Kupa LCD TV

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Užívateľov profilový obrázok
johny269
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00

Re: Kupa LCD TV

Príspevok od užívateľa johny269 » Po 29. Dec, 2008, 20:15

no presne si to vystihol :D to domace kino , ale to som ho este ja nevyberal:)takze nemozem namietat:D

johny269
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa johny269 » Po 29. Dec, 2008, 20:18

no a chcel by som ta este poprosit ten samsung alebo panasonic:)

miso2911
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10

Príspevok od užívateľa miso2911 » Po 29. Dec, 2008, 20:32

skus pouzit tlacitko upravit :) a urcite ber ten samsung :)
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp

zoom
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zoom » Po 29. Dec, 2008, 20:34

Presne tak, pouzivaj tlacitko upravit, smajliky nesluzia ako nahrada bodky za vetou a radsej ten Samsung.

johny269
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa johny269 » Po 29. Dec, 2008, 20:44

dam si pozor uz, :good: , zoberiem ten samsung, ale len pre zaujimavost ,ten panasonic je aky? lebo sa tu casto spomina...rad by som vedel rozdiel medzi tym panasonicom a samsungom kedze je medzi nimi dost velky cenovy rozdiel?
Naposledy upravil/-a johny269 v Po 29. Dec, 2008, 21:06, upravené celkom 1 krát.

Andre
Audio expert
Audio expert
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa Andre » Po 29. Dec, 2008, 20:51

predrazeny,rozdiel bude minimalny
napis az bude doma
len ma tak napadlo,kedze si usetril,omiela sa tu jeden dvd prehravac.. :laugh:
i7-4790K 4,5GHz 1,1V delid| Noctua D15S + 2x Noctua P12 | MSI Z97 GAMING 3 | 16GB DDR3 | RX 570 | Samsung 850 EVO 500GB | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite + 2x out Noctua S12A
Corsair Scimitar Pro + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush MX Red + CM wrist rest | Dell P2414H
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT 150 + Brainwavz pads

johny269
Nový používateľ
Nový používateľ

Príspevok od užívateľa johny269 » Po 29. Dec, 2008, 21:13

Vyborne :-) kupujem ten samsung.Hmmm, aky prehravac? nie som velmi v obraze. Ked sa uz spominalo bola to nova audio sustava. Nad tou este pouvazujem, lebo najprv pockam na tv a uvidim, ale zobral by som nejaku ,ked uz bude nova tv si zasluzi. :-) Za usetrene peniaze. No a dam vediet ked dojde domov. ;)

kajfun
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa kajfun » Ut 30. Dec, 2008, 00:53

dakujem plazmonacelnikovi zoomovi a ostatnym bratom-bojovnikom nasho plazmoveho kmena za podporu a spolupatricnost v nasej svatej vojne proti inferiornym technologiam napriklad LCD. Co sa tyka toho samsung a756, som si isty ze najdes kopec recenzii na nete a neverim ze existuje jedna jedina kde by sa ten telkac nepacil:

http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0 ... 289,00.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
What we think: Truly an awesome TV, so packed with features we're sure it'll explode, 9.1/10

porovnanie s inymi telkacmi: http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0 ... 368,00.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
a prehlad najlepsich televizorov vobec co ta sajta testovala : http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0 ... 1,1,00.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
vsimni si ze medzi najlepsimi sa umiestnilo zopar LCDciek (strasne ceny, vlajkove lode firiem) a drtiva vacsina su plazmy (a z toho viac ako polovica Pioneer, ti chlapci vedia co robia).

z dalsich review, napriklad http://www.audioholics.com" onclick="window.open(this.href);return false; a ti chlapci su hodne narocni : "If that isn't a crowning endorsement, I don't know what is."

mas to za necelych 40k s danou, za ostatne prachy zober namakany zvuk k tomu a padnes na prdel. To ti garantujem teraz hned. Je objektivna pravda ze Pioneer za viac ako dvojnasobnu cenu ma trosicku lepsi obraz, ale pomer cena/vykon je lepsi u samsungu. Pozri, s kludnym svedomim ti ho prudko doporucil aj zoom ktory ma ako jediny z nas doma Pioneer a ten chlapec je s prehladom najnamakanejsi na tomto fore co sa tyka audio-video veci...

takze tak. Enjoy!

