problem s pretaktovanim

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

problem s pretaktovanim

Príspevok od používateľa dendroid »

Mam Athlon XP2600+, zakladnu dosku MSI KT6 delta a 512MB PQI CL 2.5 RAM.Procak sa mi dost brutal prehrieva(mam Thermaltake chladic s medenym jadrom a pri 5000 otackach ma CPU 60 stupnov a system cez 50) Pri pretaktovani sa mi podarilo pri povodnom napati zvysit zbernicu zo 166 na 179 MHZ ,ked som zvysil napatie na 1.675 tak ma pustilo na 182MHZ. S delickou na AGP PCI som nic neskusal ,lebo som nenasile taku polozku v biose.Pomozete mi.Diky
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

dost velka teplota a pri zvysovani napatia moze mat vysoka teplota katastrofalne nasledky na CPU... zapamataj si ze cim vacsie napatie tym by mali byt teploty mensie... napr ak mas pri 1,6V maximum 90C tak pri 1.75V mozes mat max napr 60C atd... to je len priklad... :)
Používateľov profilový obrázok
tasman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Filakovo

Príspevok od používateľa tasman »

Takze k teme AGP PCI je dost dolezita polozka lebo, ked dvihas FSB tym sa ti zvysuje aj takt PCI a AGP cize mozes odpalit ako grafiku tak aj ostatne zeriadenia vyuzivajuce PCI sloty, a k teplote je to dost vysoka teplota , ak budes zvysovat voltaz teplota pojde samozrejme hore a to treba nasledne chladit, problem vydim v zle nasadenom chladici alebo zle aplikovanej paste. Skus chytit chladic ak pri teplote 60 nie je ani vlazny tak je zle nasadeny.
Hardware
Spoiler: ukázať
PC1:CPU: i5 13400F| COOLING:water cooling NAVIS 120 Pro | MB:ASUS TUF GAMING B660| RAM:DDR4 Crucial Ballistix 16 GB | HDD: Kingston M2 500GB NVMe | VGA:ASUS RTX3060 10 GB | POWER:600W FORTRON | FRONT PANEL:Lamptron |MOUSE: Logi MX Master 3 |KEYBOARD: LOGI MX keys | MONITOR:2x28" LCD Samsung U28E590 4K |PC2: MacMini M1 BOOK: MacBook Pro "17" 256GB 8GB, MacBook Pro 13" space grey 256GB 16GB (2020), MacBook Pro 13" silver 256GB 16GB (2015) Tablet: iPad 8 Gen 2022, iPad Air M1 2022
Používateľov profilový obrázok
jipi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Príspevok od používateľa jipi »

fsb hod na 200 zapne sa delicka 1/6 a zniz nasobic na pozadovane Mhz
Skontroluj dosadnutie chladica na CPU
i5 760 +2x4GB + GTX560Ti 2Mb + Enermax 550W
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

Je mozne ta doska nema delicku , v biose som to nenasiel
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

pokial si to tam nenasiel ta ju nemas :wink:
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

S boxom som mal 78 stupnov, ale chladic je nasadeny v pohode aj s pastou by nemal byt problem
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

Bacha na tu pastu bo ja som si tiez myslel ze mam dobru no stale sa mi drzali teploty okolo 55-60*C s boxovanym chladicom, no dal som titan striebornu a teploty z nicoho nic isli na 45-50*C... takze asi tak.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Lukasko napísal:... no dal som titan striebornu a teploty z nicoho nic isli na 45-50*C... takze asi tak.
prepac ale titan pasta je totalny :shit: to radsej ani nenavrhuj..to si zo striebrom akurat povedal ahoj ked sa minali...to ma obsah tusim 30percent zluceniny ktora len obsahuje tusim 15% striebra..alebo nieco take..proste nic ...ked uz tak potom ac pastu s 99.9% striebra alebo aspon nejaku kvalitnejsiu silikonovu
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

keD sa uz hovori o pastach ,tak toto je PASTA s velkym P ... :lol:
:arrow:

http://www.computerbase.de/artikel/hard ... leitpaste/
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

Vyzera to super ale kde ju zohnat, bral by som ju hned. Inak ta pata od titanu je dobry grc, ked som ju vymenil za AS 5, tak mi klesli teploty o 8-9C a to je dost.
dell noťas
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

njn vymenim bielu zalman pastu za hentu
znacka..znizenie teploty min o desat stupnov :lol:
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

teraz uz mam ac pastu ale ta zmena bola oproti povodnej paste, taka biela "hnusoba", zmenu medzi ac a titan som az tak velmi nepocitil a preto som popisoval tamto....
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak to vyzera ,ze problem s prehrievanim sa mi podarilo vyriesit, chyba je nakoniec v zdroji, dnes ho vymenim , zistim teploty a skusim ho aj nataktovat
Používateľov profilový obrázok
limbi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Presov

Príspevok od používateľa limbi »

pokial si dobre pamatam, tak tieto dosky zapinaju delicku 1/6 automaticky, ked sa priblizis 200fsb, lock delicky pozna nforce2 chipset napr., ty by si mal fsb menit len medzi hodnotami 166 a 200mhz alebo tesne okolo, aby si nemal vela agp/pci clock.

tie teploty su fakt brutalne. to chces povedat, ze v skrini mas teplotu 50 stupnov? jedine, ze ti na diodu fuka teply vzduch z niecoho, alebo mas komp v saune.

otazka: je ten komp pri tychto teplotach stabilny?

Návrat na "Procesory"