Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

ok, ododnes nejdem chodiť 50 ale 21,5 lebo sa na to proste cítim ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

no podpichnutie, nebolo mi všetko jedno hovorím, a toho hajzla si nájdem, to vám tu všetkým garantujem...
Borec napísal:ok, ododnes nejdem chodiť 50 ale 21,5 lebo sa na to proste cítim ;)
zas to bereš po svojom, prečo? Prečo jednoducho nedokážeš pochopiť že MPR je maximálna povolená rýchlosť, a nie minimálna, ty isto nadávaš aj niekomu komu sa posere auto, a môže ísť max 50 že? Len preto že ty ho musíš obehnúť...





.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8106
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

Snake : bola tu rec ked ide niekto v obci 30 a brzdi tym premavku a nie o dialnici , tam nech si idu vsetci 80 , moze to byt kazdemu jedno , lebo si ho v klude obehnes ( ak teda nepojde 80 v rychlom pruhu ) :)

A co s tym hajzlom spravis ked ho najdes ? :-D Dokopy asi nic ...
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

ty argumentuješ stále po svojom, ja nemôžem? bavíme sa tu o 50tke v meste, ty sem začneš pchať 100vku, 200vku. je to normálne? asi nie... :)

ser na to. sme si zvykli že ty máš väčšinou iný (vlastný) názor. A ten kto ho nezdiela s tebou (do bodky) je proste idiot :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Mesto 30, pri školách, prečo nie? Čo keď niekto hľadá ulicu alebo niečo podobné, takto sa nad tým nezamýšľate podaktorí. Ja chodím v meste 60, pri prechodoch a pri školách sa vlečiem 30-40, som hajzel za to? Podľa vás asi hej...
Borec napísal:ty argumentuješ stále po svojom, ja nemôžem? bavíme sa tu o 50tke v meste, ty sem začneš pchať 100vku, 200vku. je to normálne? asi nie... :)
OK, mesto som si nejak nevšimol (je veľa hodín a dnes toho mám akurát dosť)
ericc64 napísal:A co s tym hajzlom spravis ked ho najdes ? :-D Dokopy asi nic ...
To už nechaj na mňa :)
Borec napísal:ser na to. sme si zvykli že ty máš väčšinou iný (vlastný) názor. A ten kto ho nezdiela s tebou (do bodky) je proste idiot :)
Zase mimo misu ;)





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

no však je jasné že ak vidím cundzinca, tak pochopenie iste je. radšej pribrzdím a nechám ho, alebo obehnem ak sa dá. Prečo nie.
Ale ja som tu vravel o miestnych (treba čítať). Prechody, miesta kde sa vyskytuje vela deciek a podobne idem pomalšie ak treba. To je úplne normálne. Ale to, kôli čomu táto kecanica vznikla bolo - mesto, domáci, kkt - chápeme sa? :)

a nebolo to mimo mísu :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

A ako vieš či je niekto domáci? Môže mať auto požičané, existuje veľa okresov (vrátane toho že môže mať auto známeho a pod.), takže domáci nedomáci, treba mať pochopenie, ja som tiež hľadal ulicu v petržke a vytrúbil ma taxikár, pre mňa to je idiot, pre vás boh? Chcel by som vás vidieť v CZ :D kde majú na ŠPZ kódy, to by bolo určovanie domáci/cezpoľný :D

Ale inak ano, asi mám iné ponímanie bezpečnosti na cestách, som chuj lebo nechcem niekoho zabiť či byť niekým zrámovaný, čo už no :-)





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

keby tak mal každý také pochopenie a ponímanie bezpečnosti ako ty ;)
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

kazdy si tu pise svoje... aj tak na cestach jazdite uplne inak ako tu pisete, neuvidim neuverim, proste je to tak. Snake pises ,ze kde je skola tam ides pomalsie, ale tipujem, ze iba kde to poznas inak kasles nato, nedavam ti to za vinu, nemozes vediet kde vsade je skola a kde prechod to sa neda. Ale to co tu je popisane su zvacsa vymysli a nie realita...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Predstav si, keď vidím chodca dávam dolu nohu z plynu, alebo neprehľadný prechod. Škola je jeden z mála príkladov, samozrejme moje reči nebrať doslovne, ja nikde nepíšem že jazdím 50/90/130 vždy a všade, nie moc málo a nie zas moc veľa, ja sa riadim najprv vlastným rozumom potom predpismi ;)

A áno, aj babičku pustím na prechode (o to lepšie keď za ňou ide taká fešná cica :P )...





.
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

Snake napísal:A áno, aj babičku pustím na prechode (o to lepšie keď za ňou ide taká fešná cica )...
ja zas necham babicku stat tej moc uz neujde, ale fesne cici pustam ( och kiezby bolo na slovensku viac prechodov )...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Dá sa na to pozerať aj takto no, radšej ju pustím na prechode, než aby ju zrámoval nejaký fagan, tiež to je niekoho babka a mama.

No ale dôchodci za volantom, to je mi páni iná kapitola, zastávam názor že po 60ke by za volant sadať už nemali...





.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

Endy napísal:nemozes vediet kde vsade je skola a kde prechod to sa neda...
však ty ešte nemáš vodičák? keby si mal, tak vieš, že každá škola a každá prechod pre chodcov býva označený dopravnou značkou...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

by mala byt ;)





.
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa citronik44 »

Neda mi nereagovat na prispevok na snakov prispevok, moj dedo ma 68 rokov kupil si novy chevrolet cruze a keby si ho videl jazdit, nepovedal by si ze ma tolko rokov, uziva si auto ako mlady chlapec co dostal vodicak, reze zakruty a jazdi na hranici moznosti auta, jednoducho mi to vysvetlil tak ze ked sa uz zabije nech to ma grady, v jeho rokoch boli skodovky TOP auta a s tym sa nedalo moc ´vystrajat´ takze si to teraz dohana, peniaze aj CAS na to ma.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"