Novy graficky monitor

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Užívateľov profilový obrázok
johny269
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00

Novy graficky monitor

Príspevok od užívateľa johny269 » So 17. Okt, 2009, 00:30

Ahojte, chcel by som vas poprosit, ci by ste nemohli vyjadrit svoj nazor na tento monitor Eizo S2232WE-Bk? pripadne odporucit nieco ine. Rozmyslal som aj nad Eizo S2242WH-GY alebo pripadne nieco ine v tejto cenovej kategorii. A aky je rozdiel medzi GY a BK? Vyuzitie monitora je vseobecne az po vytvaranie plagatov, prospektov, dokumentov, uprava fotiek a grafika.

Snake
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Novy graficky monitor

Príspevok od užívateľa Snake » So 17. Okt, 2009, 00:33

NEC P221W namiesto EIZO

.

johny269
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa johny269 » So 17. Okt, 2009, 01:04

Ako snake viem, ze sa v tom vyznas :good: ale vedel by si mi vysvetlit aky je rozdiel medzi tym necom a eizom? popripade to drahsie eizo? alebo mas skusenosti s obidvoma? dakujem ehm vie sa tu niekto vyjadrit k tym otazkam?

Snake
Administrátor
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Ne 18. Okt, 2009, 20:16

Rozdiel medzi GY a BK je farba :-)

2232 som mal, 2242 som ani neštudoval, ale podľa názorov ľudí to vyzerá iba na predražený monitor čo sa snaží držať s dobou. Za tú cenu máš aj oveľa lepšie monitory. Keď chceš pracovať mimo sRGB Gamut, tak 2232 vypustiť úplne, ostáva NEC P221W, NEC 2490, EIZO 2242 alebo HP LP 2475W. V akých apps robíš?

.

johny269
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa johny269 » Po 19. Okt, 2009, 15:45

No ta farba ma mohla napadnut :-) no ale k veci, ako si bol spokojny s tym Eizom? no ja robim, photoshop a illustrator, v podstate vsetko od adobe, take ze obcas corel a pod neratam. Monitor chcem hlavne preto, lebo teraz mam notas (nie je zly, ma aj celkom slusny monitor, lebo sa ani neleske aj rozlisko je dost slusne), ale uz trosku citim ze ked trosku dlhsie za nim sedim tak ma zacinaju boliet oci od ostrenia na displej, lebo 15, nie je ono a ani pohodlne to nie je velmi pri praci... A sa chcem v podstate uz prejst na nejaky vyssi level... A monitor chcem hlavne kvoli fotkam, tam mi velmi zalezi na farbach, tak chcem nieco co bude ponukat kvalitne Adobe RGB, aspon v tej cenovej kategorii, a by ma potesilo keby som najprv mohol ten monitor nastavit bez pomoci sondy alebo nejakej inej kalibracie aspon ako tak, na nejaky cas kym si nedosetrim aj na tu sodnu alebo na kalibraciu poriadnu. Teraz su prvorade investicie ten monitor. Inac to Hpcko je ake som pocul ze dobre, ale ze bzucia, treba ich nejak velmi kalibrovat kym budu ako take a pod. Nad tym necom som rozmyslal hlavne na tym vacsim, len je to trosku viac cez rozpocet. Ale keby stalo zato tak by som porozmyslal a dosetril. To mensie nec je farebne lepsie ako EIZO? Ako tie usb porty a repro mi nechyba z toho EIZA, ide mi iba o monitor.

Snake
Administrátor
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Po 19. Okt, 2009, 16:03

Mno, ja som to EIZO predal, nestačilo mi :-)

bez kalibrácie kámo ani jeden, na to rovno zabudni, tam potrebujú všetky štyri také korekcie že to doma nespravíš ani omylom. Nevravím že to bude najhoršie (isto to bude lepšie než to čo teraz používaš), ale proste bez kalibrácie sa na wide-gamut monitoroch pracovať nedá.

Eizo 2232:

Používal som asi rok, potom som sa ho vzdal (ako som vravel nestačilo mi), vcelku fajn farebné podanie (defaultne uchádzala zelená farba).

NEC P221W:

Recenzia tu >> http://www.pc.sk/modules.php?name=artic ... 1248033147" onclick="window.open(this.href);return false;

Eizo 2242:

Prečítaj dačo na internete, ja už do malých uhlopriečok neleziem, takže som sa s ním ani nestretol (a pravdepodobne ani neplánujem)

Samsung SyncMaster 305T+:

Recenzia tu >> http://www.pc.sk/modules.php?name=artic ... 1243879891" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie priamo grafický monitor, ale plocha je plocha :-)

HP LP2475W:

Sprostý Wide-Gamut monitor za dobrú cenu, graficky nič moc (tam je 2480ZX)

.

johny269
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa johny269 » St 21. Okt, 2009, 17:11

No ten samsung je pekny len kus cez rozpocet:)ale mat taku velku prac. plochu to je uz nieco ine :cool:
tak nakoniec sa budem musiet uspokojit s niecim lacnejsim a mensim mno, kedze financie nakoniec nepustia aspon pre teraz:) Inac ake vidis velke plus hlavne toho Necu( lacnejsieho) kedze viem ze ty si robil tu recenziu. Nejake postrehy a tak, a k porovnaniu k tomu eizu hlavne, lebo ako na tom eize mi hlavne imponuje ze na tom maju tu 5 rocnu zaruku, a v podstate tym ze to je eizo, lebo vela ludi co som videl ze ma Eizo tak boli s nim spokojny. Len sa chcem spyatat teba kedze mas realne skusenosti s obidvoma monitormi a vies ich porovnat. Len chcem vediet o co je ten Nec lepsi? po precitani recenzie a vo vseobecnosti ked sa objavil ten nec boli na neho velmi kladne reakcie... A na tom Necu sa mi este nepaci aj to, ze ked by som chcel popripade kalibrovat ten monitor tak musim si kupit na to softver priamo od nich, aby som mal otvorenu tu LUT tabulku.

johny269
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa johny269 » Ut 27. Okt, 2009, 20:43

A co nieco taketo ako tento nec: Multi Sync 2490WUXI2? a aky je rozdiel medzi S-IPS a H-IPS? co na to poviete?

Napísať odpoveď

Návrat na "Nákupná poradňa"