agrashi
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa agrashi » Ut 30. Dec, 2008, 01:18

myslim ze co sa tyka vyberu TV je samozrejme jasno :)

len nechcel by som zazit situaciu kedy by sme sa tunajsi plazma hosi zisli /i ked ja som este kedysi rozmyslal nad LCD, za to by som si oko vypichol/ na cele s kajfunom a panom protektorom zoomom a prisiel by medzi nas clovek..ze Kukajte kupil som 52" LCD TV SONY W4000 za pouhych 60 000,- !! ...ajaj pruser :help: . Pri slovach by neostalo. :bum: :rifle: :crazy: :death:

Krutibrko
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Krutibrko » Ut 30. Dec, 2008, 01:26

Agrashi: Nj, to by som rovno utekal a ani sa neobzeral..... :D

BTW: Ja tiez riesim podobnu dilemu, ja viem ze PLAZMA je lepsia ako LCD, ale ako to mam vysvetlit rodicom??
totiz ujo im natlacil do hlavy, ze plazma hned vyhori, ze LCD je lepsie lebo je drahsie a tam bude asi nejaky dovod preco ma byt lepsie, ze na plazme sa vypali logo televizie ak pozeras jeden kanal velmi dlho....Az mi je zle z toho co nakecal.

plx prosim Nacelnika Kajfuna alebo Šamana Zooma aby mi napisali nejake tie presvedcujuce body ako amm vysvetlit ze preco plazmu, cital som vsetky vase prispevky, ale chcel by som aby ste mi to presne cez pomlcky poradili ak by sa dalo......Mate u mna nove pierka a tomahawky...... :)

Howgh

zoom
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zoom » Ut 30. Dec, 2008, 02:22

Presvedcujuce argumenty tu boli napisane kopeckrat. Bohuzial, ked ma niekto taky postoj, ze si necha nahuckat somariny do hlavy, a potom sa ich drzi, tak na tom sa asi vela nezmeni. Ja v takom pripade robim to, ze dotycnemu "pomozem" k co najhorsiemu vyberu, teda tu by som vybral co najdrahsie a najmensie LCD (napriklad takyto vzrusujuci hnusny Sharp, 37", non-Full HD, iba za 8 stefanikov). Bohuzial v tomto pripade by sa tato akcia zrejme obratila proti tebe, kedze by si sa na to potom musel pozerat. Neviem ti povedat, co mas robit. Opytaj sa rodicov, preco je LCD lepsie a daj si pozor na to, aby nezacali hovorit o tom, preco je plazma horsia. Neviem, ci to je u teba realne, ale mohol by si urobit taku vec, ze si od nich vypytas peniaze s tym, ze ty zabezpecis kupu TV - proste ti poslu na ucet XY tisic korun a potom uz len uvidia kuriera, ako prichadza s balikom, z ktoreho ale nevyskoci Bambulka.

Co sa tyka vypalovania, tak uz davno som si povedal, ze raz urobim nejaky specialny test, ale potreboval by som naprogramovat nejaku velmi jednoduchu aplikaciu a kedze ja neprogramujem, tak je to na mrtvom bode. Zo skusenosti ale mozem povedat, ze ani po 20-30 minutach statickeho obrazu nevidim ziaden image retention, nieto este trvaly burn-in. Obycajnu TV nepozeram, tak neviem, aka je skutocnost, ale povedal by som, ze vsetky televizie uz maju take tie polopriesvitne loga. Vynimkou asi mozu byt iba tie idiotske smajliky na slovenskej televizii, ktore upozornuju mentalne retardovanych rodicov, ze tento program nie je vhodny pre ich mentalne retardovane dieta, a teda by bolo vhodne prepnut TV na nejaky program, kde z toho bude mat fagan aj uzitok, napriklad Mojsejovci ci Smotanka.

