GPS modul + NB + soft = Navigacia ?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

GPS modul + NB + soft = Navigacia ?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Cafte. Koketujem s myslienkou spravit z mojho NB "prenosnu" navigaciu (pripadne aj z mobilu, ak to pojde, ale hlavne ma zaujima NB).
Cize = v tomto ako totalna lama si to predstavujem tak, ze kupim napr. BlueTooth GPS modul, do NB nainstalujem NEJAKY soft, ktory to akoze spoji do kopy, vyhlada druzice, a ukaze mojej dusi cestu do raja na krasnej podrobnej mape, zvladne planovanie cesty atd atd.

Chapem to spravne? Ak ano, dajte tip na dobry software do NB, najlepsie free samozrejme s moznostou stahovat donho aktualizacie map.

"Ak to pojde, bude to s Quelle" :-)
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: GPS modul + NB + soft = Navigacia ?

Príspevok od používateľa Attilka »

Prva rada : jedine USB GPS ! BT nejak nedrzi pri sebe GPS modul,len s dalsim softom
a existuje iGO8 na PC,nieco osekane ;)
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: GPS modul + NB + soft = Navigacia ?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Attilka - dakujem za odpoved, aj ked pre mna v niecom nezrozumitelnu, sry

Cize pises toto?
- jedine USB modul, kvoli lepsiemu prepojeniu s NB
-
Attilka napísal:len s dalsim softom
- toto som nepochopil vobec
- iGO8 pouzit ako soft, ktory je aj vo free verzii, aj ked trochu osekanej

Pochopil som to vsetko spravne?
Dakujem
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: GPS modul + NB + soft = Navigacia ?

Príspevok od používateľa zoom »

Na navigaciu na notebooku samozrejme potrebujes dve veci: GPS prijimac a navigacny software. GPS prijimac netusim, preco by nemohol byt bluetooth, sam som jeden pouzival a bolo to bez najmensieho problemu. Mozno to je tym, ze to nie je nejaky Čhong-Ting za 29,- Sk. Ja ho uz nepotrebujem, tak v pripade zaujmu ti ho mozem predat. USB prijimac ma samozrejme vyhodu v tom, ze je pocas cinnosti napajany, ale BT prijimac zase vydrzi 10 a viac hodin, co je myslim daleko viac, nez vydrz bezneho notebooka. A keby bolo veeeelmi zle, tak ho pripojis na autonabijacku, naozaj katastrofa.

Navigacny software pre PC je uz trosku vacsi problem. O tej iGo PC verzii som ani nevedel, neviem, aka je. Na Windows Mobile som iGo pouzival a bol som spokojny. Z inych znamejsich navigacii je potom MapFactor PC Navigator, ktory mna velmi neohuril, ale skusal som kedysi staru verziu tusim 6.5, dnes je uz 8.

Chcel by som tu vsak rozobrat iny aspekt celeho tohoto. Notebook budes mat pri jazde polozeny pravdepodobne na sedadle spolujazdca. Myslim si, ze je dost nebezpecne pozerat sa stale o 90° vedla, mimo vozovky. Navyse to nemas ako ovladat pocas jazdy, pochybujem, ze mas dotykovy displej na notebooku a ovladat to touchpadom, tak to si priamo hovori o havariu. Ovela lepsia sa mi vidi obycajna navigacia, ktoru mas takmer vo vyhlade a mozes robit aj jednoduche ukony pocas jazdy (ked si zakupis napriklad BT dialkove ovladanie, nemusis sa ani nacahovat k navigacii = este bezpecnejsie).
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: GPS modul + NB + soft = Navigacia ?

Príspevok od používateľa jose »

plny suhlas zoom,pouzival som nb ako navigaciu v dodavke,mam garmin mapy + garmin usb modul,je to drahsie riesenie pre profesionalov do kamionov,takze mapy,rychlost,body zaujmu,presnost,podpora,slovencina atd je vyborna,ale to ti dnes ponukne aj stredna navigacia za 2/3 ceny a funkcnejsie,presne ako pise zoom.j.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: GPS modul + NB + soft = Navigacia ?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Suhlasim so vsetkym ohladom praktickosti atd. Aby som to upresnil - mimo kraj cestujem malo, co potrebujem kuknem doma na mape pred cestou (rozumej bud papierovu mapu alebo NET).
Takze kupovat klasicku navigaciu za cca 8.000 SKK (to je ta stara mena, ktora este stale plati) nema pre mna zmysel.
Skor mi islo o to, ze NB mam a ked sa nahodou raz za cas (fuuu, dlhyyyy cas) najde moznost vypadnut s rodinou na nejaku cestu po Slovensku, pripadne niekam mimo Slovenska, nepadlo by zle zobrat NB, pichnut donho ten prijimac a mas navigaciu. Samozrejme v sprave manzelky, ktora by sluzila ako dotykovy displej :hysterical:

Jazdite bezpecne, ohrozujete nielen seba ale aj ostatnych!
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3

Návrat na "Mobilné PC"