850i 80 Plus GOLD | CASE: FRACTAL DESIGN Define R3 (3 x 120mm fan, 1x 140mm) | VGA: ASUS GTX680-DC2T-2GD5 | SPEAKERS: Homemade | HEADPHONES: Audio-Technica ATH-T500 | LCD: 2xHP ZR24w 24" (1920x1200)| KEYBOARD: LOGITECH Wave | MOUSE: Razer DeathAdder Black Edition | OS: MICROSOFT Windows 7 Professional 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Scorp »

matej21 napísal:planujem si vypestovat Tegates lucida alebo skor Caleu zacatechichi (provozny nazov - mexicka snova rastlina) , prehlbuje vnimanie snov , pocetnost a stalost ... a vediet k lahsiemu si uvedomeniu snu. tak sa sem mozno zasa po case vratim s novymi informaciami :)
ani pestovať nič nemusíš, matrošu na to je aj v labákoch
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Curuj napísal:skočiť z mosta počas sna môže len magor. my ostatní robíme tzv. testy reality, takže cez deň je to v pohode

osobne som TD nemal nikdy, snový denník si píšem už vyše roka a prd :D myslím, že nie som schopný LD dosiahnuť
cize sa nemoze stat,ze sa pocas dna zacnes zamyslat,ci toto nie je nahodou sen ?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Snake »

Pozrieš sa na hodinky, a potom znova, veľmi ľahko zistíš či to je sen, čas sa nebude zhodovať ;)





.
Používateľov profilový obrázok
Curuj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2010, 17:33
Bydlisko: Laugaricio/Brno

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Curuj »

alebo si prečítaš nejaký nápis. prečítaš opakovane, a je iný. alebo sa bude premienať už počas prvého čítania :laugh: tých testov je plno. v LD vraj nemôžeš zavrieť oči :)
CPU: Intel Core i7 4930K | CPU-COOLER: Noctua NH-D14 | MB: GIGABYTE X79-UP4 | RAM: Kingston HyperX Beast 4x8GB 2133MHz | SSD: Crucial M500 240 GB, OCZ Vertex 2 60GB | HDD: SaMSUNG 1,5 TB + 2TB, WD black 1TB, Seagate 3TB | PSU: Corsait RM850i 80 Plus GOLD | CASE: FRACTAL DESIGN Define R3 (3 x 120mm fan, 1x 140mm) | VGA: ASUS GTX680-DC2T-2GD5 | SPEAKERS: Homemade | HEADPHONES: Audio-Technica ATH-T500 | LCD: 2xHP ZR24w 24" (1920x1200)| KEYBOARD: LOGITECH Wave | MOUSE: Razer DeathAdder Black Edition | OS: MICROSOFT Windows 7 Professional 64Bit
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa 1adad1 »

V poslednej dobe sa mi sniva to čo sa stane na druhý deň, dnes sa mi snivalo o dobe ladovej :hysterical: :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Courage_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 19:52
Bydlisko: Považská Bystrica - Rozkvet

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Courage_SK »

Tieto LD sa mi stávajú. Väčšinou išlo o lietanie v prvom som lietal hneď od začiatku no asi v posledných dvoch keď som si uvedomil že som v sne tak som sa to musel ,,naučiť´´ skákal som na mieste a čo najviac napínal svaly. Skočil som, skrčil nohy zaťal zuby a čakal na dopad a zrazu nič žiaden dopad. Už som sa iba pozrel hore a už ma nebolo. Vždy keď som to chcel niekomu ukázať tak nastali problémy. Vyskočil som a spomalene dopadol ako na mesiaci ale vždy po chvíli sa mi to podarilo obnoviť a zamachrovať pred ostatnými. Moj prvý sen čo som ovládal bol asi v 8-9 rokoch ked som mal PS1. V Crash Bandicoot 3 ked v menu nič nestláčate tak sa spustí demo kde prechádza prvý level no hneď ako čosi stlačíte tak ste zas v menu. A keď sa mi snívalo ako sa pozerám na to demo ako Crash Bandicoot beží rovno a ťukol som na ovládači do šípky do prava on zareagoval prestal bežať a otočil sa do prava a demo stále bežalo a v tom si hovorím ako môžem ovládať demo ved toto sami sníva. Rozbehol som sa dole po schodoch a vybehol na ulicu. Vonku behali autá a v tom som sa zobudil.
Naposledy upravil/-a Courage_SK v So 24. Dec, 2011, 14:04, upravené celkom 1 krát.
CPU AMD Phenom II X4 955@3,9GHz + Gelid Tranquillo Rev.2
MB Gigabyte GA-890GPA-UD3H (rev. 2.1) GPU MSI GT 9600 512MB 700MHz@750MHz
RAM
Corsair Vengeance DDR3 4GB 1600MHz CL9
PSU
Coolermaster 600W SILENT Pro Mouse Logitech MX 518
Fan regulator
Zalman Fan Mate 2 Wheel MOMO Racing Force Feedback
LCD
Dell U2312HM
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

hlavne je dojst k tomu,aby si si spomenul,ze to musis checkovat..tam treba trening podla mna,vala sa mi tu kniha o tom,ale radsej si najdem ine hobby
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1472
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Sangala »

skusali ste uz niekomu vnuknut aj myslienku ? ... pripadne si ist v sne lahnut a skusit snivat v sne ? :?
Beavisak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2011, 01:22
Bydlisko: Košice

Re: Lucidni snìni

Príspevok od používateľa Beavisak »

hmm niekto si pozrel inception :D
PC : MB: h81m-p33 ... CPU: i5 4440, 3,1Ghz ... GPU: ASUS r9 270 @ 1050mhz ... RAM: 8GB corsair vengeance ... HDD: WD Black 1TB
notebook : acer aspire 5750g

Návrat na "Debata o všetkom"