Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Ja čo som sa bavil so známym (robia TK/EK v Sládkovičove, možno poznáš hawkeye), tak jeden tam na nich vytiahol pištoľ :D Takže viem čo urobím :D Som fakt zvedavý na to borcovo video, krista a ešte na voľnobehu, keby to bolo aspoň na valcoch, ale takto to je trýznenie :smutny:

hawkeye: pocuj chlape, máš vpredu zástierky za kolesom? Ak máš, vieš mi poslať foto ako to tam je uchytené ? :D





.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

K tým rýchlostiam a bezpečnosti:
Keď som zažil situáciu, že meter predomnou zrazil cigán dievča ( cca 20 ročné ) na prechode, kde bolo asi 20 ľudí, ktorí prechádzali, tak odvtedy si dávam bacha. Aj keď ma auto púšťa, vždy sa pozerám, či ma púšťa aj z druhej strany a až potom sa pohnem. Možno to je podľa niekoho čudáctvo, ale radšej pomalšie a bezpečnejšie, ako potom skončiť v nemocnici/ pod fialkami. ( zatiaľ som iba chodec, tak píšem z tejto pozície) 1000x sa mi môže podariť prejsť v pohode, avšak stačí len raz a môžem si dosrať celý život. Myslím, že tých pár minút navyše sa mi oplatí počkať. :)

K tým vodičom, čo pomaly kráčajú:
1) áno, ten, kto sa nechce dať predbehnúť a brzdí premávku je kkt ( rozumej, že pri predbiehaní ešte zrýchli, aby sa ti to nepodarilo )
2) ale ten, kto ide pomaly, lebo má strach a rešpekt , ten mi nevadí. Aspoň je menšia šanca, že niekoho zrazí . Moja mama a sestra jazdia pomalšie ( teda nie 30kou, ale proste všade dodržiavajú predpisy a v niektorých úsekoch idú pomalšie ) ale viac sa cítim bezpečne v aute, ako keď niekto doslova lieta a reže zákruty ako pretekár.
Osobne si myslím, že ak by musel každý odpracovať pokutu za rýchlosť a pod. veci na VPP, tak si rozmyslí, že ako pôjde :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12244
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ze sa niekto boji ist 50 a radsej chodi 30 a tvrdit ze je to bezpecnejsie nie je pravda. Clovek co ma stres zo soferovania a mysli si tym ze pojde pomalsie sa nemoze nic stat tak by si mal to stym soferovanim radsej rozmysliet. Ako som pisal je ine ked clovek spoali pred prechod kde stoja ludia, alebo pred skolami, obchodom, noproste vsade kde vidi ludi a existuje ich moznost vstupenia na cestu.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

Ciastocne som nazoru, ze aj pomaly vodici su nebezpecny. Ked niekto ide pomaly, tak bud hlada nejake miesto a teda nieje sustredeny na cestu, alebo nevie soferovat a to je hadam este horsie.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

NIe, že nevie šoférovať, ale má pocit väčšej istoty. Je to podľa mňa lepšie, ako by majster sveta a brázdiť ulice ako pretekár. :)Toť môj názor. Ľudia si uvedomia, že aké je to nebezpečne väčšinou až z vlastných chýb a to môže byť už neskoro...
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

Kazdy si moze mysliet svoje, no ludova mudrost nepusti: "Pomaly dalej zajdes". Ked uz pre nic ine, tak kvoli nizsej spotrebe :-)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

no to určite :D o spotrebe vieš potom prd
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6625
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Snake napísal:Ja čo som sa bavil so známym (robia TK/EK v Sládkovičove, možno poznáš hawkeye), tak jeden tam na nich vytiahol pištoľ :D Takže viem čo urobím :D Som fakt zvedavý na to borcovo video, krista a ešte na voľnobehu, keby to bolo aspoň na valcoch, ale takto to je trýznenie :smutny:

hawkeye: pocuj chlape, máš vpredu zástierky za kolesom? Ak máš, vieš mi poslať foto ako to tam je uchytené ? :D
do sladkovicova nechodim...2x som bol v NR - janikovce..teda emisna tam bola len raz (9x ked tyral oktavku) a teraz vybavene papierovo radsej...ale mechanik co mi opravuje auto ich tam pozna tak najblizsie to mozno vybavi tam :o)

jj mam zastierky,zajtra odfotim
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

Snake napísal:...síce jej stav neni najlepší (zas tak katastrofálne to nie je pozor)
Na jutube su videa jak s takym autom (E39 525i) idu okolo 250 takze by som to radsej skusil niekde na dialnici alebo na okruhu bo pri takej rychlosti staci malo a idem do sraciek. Ale aj tak diky za tip : )
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

STENLY napísal:no to určite :D o spotrebe vieš potom prd
presne tak :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

STENLY napísal:no to určite :D o spotrebe vieš potom prd
O tom prde je to mozne, som laik, prdim prevazne len vo volnom case. Nemyslel som mestske extremy, ale klasiku ked idem po nemeckej dialnici "normalne" tak mi to zerie 6l, ked idem "sviznejsie", tak idem za 9l a na jedno tankovanie spravim o 300km menej.

Ja uznavam aj kompletnu verziu "pomaly dalej zajdes, ale rychlejsie si tam skor" :)
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

ANDYMAN napísal:Cafte, poradte niekto kde je mozne otestovat maximalku na zapadnom slovensku. Na D1 to moc pokusat nechcem... Idealne nejaku hoodne dlhu rovinku ( ratam ze by to mohlo ist nad 220-230
)
Medzi Vojkou nad Dunajom az po vodne dielo Gabcikovo - ca 14km rovinka s vynikajucou cestou,rychlost 200+km/h nebola problem , v piatok poobede isli oproti max. 3-4 auta..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12244
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mirjak: len si to trocu zle potom napisal. Pretoze v tvojej odopovedi to vyznelo tak ze ked ides 30km/h tak aj najviac benzinu usetris, co je maximalna blbost.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa lezgy »

podrazie plyn...
k...v jedne nenazrate
na sebe setrit nebudu...na darmozracoch z ministerstva
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

dnes zas sranda... Výpadovka poza MT ... povolená 70, dva pruhy. Ale davaaaaj jeden kar z TR 50 v lavom pruhu. Samozrejme v pravom to nebolo o nič lepšie ale budiš. Kurnik na čo sa serie do lavého, keď ide ako s hnojom a pred ním volná rovná cesta :E

Kua a gufero mi začína tiecť čím ďalej viac. Pojazdná olejnička zo mňa :(

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"