MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
fue
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa fue »

caute,

chcete sa toho niekto zucastnit? ved dajme nieco dokopy...

//presun do Debaty o vsetkom, gammaray
ASUS Z87-PLUS :: Intel Core i5-4670K :: SCYTHE Mugen 4 :: GIGABYTE GV-N780GHZ-3GD :: CRUCIAL 16GB (Kit 2x 8GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9 :: LiteOn IHAS124-19 :: Seasonic X Series 750 :: Intel SSD 530 Series 180GB :: Seagate Desktop HDD 3TB :: Fractal Design DEFINE R4 :: 2x Dell U2412M :: Tesoro Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Red :: Tesoro Shrike H2L :: Microsoft Windows 8 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

fue napísal:ved dajme nieco dokopy...
...nema to zmysel. A2C to vsetko vyhra :D :D

ale nie. pravidla su tu, takze kto sa citi, do toho ;)
Používateľov profilový obrázok
fue
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa fue »

s vami je uzasna sranda ;) clovek by do toho aj dal nieco zo svojich penazi, vedomosti a casu, ale nie je zaujem.... :) no pekne, byt v tom sam, tak na to dlabem xP
ASUS Z87-PLUS :: Intel Core i5-4670K :: SCYTHE Mugen 4 :: GIGABYTE GV-N780GHZ-3GD :: CRUCIAL 16GB (Kit 2x 8GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9 :: LiteOn IHAS124-19 :: Seasonic X Series 750 :: Intel SSD 530 Series 180GB :: Seagate Desktop HDD 3TB :: Fractal Design DEFINE R4 :: 2x Dell U2412M :: Tesoro Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Red :: Tesoro Shrike H2L :: Microsoft Windows 8 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa Gudas »

Neviem čo od ľudí čakáš - takáto súťaž chce profi vybavenie (pot-y na ľad/dusík, izoláciu, meráky, ...), dobrý a hlavne nadbytočný hardvér, prístup k chladiacemu médiu, kopa času, priestory a skúsenosti. Takých je tu minimum, teda aspoň na Slovensku. Je to len v plienkach dá sa povedať, nedokázali sme vyhrať ani vlastné majstrovstvá...
Je to proste súťaž iba pre zabehnutých overclockerov...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
fue
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa fue »

a kde sa to chcete naucit, ked sa nevieme zmobilizovat ani kvoli takejto udalosti? si myslite, ze niekto to bude robit v garazi s hw a dusikom sam od seba? podla mna islo o jedinecne vyuzitie sance pre "nadsencov" sa opat nieco nove naucit, ved ako sa to ucili timy z ostatnych krajin? im dusik padol rano do naruce a hned s nim vedeli robit... no ;) ved nehovorim, ze musime znicit drahy hw, neverim, ze sme tu take socky, ze sa neposkladame na nejaky ten celeron s doskou - ked tu vidim tie zostavy v podpisoch, aby sme to neskusili? a ked sa nam to podari, tak nieco drahsie. atd.. o to viac, ked sa nam to nepodari

ja viem, ze slovensko je mala krajina a je tazko tu hladat ludi, ktori maju zaujem, ale nakolko ste jeden z mala slovenskych internetovych (nikde na http://www.pc.sk" onclick="window.open(this.href);return false; som nenasiel, za co sa vlastne povazujete) portalov o pretaktovani a otazkach co sa pc vseobecne tyka, tak ste sa vrcholne vykaslali na akukolvek propagandu a vobec snahu niekoho tam dotiahnut. ved uz len vy sami ste sa mali/ mohli pokusit nieco umotat, mohli ste k tomu spravit mozno nejaky ten clanok, ktory by zase spravil nejaku tu osvetu, mozno by bol pouzity hw vhodny akurat tak do kosa, ale aspon cosi. ale vy ste este aj prebrali od cechov reklamu, ktoru sa vam nechcelo (?) ani len prekladat..

sry, takto sa mi to vidi, nehovorim, ze niekto z vas mal zle umysly, ale ignorujete dianie vo svete a pritom sa mi zdalo, ze sa snazite robit seriozny e-projekt (cele pretaktovanie)
ASUS Z87-PLUS :: Intel Core i5-4670K :: SCYTHE Mugen 4 :: GIGABYTE GV-N780GHZ-3GD :: CRUCIAL 16GB (Kit 2x 8GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9 :: LiteOn IHAS124-19 :: Seasonic X Series 750 :: Intel SSD 530 Series 180GB :: Seagate Desktop HDD 3TB :: Fractal Design DEFINE R4 :: 2x Dell U2412M :: Tesoro Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Red :: Tesoro Shrike H2L :: Microsoft Windows 8 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa Gudas »

