Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

HellAngel napísal:mi jej je aj luto, ta musela byt riadne vystresovana.
Tak tak, keby na mňa niekto ukazoval a smial sa, tak by som mal asi tiež problém zaparkovať. Fakt ale je, že takéto peklo by to určite nebolo :D
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

:rolleyes: no ja si o sebe vonkoncom nemyslím že som nejaký "šofér" ale toto je fakt moc. Tá asi ani nechápala že ak ototčí volantom doprava, tak to auto pôjde doprava :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

je fakt ze nemala o soferovani ani potuchy a je vidiet ze v autoskole ju akurat tak ucili a s autom pohnut dopredu a zatacat. Co sa tyky cuvania tak nedokaze uvazovat ako ma ist. Vidim to aj na svojej priatelke, tiez ju tak super naucili soferovat ze nevie v podstate nic okrem pohynania sa dopredu. Ale keby sa jej nejaky chruno posmieval tak mu asi dobre nafackujem.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

no, dnešné autoškoly sú $hit (snake máš námet na anketu :D )
keď som robil vodičák, inštruktor videl že v aute nesedím prvý raz, tak si stiahol okienko, vykvasil na sedačke a povedal choď kde chceš :rolleyes: a vozili sme sa ako paka po tepliciach a okolitých krkahájoch... celá autoškola
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

nejak podobne...okienka dole ozzy osbourne na plne pecky a instruktor sekal frajera :D
max rychlost 40 aby videl na baby, ktora nemala aspon 90kg nebola poriadna zenska (aspon mas za co chytit bolo jeho heslo) :rolleyes:
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj :D bordeeeel
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

treba si prísť urobiť autoškolu asi sem do RK... ja som maximálne spokojný... v živote som nesedel v aute pred tým, ako za trenažérom, a naučili ma tam všetko... od pohýnania, cez pozdĺžne parkovanie až po cúvanie... môžem len odporučiť... ;)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

a najlepsia jazda v autoskole?:D ten isty instruktor vyssie spominany mal prikaz aby sme chodili okolo zeleznicnej stanici ked dojde sef aby sme ho zobrali domov...no ale on musel ist domov na kavu - cca 5km od stanice...
po 20sekundach co bol doma vybehol: sef uz dosiel, ideme rychlo..
moja 3tia jazda...golf 2l - v meste 120km/h, cez krizovatku 90km/h :laugh:

kto nas videl si myslel ze som uniesol instruktora :laugh:
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja sosobne som mal v pohode autoskolu, kedze som soferoval uz predtym a vedel co a ako tak sme chodili do banskej a tak podobne. Naviac som si skusaval jazdu s vozikom, kedze bezne soferovanie nebol problem. Ale ked vidim co naucili moju priatelku tak akoze OMG. TAKATO ZENSKA NA CESTE JE AKURAT PRUSER!!!!
Taka podobna mi minule oprela svoj predok do mojej zadnice auta. Nastastie to nebolo za plnej rychlosti ale len za rozbehu. ale to som tu niekde vari pisal
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

To ja som mal takú autoškolu, že cúvanie bolo na dennom poriadku, kým som niečo nespravil tak jak som mal (ludovo povedané - kým som si to nenatlačil do kebule), tak mi nedali pokoj. Ale som rád za taký prístup...





.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8101
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

HellAngel : nic v zlom ... ale mozno bude problem v tvojej priatelke a nie v autoskole ...

Moja priatelka si prave tiez robi vodicak a hovorila svoje zazitky ... proste niektore baby sa to nenaucia aj keby robili ten kurz 2 roky ...
:)
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Nejde o to, ale človeku to do palice natlačíš, samozrejme nie každý má vlohy na to, ale kvalita autoškôl je žalostná...





.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8101
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

No sak a o com pisem ? Ze proste niekto nema na to vlohy a sa to nenauci ani za 2 roky ... S tym ti uz potom ani autoskola nepomoze .... Mozes sa tak akurat doma doucovat :)
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Základ sa dá naučiť, lenže tu behajú p|čky čo si VP zaplatili, a potom to tak vyzerá (vid HellAngelov prípad na ČS), naše autoškoly ťa akurát naučia šliapať na pedále a krútiť tým kruhovým telesom pred tebou. Vo Fínsku sa napríklad robí autoškola 2 roky, vrátane jazdy offroad, U-turn, mokré (tuto sú ti schopní presunúť termín lebo troška spŕchne). A proste to tam tak vyzerá, vodiči vedia čo robí auto keď sa šmýka, vie čo robí v jakom teréne, a vychádzajú odtiaľ naozaj pripravení jazdiť, nie jak tu...tuto je fajn kým máš na streche cedulku autoškola, vtedy na teba berú ohľad, v momente jak sadneš do svojho, dobre že ti výfuk o hlavu neobúchajú podaktorí...





.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"