Funkcia mail() v php

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Funkcia mail() v php

Príspevok od používateľa Rusty »

Zdravim vsetkych phpckarov :D

Potrebujem pomoct. Ked hodim skript na webzdarma.cz, tak sa pri registracii prostrednictvom funkcie mail() posle overovaci mail v ktorom su registracne udaje. Z toho vypliva ze ten skript co som napisal funguje. Ale ja by som potrebovatl, aby fungovalo to odosielanie mailov aj vtedy, ked ten skript spustam na svojom PC ( mam nainstalovany apache a vsetky tie udelatka, co su potrebne k tomu aby cele php ficalo tak ako ma).

Pravdepodobne bude treba nainstalovat nejaky smtp server na PC ? Alebo treba nieco zmenit v nastaveniach v php.ini ? Btw vsetko mi funguje (mam verejnu IP, cize ked ju niekto napise do prehliadaca, tak sa mu zobrazi moj web, fici aj sql). Len neviem rozbehat tu funkciu mail ... Poradi niekto ? :cry:

Dik
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Funkcia mail() v php

Príspevok od používateľa RP »

Rusty napísal:Zdravim vsetkych phpckarov :D

Potrebujem pomoct. Ked hodim skript na webzdarma.cz, tak sa pri registracii prostrednictvom funkcie mail() posle overovaci mail v ktorom su registracne udaje. Z toho vypliva ze ten skript co som napisal funguje. Ale ja by som potrebovatl, aby fungovalo to odosielanie mailov aj vtedy, ked ten skript spustam na svojom PC ( mam nainstalovany apache a vsetky tie udelatka, co su potrebne k tomu aby cele php ficalo tak ako ma).

Pravdepodobne bude treba nainstalovat nejaky smtp server na PC ? Alebo treba nieco zmenit v nastaveniach v php.ini ? Btw vsetko mi funguje (mam verejnu IP, cize ked ju niekto napise do prehliadaca, tak sa mu zobrazi moj web, fici aj sql). Len neviem rozbehat tu funkciu mail ... Poradi niekto ? :cry:

Dik
Mas to pod windowsom alebo pod linuxom ?
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

win xp :red:
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

Rusty napísal:win xp :red:
Skus ci rozbehas tento

http://www.argosoft.com/mailserver/download.aspx
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Mne to jeden cas bezalo, potom som preinstaloval win a o5 som potreboval debugovagt nejake skripty a mat funkcnu funkci mail(). Mozes si samozrejme nastavit smtp server nejaky externy lenze neviem uz ako ze mi to predtym slo no teraz chcel server odomna aj mail a prihlasovacie udaje a na to som neprisiel ako to posielat.

Takze asi fakt bude len riesenim vlastny smtp server.
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

RP napísal:
Rusty napísal:win xp :red:
Skus ci rozbehas tento

http://www.argosoft.com/mailserver/download.aspx
Som si ho stiahol (ten freeware) a ked som spustil instalacku, tak mi to vobec nenainstalovalo smtp server, ale nod 32
:8O: :8O: :8O: to co je ?

EDIT : stiahol som si take ze free smtp server, a php caka na spracovanie mailu, co je dobre, akurat sa mail neodosle... a po pol minute mi php napise ze sa nepodarilo odoslat mail ze cas vyprsal. Je mozne ze provider blokuje port 25 :?
Používateľov profilový obrázok
CobrA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: St 06. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Prievidza@home / Brno@school

Príspevok od používateľa CobrA »

Rusty napísal:Je mozne ze provider blokuje port 25 :?
No v celku hej (napr. Slovanet pokial si neplatis pevnu IP-cku blokuje ja 80 ja 25 :cry: )
Notebook Toshiba Satellite M70-340
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Ja si platim verejnu ipcku, stoji to 100 sk mesacne :roll: a aj tak mi to nefunguje

Návrat na "Programovanie"