Inak vsetky technologie, ktore pracuju na technologii luminoforu trpia vypalovanim obrazu, takze napriklad aj stare CRT. Trapilo ta niekedy nejake vypalovanie na CRT TV? Pochybujem. Napriklad vcera som na plazme po par mesiacoch objavil taku vec (manual je pre amaterov, ze?), ze to zapnes a ono beha cez obrazovku biely vertikalny stlpec, cim "vycisti" bunky od nahromadeneho MgO (sposobujuce image retention) a nasledne TV automaticky za hodinu vypne. A navyse sa tento proces neda nijako prerusit (okrem vypnutia TV), takze nemoze ani pribehnut vyssie spominane mentalne retardovane decko s obrnou a pomackat cosi na dialkaci, ze by sa tam vypalilo hlavne menu (ktore aj tak magicky po par sekundach necinnosti mizne). Takze v najhorsom, kebyze nieco pozorujes, toto pred spanim zapnes (zrejme bude mat podobnu funkciu kazda plazma) a v noci sa ti snivaju pekne snicky.

No a este posledna vec: pokial mas nahodou takych rodicov, ze im ledva ledva pretlacis plazmu, a potom budu rok skumat s lupou to vypalovanie a vzdy si nieco nahovoria, ze tam vidia a budu ti dokola vypravat, ako mali radsej kupit LCD a ze by to bolo ovela lepsie, tak to tiez nebude nic moc. Ja by som to vydrzal pocuvat mozno tyzden, a potom by som zobral srobovak a pichol ho presne do stredu telky. Nemam totiz rad take bezduche kvakanie. Nastastie v mojich koncinach som sefom nakupovania A/V techniky ja.

EDIT: Este moj wall of text predlzim, aby ti nebolo malo, ked uz som chcel ist spat pred dvoma hodinami a nepodarilo sa. Aspon si budes mat co citat, kym budem spat. Takze, preco nie LCD? Neviem, kolko penazi do TV ides dat, tak to vezmeme obsirnejsie. Najprv horsie TV, ktore maju podsvietenie na baze CCFL: paci sa ti clouding? [_1_, _2_], mas rad vygrcanu ciernu, ktora uplne vyskakuje z obrazu, ze tam nepatri? (proste namiesto objektu sa zamerias na flak ciernej lesklej farby akoby). Riesi to LED podsvietenie s lokalnym stmievanim? Urcite ano, pokial bude mat kazdy pixel vlastnu LED. Dnes mas bloky LED, ktore podsvecuju velke mnozstvo pixelov. Zachycuje tato fotka vadu fotoapratu, alebo je ten oblacik okolo laveho horneho obdlznika vysledkom LED podsvietenia? Na druhej strane tu je dalsia fotka s LED LCD TV a tam to vyzera dost dobre. A ako vyzera SD vysielanien a malych obrazkoch? Samsung A7 seria - dobre ci zle? Posudenie necham na teba. Este nejake fotky. Ako to vsak vyzera v pohybe? Je libo zmena kontrastu pod inym uhlom? Alebo co takto mierna zmena gamma krivky? A netreba obhajovat, ze pri pozerani sa nehybes... objekt sa hybe a ked si blizko, tak rozdiely su vidno. Jasne, potom su to ortodoxni pozeraci malych televizorov z aspon 10-nasobnej vzdialenosti ich uhlopriecky. Ti budu spokojni s niecim takymto a k tomu im pride vhod ponuka takehoto tovaru. Proste LCD je extremny hnus, ta technologia je cela postavena na hlavu. Je absolutne zle zobrazovat obraz na principe blokovania svetla a este k tomu s tekutymi krystalmi, ktore vyzeraju inak pod roznymi uhlami. Plazma/CRT vyzaruje obraz na povrchu z luminoforov. Ma uplne rovnomerny obraz, nech sa na to divas hocijako a nech sa tam zobrazuje co len chce. Mam teraz telku natocenu sikmo k dveram a vzdy ked nesiem cosi z kuchyne a pozeram film, sa zastavim medzi dverami, ze to z boku vyzera uplne povagine ten obraz, aky je plny, kontrastny a nie nejake vygrcane, konom odupane a kravou osrate LCD, ktore je dobre akurat tak do panoptika ako atrakcia. Proste to sa nemoze rovnat, nech vyprodukuju aku chcu ciernu farbu, ale nikdy nezmenia to, ze v pohybe sa to nejako tvari a ze su tam tie priblble tekute krystaly. Nie, plazma nie je taka ostra ako LCD, ale je viac film-like. Najdi si recenzie projektorov, tam sa to hodne pouziva. Projektor, ktory ma film-like obraz, nie 100% ostry totalne kazdy pixel rozlisitelny ale velmi verny a na ktory sa dobre pozera (napr. moj dream-projektor JVC DLA-HD1 resp. nastupca DLA-HD100 a ver tomu, ze som isteho casu len len ze neutekal do Rakuska kupit HD100 do jedneho hifi shopu za prima cenu, az som sa dozvedel, ze bola bez MwSt). Je plazma hyperdokonala technologia, ktora tu bude az kym nepride Astar Seran a neodvezie ma prec (= koniec sveta)? Nie. Produkuje KURO uplne najbrutalnejsiu ciernu na svete, ktora uz nikdy nebude cernejsia, iba ze by (tu mala byt vtipna poznamka, ale nie je, lebo uz som bol moderatorom upozorneny, ze moje prispevky sa nezhoduju s politickou korektnostou a casto maju rasystycky podtext voci nevinnej skupine utlacovaneho obyvatelstva)? Nie, dokonca ked je vela ciernej plochy na obrazovke, tak je jasne vidno, ze je seda. Hiiiiii, ako je to mozne? No tak, ze KURO produkuje 0,003 cd/m2, zatial co oko rozozna 10^-6 cd/m2, teda asi tisicnasobne menej (realne to budu mozno desat az stonasobky, kvoli dlhodobej adaptacii oka). Takze ani plazma nie je vysnena koncova stanica, ale je to to najlepsie, co teraz mame. Naco kupovat LCD, ktore je v kazdom smere horsie? No okej, v niecom je lepsie - dostanes ho v Metre aj so zehlickou zdarma. Zdravi zoom, vecny bojovnik proti LCD technologii. Nakoniec si mozno aj tak nedobrovolne kupis LCD TV a budes s nou spokojny.