Pozri, my sme mali vlastnú veľkú akciu, Majstrovstvá Slovenska v pretaktovaní, takže hovoriť že na OC kašleme sa mi zdá nefér, táto MSI je proti tomu nič.
ale vy ste este aj prebrali od cechov reklamu, ktoru sa vam nechcelo (?) ani len prekladat..
Že si MSI zaplatilo svoj banner na stránke je ich vec, nemyslíš?
...ignorujete dianie vo svete...
Sorry, ale toto som vzal osobne. Mrzí ma to že to hovoríš. Snažím sa to tu trocha držať v chode, a toto ma dosť znechutilo. Keď niekto niečo takéto povie, príde mi to ako totálne zneuctenie mojej roboty, je to nepríjemné :(


Poviem to takto - ľudí, ktorí by sa do tohto dali (a zrejme aj dajú) je na Slovensku toľko, že by som ich spočítal na prstoch jednej ruky (a možno nejaký ten prst z druhej :) ). Tí ale už na tomto fóre nepôsobia, buď nemajú čas, odišli kvôli nezhodám alebo boli ukecaný odídencami aj keď problém nemali.
To je jeden problém - málo schopných ľudí. Keby sme aj napísali o tom, veľa by to nezmenilo. Zapojili by sa do toho akurát tí ľudia, ktorí o tomto vedia aj tak (ver mi, máme s tým skúsenosti).

Sám to vidíš na odozvách na tvoju výzvu - ozval sa celkovo, suma-sumárum: nula ľudí. Je to nepekné, ale taká je bohužiaľ situácia. Málo ľuďom sa chce.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa palee »

fue napísal:....
svojim sposobom máš pravdu, jedinou chybou je, že absolútne nevieš, o čo sa jedná (možno sa ale mýlim)... napísal si to pekne, ale nevieš si vobec predstaviť, koľko času musíš obetovať na nejaké to serióznejšie pretaktovanie, o ostatných veciach ani nehovoriac... a áno, väčšina ich robí doma v garáži, aj tí zahraniční, nič zlého na tom nie je, práve naopak...

btw, škoda že už nemám čas na takéto hrátky, vyzerá to na peknú akcičku...
Používateľov profilový obrázok
fue
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa fue »

gudas: nemyslel som to osobne, viem, ake to je, ked nieco robis (a snazis sa to robit co najlepsie pre ludi) a mnohokrat je vysledok bez odozvy.. len ma to cele mrzi, slovensko bude opat raz chybat (aj ked mozno sa mylim) a pritom si myslim, ze je tu dost ludi, ktori vedia o co ide a maju na to aj prostriedky

palee: to s tou garazou si ma dobre nepochopil, ale ano, mam predstavu o com pisem, tiez nemam casu nazvys, ale radsej by som spravil nieco taketo ako ist vecer s kamosmi na pivo ;)
ASUS Z87-PLUS :: Intel Core i5-4670K :: SCYTHE Mugen 4 :: GIGABYTE GV-N780GHZ-3GD :: CRUCIAL 16GB (Kit 2x 8GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9 :: LiteOn IHAS124-19 :: Seasonic X Series 750 :: Intel SSD 530 Series 180GB :: Seagate Desktop HDD 3TB :: Fractal Design DEFINE R4 :: 2x Dell U2412M :: Tesoro Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Red :: Tesoro Shrike H2L :: Microsoft Windows 8 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa palee »

no, nikto Ti s tým velmi nepomože, nakoniec Ti aj tak zostane len to skúšanie v garáži :-D ... nejakú tú teóriu samozrejme pozbieraš po forach, ale najlepšie je skúšať... jednoducho u nás nie je toľko OC-čkárov (zatiaľ), aby sa tu dali robiť nejaké home-OC-sessions a aj tých zopár ľudí, čo tu je, je porozhádzaných po republike... ale tak pomaly to snáď bude lepšie, už teraz je to o trochu lepšie ako pred 1-2 rokmi ;)
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

fue napísal:..radsej by som spravil nieco taketo ako ist vecer s kamosmi na pivo ;)
tak tu netrep a miesto toho večerného piva sa do toho pusti
...bo, len sa tu snažíš obviňovať všetkých okolo a sám robíš veľké prd

veď "umotaj" niečo sám, napíš čánok, spropaguj, rob osvetu. Nik ti predsa v tom nebráni...
...kecať ako ty, vie každý, ale urobiť niečo, to nie :furious2:

úplné blbosti ohľadom prekladania reklamy, ktorú si niekto dodá a zaplatí, či ignorácii diania vo svete, nemá ani zmysel komentovať :rolleyes:
...už dávno som nevidel tak skvostné posty od kohokoľvek, ako sú tie tvoje v tomto threade. Pre pobavenie budúcich generácií ich rozhodne archivujem a až sa tu raz založí thread venovaný prostoducho-nezmyselným výrokom, budú tieto určite na prvom mieste.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa Gudas »

Let's keep the peace way ;)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
fue
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa fue »

a) vidim, ze mas zjavne problem s jednoduchou analyzou nie prilis komplexnych tem, nikoho som neobvinoval, kid..
b) archivuj si co chces, preco ma s tym obtazujes?!
c) ked si precitas moj prvy post, tak citujem: "chcete sa toho niekto zucastnit? ved dajme nieco dokopy...", tak mi neplac na ramene

obvykle sa spravas ako pubertalny fagan alebo mas iba zlu nedelu?

