Mechanik pc sieti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
adriano94
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: Pi 19. Sep, 2008, 20:40
Bydlisko: Snina partizánska 2538/29

Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa adriano94 »

CAwko tento odbor je na niekotorach Strednych skolach co si onom myslite mam onho zaujem.
Spoiler: ukázať
MB: Gigabyte EX58 DS4 Cpu: Intel xeon X5650 4.4GHZ Cpu fan: Phobya Performance Kit RAM: Crucial 8GB DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport GK:Msi gaming R9 280x [/b] PSU: Silverstone Strider plus 600w. Case: Xigmatek Midguard
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa Snake »

Si radšej sprav Cisco Certifikat, ten je uznavanejsi nez odbor zo strednej skoly...





.
Používateľov profilový obrázok
adriano94
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: Pi 19. Sep, 2008, 20:40
Bydlisko: Snina partizánska 2538/29

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa adriano94 »

no ale ku tomu odboru bude aj ten certifikat
Spoiler: ukázať
MB: Gigabyte EX58 DS4 Cpu: Intel xeon X5650 4.4GHZ Cpu fan: Phobya Performance Kit RAM: Crucial 8GB DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport GK:Msi gaming R9 280x [/b] PSU: Silverstone Strider plus 600w. Case: Xigmatek Midguard
Používateľov profilový obrázok
slawo206
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 26. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa slawo206 »

u nas na SPS handlova je tento odbor, ak chces tak ti poviem cez SS co tam robia :D je to uciliste s maturou nic moc, jedine to CISCO ale to si idem robit aj ja a chodim an technicke lyceum
Gigabyte GA-M52L-S3 II AMD Athlon X2 4200+ Windsor (2,2ghz @ 2,9ghz) II ATI/AMD Sapphire HD3850 512Mb II KME 400W II 2x1Gb Kingston 800mhz CL5 II Arctic Cooling Freezer 64 pro PWM II LG H55L LS II Projekt WoodCase in progress
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Chodím na ten odbor v Soš Košice šaca, ak chceš vedieť niečo konkrétne tak sa spýtaj.
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa Krutibrko »

no u nas tiez je taka skola s tym odborom, ale to vsade len kecaju ze CISCO, na praxi sedia takmer vsetci na Pokeci alebo hraju hry, este ze som siel na gympel... :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa Wizik »

Hľadaj školu kde je CISCO a skús sa informovať ako presne prebieha hodina, lebo niekde je to fakt otras, ako písal krutibrko ...
U nás na škole (SPŠE Zochova) chodím na CISCO, je to na dobrej úrovni, vždy dáka teória nudná a potom vytvárame siete, nastavujeme routre a tak, len to ťa musí fakt baviť, inak je to zbytočné ...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa Krutibrko »

A pytaj sa ziakov, nie ucitelov/riaditela, mne riaditel jednej sukromnej skoly hustil do hlavy, ako sa bude super ucit, ake pristroje su a bla bla bla......
Hodiny prebiehaju tak, ze rano prides, zapnes si book a vela casu travis hranim hier po sieti.....
Akoze ulievak velmi pekny, ale ci sa ti to zide do zivota...... :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Ak chces ist na ten odbor, mal by si aspon nieco vediet.

Predmety :
technicke vybavenie pc - prvy rocnik sa naucis ciselne sustavy, prevodniky, o cislach sa ti bude snivat, pamate, mikroprocesory, integrovane obvody...
programove vybavenie pc - operacne systemy, budes sa ucit co to je ftp server, ako si ho spravit a vseobecne o programoch ktore bezne pouzivas, programovanie v druhom rocniku
elektronika - rezistor, kondenzator, cievka, tranzistory, ohmov zakon, vykon, prikon a take veci
elektricke merania - budes sa ucit merat U a I...

a dalej normalne predmety, v prvom rocniku mas prax 1 den v tyzdni 6 hodin, v druhom rocniku pondelok az stvrtok prax, piatok skola, dalsi tyzden skola, 3 mesiace hardware 3 mesiace software a 3 mesiace elektronika - budes robit plosaky, spajkovat, leptat a opravovat veci celej skole, treti rocnik to iste ako druhy, vo stvrtom ides na prax niekde inde, zvycajne tam kde si to vybavis.

dufam ze som pomohol, inac, ono sa to mozno vola mechanik pc sieti ale musis vediet aj elektroniku, maturovat sa bude aj z nej :)
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa Endy »

a hlavne ak pojdes do tej Handlovej treba vediet aj murovat :D (vlasna skusenost)...
Používateľov profilový obrázok
CRO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 07. Nov, 2017, 19:02
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Mechanik pc sieti

Príspevok od používateľa CRO »

Zdravím,viem,že je táto téma mŕtva,ale chcel by som sa opýtať nejakého mpskara na pár otázok ohľadne predmetov.Momentálne som v 3. ročníku strednej školy strojníckej konkrétne mechatronika.Chcel by som prestúpiť na tento odbor pravdepodobne by to šlo jedine do 2. ročníka,čo mi nevadí.Hlavne ma zaújma čo sa na tom odbore účí .Na terajšej škole mám predmety ako elektrotechnika,elektronika,ele merania a základy programovania v programe C a tiež som PC už skladal robil v programoch ako sony vegas,photoshop .Takže z toho niesom úplne vypatý :D .

Návrat na "Debata o všetkom"