Problem so startom PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Problem so startom PC

Príspevok od používateľa citronik44 »

Zdravim Pani,
Mam taky zaujimavy problem. Mam cca rocne komponenty v zlozeni: gigabyte 965 ds3 rev.2, cpu e2180 2x2 apacer gold 800 mhz fortron 450w saga zdroj, grafika 2900 pro disk samsung 320 GB-321kj. Nemam taktovane nic, vsetko ide na default hodnotach. PC bezi povecme tyzden v pohode a potom ked ho zapnem nejde, fany sa tocia, disk sa zabzuci ako ked sa do neho dostane prud, ale dvd romka sa ako keby stale restartuje, myslel som ze to je dvd romkou ale som ju vytiahol z bedni a stale pc nesiel po starte. Jedine co mi v tomto vzdy pomoze je resetovanie cmosu. Neviete kde moze byt problem? Len pre info nenabehne mi nic, ani bios, proste nic. PC ani ziadny zvuk nevydava ze by bolo nieco chybne. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
bad_messiah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: PezinoK

Re: V com je problem?

Príspevok od používateľa bad_messiah »

to vyzera na zdroj alebo boarda,, vyskusaj iny zdroj... alebo ked ti to urobi odpoj vsetky nepotrebne komponentny co to spravi...
ak nemas druhy zdroj tak si odmeraj jednotlive vetvy ci davaju dost stavy... popripade mrkni na kondiky...
RETRO POPIS : dlhšie som tu nebol :)
CPU: AMD Athlon X2 4000+ EE @ 3.11Ghz 1.38V,, AC Freezer 64 Pro,, RAM: 4GB 444Mhz/ 888 /2x Corsair 2GB/ ,, MB ASUS M2N E nForce 570 Ultra,, VGA: N9600GT 512 DDRIII ,, HDD:RAID 2xWD Raptor 150GB Raid 0,, DVD-RW LG/Teac... LCD: 2xLG 22"
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: V com je problem?

Príspevok od používateľa Toman »

zhrnutie: tada ak je pocitac dlhodobo zapnuty tak funguje, ak ho vypnes a hnet zapnes tak sa nezapne?

To vyzera na MB = reklamacia
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Problem so startom PC

Príspevok od používateľa citronik44 »

Ano, ked pocitac ide tak sa mi nevypne. Ked ho vypnem na noc a zapnem na druhy den tak nie vzdy nabehne. Musim vzdy resetnut bios(vytihanut baterku) a potom mi nabehne.
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Problem so startom PC

Príspevok od používateľa diZZy »

mne toto iste robieva ... vzdy ho cely rozoberiem potom pozapajam všetko a zrazu ide ... ale asi to fakt bude zdrojom .. nekedy aj 10 x vytiahnem a znovu zapojim kabel z elektriky do zdroju a az neviem na kolky krat to znovu nabehene ...
Používateľov profilový obrázok
andrewlcc
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Št 30. Júl, 2009, 08:50
Bydlisko: Praha

Re: Problem so startom PC

Príspevok od používateľa andrewlcc »

mne robi nieco podobne...mam sice PC taktovany ale robi mi nieco taketo: ked PC vypnem a necham ho v zasuvku cize zdroj je v pohotovostnom rezime tak ide vsetko ok ale ked vypnem zdroj vzadu vypinacom a nasledne ho zapnem tak nastartuje tak na 3-4 pokus alebo nastartuje hned sa vypne a potom sa znovu sam zapne a uz bezi...ale toto robi len pri odpojeni zdroja od MB pomocu prepinaca na zdroji...teraz len neviem kde moze byt problem...ci v doske alebo v zdroji...taktiez vsetko ide svieti ale nic nenabieha
|CPU|DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3800 MHz (9.5 x 400) + CoolerMaster Hyper 212 |HDD| Seagate Barracuda 7200 2x |GPU| BFG NVIDIA GeForce GTX 285 (1024 MB) |MB| Gigabyte GA-EP45-UD3LR |RAM| Patriot 6400LL 800MHz 4GB |PSU| CoolerMaster Silent Pro M 700W |CASE| CoolerMaster Dominator CM 690 |MOUSE PAD| ExactPad |MOUSE| Logitech G5 |KEYBOARD| Logitech G15 |SOUND| SB X-Fi Xtreme Audio |LCD| Samsung T240

Návrat na "Hardware všeobecne"