Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa Snake »

okookooko napísal:prečo všetci na svete nemaju PORSCHE či BMW 7 ?
ved to su najlepšie auta, najrýchlejšie, najsuper
Blúzniš? :?





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12244
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa HellAngel »

to dal len ako priklad :laugh:
samo ze naj je skodovka octavia :cool:
reagovat na neho je skoda, ja som mu este odpisal. Je jasne vidiet ze ma prehlad.

Inac pre doplnenie. Napriklad taky HTC legend je vyrobeny z jedneho kusu kovu.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa Papek »

tak ja som sa definitivne rozhodool... po niekolkych rokoch na windows mobile som presiel na iphone 4, viem, ze mozno budem za debila, ale casy sa menia, naroky a poziadavky tiez.
Windows mobile je fajn system, zatial sa mi paci najviac zo vsetkych, aj ked ma iste nedostatky, ktore keby sa odstranili, mohol by byt (pre mna osobne) najlepsim systemom. Lenze vyvoj sa zastavil pri 6.5.3 a zatial najlepsim telefonom s WM je HTC HD2, ktore je na trhu uz pomaly rok, ak si mam kupovat telefon, ktory mi ma vydrzat aspon dva roky, tak mi to nepride ako najlepsia volba. Ukazky WP7 ma velmi nenadchli, na xda-developers je toho viac nez dost.
Android vyzera dobre, ale je to principialne cosi ako WM, lenze sa to da ovladat prstami, no daco mi na tom systeme nesedi. A opat sa jedna o univerzalny system ako WM, cize x-roznych kombinacii hw, rozne rozlisenia, atd, z toho plynuce problemy s vykonom a kompatibilitou programov. Jednoducho, uz ma akosi prestalo bavit rypat sa furt v telefone. Este ked som chodil do skoly, tak som mal telefon na hranie, tony roznych miniaplikacii na rozoberanie, customizovanie a naburavanie cohosi, dneska si chcem bez starosti pozriet a poslat emaily, ist na internet a pripadne si zahrat bez problemov nejaku tu hru, + ako bonus mam celkom obstojny fotak a roztrasene HD videa, ktore ked pustim dakomu na notebooku, tak sa daju v pohode pozerat. A ze to je uzatvoreny system? A? Nech je, pokial ide bezproblemovo bez vselijakych tweakov, ma obrovsku komunitu a podporu, preco nie. Uvidim, ako sa vyvynie Android, mozno po roku pride vymena za cosi ine ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa faugusztin »

X roznych kombinacii rozliseni ? Nuz, ako sa to vezme...

iPhone - 320x480 a 640x960
Android - 320x240, 320x480 a 800x480 (ak neratame Milestone a ich specificke 854x480).

Takze je tam o jedno rozlisenie viac. Ci sa tyka UI a aplikacii, tak je to velmi porovnatelne, s tym rozdielom ze u Androidu mas o nieco viac customizacie.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa Papek »

no ved to... a o rok pridu nove telefony a zrazu sa mi stane, ze mojich 800x480 uz nejaka nova aplikacia nepodporuje (mne sa to uz par krat stalo s 480x640, ze je uz nedostacujuce), alebo ze treba viac ram atd...
u apple je to s tymi rozliseniami trochu ine, kedze sa stare aplikacie "len upscaluju" a nove aplikacie su bud len pre novy telefon, alebo je UI spravene pre obe verzie, proste iphone je urobeny tak konzolovo, ze mas jeden hw a nanho sa budu najblizsie, cojaviem, dva roky robit programy na mieru
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa faugusztin »

Poviem ti to takto - ja som sa este nestretol s Android aplikaciou, ktora by mala problem s 848x480, najmenej rosirenim rozlisenim. Ak neratame moznost nejakych hier napisanych fyzicky pre urcite rozlisenie, tak ani nie je mozne mat problem s rozlisenim, kedze to riesi Android sam, automaticky.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12244
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa HellAngel »

iphone na normalne pouzivanie je iba ked srpavis jail break, inac je to placka ktora ma hodne obmedzeni. PO JB sa z toho stava telefon. (hlavne moznost instalovat aj ine apliakcie ako z appstore).
To rozlisenie co tu spominas nie e az taky problem. Ano existuju aplikacie co maju trochu problem s rozlisenim ale je ich skutocne minimum a po vacsine existuje aj ina verzia ktora je upravena na dane rozlisenie. Potom ako spominal faugustin android si rozlisenie pekne prisbosobi sam.
Mal som Wm, symbian, ale musim povedat ze adroid je konecne vydareny OS. Aj bez root nainstalujes mrte aplikacii, v OS nemas skoro ziadne obmedzenia.
Ale chapem ze sa si uz mal dost toho prplania sa v OS a chcel si nieco jednoduchsie. Ja mam osobne ale nazor taky ze clovek nema vlastnit jednoduche veci lebo sa potom sam stava jednoduchim.
HD video, no mal som na porovnanie ufo4 a galaxy S a musim povedat ze galaxy ma video v lepsej kvalite. Nie je to nic brutalne ale je to poznat.
ufon4 nie je zlou volbou, dizajn sa mi celkom paci, displej je naozaj pekny (ale mal som v ruke aj galaxy S a ten super amoled je tiez krasa) ale ta cena je otrasna v porovnani s konkurenciou. Za tu cenu dostane clovek do ruk telefon s apple obmedzeniami. Obmedzenia riesi JB ale neviem ci je uz na tuto verziu.