//edit: a ked ti to uz musim ja povedat, ked ta to doma nenaucili, nauc sa spravat sa aspon trochu slusne k cudzim ludom, su tu aj ini ludia vo vedeni tohto fora, ktori komunikuju slusne a tymto sa im chcem podakovat, ze sa nespravaju tak... nepremyslene a zbrklo ako ty, kid
ASUS Z87-PLUS :: Intel Core i5-4670K :: SCYTHE Mugen 4 :: GIGABYTE GV-N780GHZ-3GD :: CRUCIAL 16GB (Kit 2x 8GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9 :: LiteOn IHAS124-19 :: Seasonic X Series 750 :: Intel SSD 530 Series 180GB :: Seagate Desktop HDD 3TB :: Fractal Design DEFINE R4 :: 2x Dell U2412M :: Tesoro Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Red :: Tesoro Shrike H2L :: Microsoft Windows 8 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

a ty aj čítaš po sebe?
fue napísal:ste jeden z mala slovenskych internetovych (nikde na http://www.pc.sk" onclick="window.open(this.href);return false; som nenasiel, za co sa vlastne povazujete) portalov o pretaktovani a otazkach co sa pc vseobecne tyka, tak ste sa vrcholne vykaslali na akukolvek propagandu a vobec snahu niekoho tam dotiahnut. ved uz len vy sami ste sa mali/ mohli pokusit nieco umotat, mohli ste k tomu spravit mozno nejaky ten clanok, ktory by zase spravil nejaku tu osvetu, mozno by bol pouzity hw vhodny akurat tak do kosa, ale aspon cosi. ale vy ste este aj prebrali od cechov reklamu, ktoru sa vam nechcelo (?) ani len prekladat..
tak ty si nikoho neobviňoval? Ale obviňoval, obviňoval... celé pc.sk
...a ešte sa snažíš aj prikazovať, čo sme mali/máme robiť :rolleyes:

Ako fagan sa správaš ty. Vypisuješ veci, o ktorých nemáš ani len šajnu. Naviac mám od fagana vekovo oveľa ďalej ako ty :rolleyes:
...sa spýtaj niekoho, kto bol v pozadí SVK-OC-CH, čo taká záležitosť obnáša a až potom obviňuj. Takých, čo len kecajú je naozaj spústa, ale prečo len každý kecá a nič nerobí. Či čakáš snáď aj ty, až ti pri dverách zazvoní OC tím zložený s manažérov Intelu, MSI a Linde a pozvú ťa do prezidentského apartmánu na Štrbskom plese, kde už budeš mať pripravených 10 poskladaných PC zostáv a ty budeš len stláčať Power tlačítko? ...a ak náhodou u teba nezazvonia, obviníš z toho iných?
...smutné :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
fue
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa fue »

ten otaznik v zatvorke tam je preto, ze je to iba domnienka (tiez si nevycucam vsetko z prstu). a neboj, necakam, ze mi zazvoni ktokolvek z tych co si spominal.. hlavne sa mi uz nechce s tebou vybavovat, keby mas na to gule, tak sa ozves, ze ake je super, ze ma o to niekto zaujem a mohol si sa mam spytat ci mam nejaky hw, priestory, popripade auto, aby sme sa mohli teoreticky stretnut viaceri a kolko financii som ochotny do toho dat, ale namiesto toho sa spravas tak ako si sa predviedol. gratulujem ti k vykonu, pan administrator, nazdar
ASUS Z87-PLUS :: Intel Core i5-4670K :: SCYTHE Mugen 4 :: GIGABYTE GV-N780GHZ-3GD :: CRUCIAL 16GB (Kit 2x 8GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9 :: LiteOn IHAS124-19 :: Seasonic X Series 750 :: Intel SSD 530 Series 180GB :: Seagate Desktop HDD 3TB :: Fractal Design DEFINE R4 :: 2x Dell U2412M :: Tesoro Durandal Ultimate G1NL Cherry MX Red :: Tesoro Shrike H2L :: Microsoft Windows 8 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: MOA 2009 (Master Overclocking Arena)

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

ak si z toho prstu cucať nevieš, nepíš hovadiny, z ktorých mnohým kypí žlč :rolleyes:
...domnienky si nechaj pre seba, najmä ak majú byť charakteru obviňovania :!:

Sám si mal napísať, čo všetko si ochotný do toho dať. Či ak už aj niekto u teba nezazvoní od Intelu, MSI a Linde, čakáš, že sa to bude niekto pracne vypytovať?

...a buď rád, že to správanie bolo len také aké bolo, nevychovancov naozaj nemám rád a kvôli niekomu, kto si nevidí na špičku nosa, si brať servítok pred ústa nebudem!

Návrat na "Debata o všetkom"