Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8102
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

Ano ako pise Borec, kto ide 30 je u mna kk a pi :) Chytam na to nervy , co sa ma co vliect 30 ? Este najlepsie ked taky ide o 14*10 ked idu ludia z prace, kazdy sa ponahla , nervozny , clovek sa tesi domov a nejaky debil sa ti vlecie 30 ? Samozrejme ze sa ho snazim cim skor obehnut, ale niekdy to fakt nejde, ked ide milon aut oproti co idu tiez z prace napriklad :) Ked mam zlu naladu tak ho aj vytrubim , hned ma to zohreje pri srdci :laugh: a nezaujma ma kto si o tom co mysli .... kto ide 30 nema na ceste co robit xP
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Borec napísal:radšej ale netrúbim, tým /ak je vodič neistý/ ho vynervuješ ešte viac a je z toho viac problémov ako úžitku :-D navyše je to porušenie zákona :D
proste nalepím sa a ak nezrýchli, predbieham. Keď zrazu vyletí ako šíp, dokáže ma to ale naozaj nahnevať. mám chuť zastať a vyfackať :wallbash:

neviem čo si si ale hawkeye chcel dokázať. nikdy som nepovedal, že ten kto ide pomalšie ako ja je ..... troška si si to upravil podla seba čo? :-)
no hej hlavne ja co som pre kazdeho v blave obiehaci kuzel lebo snad som jeden zo 100 co dodrzuje rychlost...
ak hovoris o takych ako si popisal - co nasledne zrychlia na 50 atd tak ok beriem spat. takych by som fackal aj ja

a uz len ja so 66kw oktavkou mozem sekat frajera na cestach :D
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

a myslíš že ja so 72kW môžem? :hysterical:
hlavne že sme sa pochopili ;)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Borec napísal:a myslíš že ja so 72kW môžem? :hysterical:
hlavne že sme sa pochopili ;)
6kw mas na viac takze ano :D
chcel by som vediet kolko ma motor realne koni...tipujem ze -10 urcite
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

ten môj má reálne teraz tak 50kw typujem... :( takže stále si väčší, silnejší frajer :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak to ja mam 94kw ale zas o pol tony tazsie auto :laugh:
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

tipni si co ma kw favorit prerobeny na plyn ? :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

hawkeye napísal:za seba mozem povedat ze som zodpovedny vodic a snad aj dobry :)
Hej? bodaj by taký ako ty bol ten skurvysyn čo ma dnes na trase SA-GA nenechal predbehnúť ho (GA380B posledne neviem, favoritka), začal som ho predbiehať so značným odstupom (moja chyba, keby som to bol býval neurobil tak nemá šancu), potom sme šli 120 vedľa seba, oproti mne auto, brdza, myšička zaňho, potom odbočil smerom na kajal (však ja si toho vyjebanca nájdem). Chlopi nebolo mi všetko jedno, kolená sa mi trasú doteraz ....
Borec napísal:keď ma niekto vyslovene sere a ide v meste 30-40 tak sa lepím. Nech sa aj posere ten predomnou
nem dobre, zistiš v zime ;)
HellAngel napísal:ak ide uz niekto 30 tak je to vtak. Jednak uz porusuje zakon o zdrzaiavani a plinulosti premavky. 40 je uz normalna rychlost a nemam s nou problem ak sa da tak predbehnem, ked nie tak co uz.
ale ba? a taký zákon že vodič je povinný prispôsobiť jazdu povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam poznáme? Ono nebuďte prosím na tých ludí nahnevaní, nerobia to naschvál, robia to pre svoju bezpečnosť, chcel by som vidieť vás (nadhodím) ako by ste museli ísť 200 lebo všetci ostatní tak prášia. Buďte prosím trošku ohladuplní, predbehnúť sa dá vždy, ale aj ja keď sa na to necítim tak idem po diaľnici 100, som hajzel? Som hajzel za to že chcem prísť domov živý?





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Borec napísal:ten môj má reálne teraz tak 50kw typujem... :( takže stále si väčší, silnejší frajer :D
no 10r auto co ma v sebe 180.000km ma asi 50-55kw?
fakt neviem ale to turbo robi asi svoje
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Ja čo som robil merania pred chipom, tak som mal 61kW (7 ročná octa), takže asi tak... chip pri cca 98tkm





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

pre boha snake. máš nasnežené či čo? máme po meste rýchlosť 100+? poveternostné podmienky a prispôsobenie rýchlosti povahe vozovky je jedna vec. Druhá je zbytočné brzdenie premávky. Dorážka je keď ti pri predbiehaní začne zrýchlovať. To je obmedzovanie :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Snake napísal:Ja čo som robil merania pred chipom, tak som mal 61kW (7 ročná octa), takže asi tak... chip pri cca 98tkm
nachipovana oktava a nedas starego favorita?;)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

HellAngel napísal:ak ide uz niekto 30 tak je to vtak. Jednak uz porusuje zakon o zdrzaiavani a plinulosti premavky.
....takz skus najblizsie vytrubit policajnu hliadku zavadzajucu na ceste v noci rychlostou 20-30km/h :D Pripadne bielu/modru Fabiu sa radarom iducu v meste 40km/h, mimo mesta max. 70 km/h...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

hawkeye napísal:nachipovana oktava a nedas starego favorita?;)
Keby si bol v mojej situácii, inak by si rozprával ;)
Borec napísal:pre boha snake. máš nasnežené či čo? máme po meste rýchlosť 100+? poveternostné podmienky a prispôsobenie rýchlosti povahe vozovky je jedna vec. Druhá je zbytočné brzdenie premávky. Dorážka je keď ti pri predbiehaní začne zrýchlovať. To je obmedzovanie :rolleyes:
Keď sa niekto necíti ísť na toľko, toľko nepôjde, šiel by si ty 200+ v DE? Len preto že to tam je povolené? Ja možno ani nie, a už duplom nejaký starý dedek nie, radšej nech si ide 70 na okreske, než aby šiel 90, nezvládol to a do niekoho to napálil...





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

podpichnutie nic viac :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"