edit: pre tych co maju iphone a vidia to z pohladu ze neznasam iphone abudu tu psiat, tak mi radsej rovno napiste vyhody oproti androidu ktore stoja za ten 200€-300€ priplatok. Lebo prispevky typu nemal si iphone neberiem, pretoze dokazuju akurat to ze nema cim konkurovat.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa Papek »

K tomu amoled tolko, ze dvaja kamosi maju HTC Desire, ten telefon ma celkom lakal, hw ako HD2, android a ma rozumne rozmery. Na displej sa da povedat len jedno slovo - nadhera. Lenze vonku je to katastrofa, nic nebolo vidiet, mozno ma galaxy lepsi, vonku som ho nemal a ani som nemal po ruke desire na porovnanie vo vnutri. Na desire bol zaujimavy opticky trackball, teda, ak sa to da trackballom este nazvat. Co mi este vadilo, tak to bolo scrollovanie, je celkom plynule, ale ked som to porovnaval s iphonom, tak stale tomu cosi chyba k dokonalosti, ale to su uz iba drobnosti. Ale ako vravim, iphone si drzi cenu a mozno ho o rok vymenim za nejaky najnovsi android, uvidim, kolko s nim vydrzim.
Galaxy S je fakt supa, to video bolo oproti iphonu o dost lepsie, hlavne vyvazovanie bielej a clona je ovela lepsie. Co mi vsak dost vadi su tie dotykove tlacidla, to uz fakt vecsiu ch*jovinu nemohli dat, pametam si, ze to mali stare samsungy a furt som to omylom stlacal, ale ze to daju na takyto model... A na galaxy sa mi nepaci dizajn, ale to je vec vkusu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12244
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa HellAngel »

je fakt ze tie dotykace pod dislejom mi tiez vadia, vadili mi uz aj na HD1. Tiez mam iste vycitky proti samsungu preto cakam co prinesie HTC. Ma prist desire HD a desire Z.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa cicolably »

hell
JB nemam ani mi netreba,"šturať" sa v telefone ma už tiež nebavý,čo chcem si nahram z Appstore,nemusím nič rootovať,hladať,skušať,kradnuť aby som tam niečo mal a kopa veci je Free(aj blbosti aj užitočne veci) a dať za niečo 79 centov ma nezabije
99% ludí si kupi telefon a chce aby fungoval,zbytok to ladi ,prehrava,nahrava,JB,Rootuje a ja neviem čo
čo mi priniesie JB,okrem kradnutých apps? ine ikonky,zvuky na SMSky,5 ikonky v doku,posielať pesničky kamošom z bandy,to ma možno bavilo na 2G kde bol JB nutný
auto si tiež kupim a vozím sa,neležím pod ním cele dni a neskušam novu spojku,brzdy,turbo a nemením tam stále niečo(možno som starý,možno pohodlný) :laugh:
200-300€ - no galaxy či desire (podob.HW) stoja okolo 420-450€ + 16GB microSDHC class 10 aby bola nejaka rýchlosť
a sam vieš ako to je u nas z android market a podporou noveho FW,ako to tam dostať a nahrať
ty tomu rozumieš ale zbytok,čo vie ledva zapnuť PC a Facebook je jeho celodenne využitie PC bude s toho jelen
mne sa android pači (blbnem s ním v iP 2G :D ) ,som zvedavý aj na WM7,ved každý ma na výber a može si kupiť čo chce a za kolko chce :cool:
EDIT:ako napísal kolega icefire , je to dosť OT :D a signál padá,bývam aj v prdeli ale zatial som nemal problém,obal mam aj tak,mal som ho aj na 2G,3G aj 3GS tak prečo nie na 4
Naposledy upravil/-a cicolably v Št 23. Sep, 2010, 22:48, upravené celkom 1 krát.
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa icefire »

cicolably pekne povedane, ale je to tu OT. Vlastne ako vzdy, ked sa naznaci nieco o Apple. Ludi to proste irituje :laugh:

Caro je inak prave v tom, ze to funguje ako ma. Ja co som dnes narychlo robil JB na 3G, tak to napr. 2x zamrzlo. Akurat som mal nervy, kedze som sa ponahlal nieco vybavovat a nie na 3x robit JB. Telefon s origo FW je naozaj stabilny, co je aj dovod, preco ma iPhone uspech, aky aj ma.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple 4 - problem so signalom nielen v USA

Príspevok od používateľa Papek »

v petrzalke mam pri orange 3G 4/5 paliciek, ked telefon chytim na tom kritickom mieste palcom, alebo ho vezmem do dlane, poklesne mi signal na 3/5 a az ked ho poriadne chytim celou dlanou, klesne na 2/5 a sem-tam si preblikne na jednu. Ked som bol dalej od BA, tak sa mi podarilo uplne zrusit signal a vypadlo 3G a preplo na edge a ten sa drzal plny.

Obrázok
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"