Basti
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: St 19. Nov, 2008, 20:12

Príspevok od užívateľa Basti » Ut 30. Dec, 2008, 04:00

kde si nasiel tu fnkciu "cistenia"? by ma zaujimalo :-) aaaa este kde najdem take testy ciernej ake tam ma ten typek na tych obr toho samsunga? :P

Krutibrko
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Krutibrko » Ut 30. Dec, 2008, 11:44

Dakujem velmi pekne Zoom :)

ok, hned ako pridu rodicia idem do nich hustit o plazme :)

zoom
Používateľ
Používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa zoom » Ut 30. Dec, 2008, 14:25

Basti: Netusim, k comu je tvoja otazka dobra, kedze mas/budes mat inu plazmu nez ja. To ti mam ako vymenovat, kam v menu som zasiel a ty to doma zopakujes na inom televizore alebo co? A co sa tyka testov ciernej, co presne hladas? Viac informacii? Vacsina je cerpana z hifi-forum.de, co je podla mna asi najlepsie forum, ked potrebujes taketo informacie, pretoze tam prispieva strasne vela ludi a ludia sa neboja pochvalit sa, takze fotia, komentuju, skusaju, porovnavaju a casto tam mas 100-stranove topicy o jednej TV.

kajfun
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa kajfun » Ut 30. Dec, 2008, 18:02

dnes som sa naucil nove slovo a budem ho dost casto pouzivat : povagine. Z neho dokazeme odvodit pribuzne slova vyjadrujuce napriklad hojnost, dostatok niecoho : popipiku. Pouzitie vo vete : "Sef mi dal popipik vela roboty" alebo "Mam popipiku vela penazi" pripadne "S tvojou starou sme si vcera popipik dobre rozumeli a ma fakt krasne tetovanie na vnutornej strane stehna".

k nacelnikovmu elaboratu vyplodenemu v zateplenom teepee za prebleskujuceho svetla vatry rozžnutej zapalniczkou piezoelektrycznou (http://www.bspromo.pl/zapalniczki.html" onclick="window.open(this.href);return false;) a utuzovanej pri zivote polskymi briketami walcovymi bo kominkovymi (http://www.paliwadrzewne.pl/index.php?m ... =&fid=&pid" onclick="window.open(this.href);return false;) uz snad treba dodat len tolko, ze ked je nejaky predavac natolko husty v plazmach, nech LASKAVO UKAZE JEDNU JEDINU VYPALENU PLAZMU ALEBO PROCES, AKO SA K TOMU DOPRACOVAT NAPRIKLAD "AHA, TU VAM V PREDAJNI PUSTIM TENTO HNUSNY PLAZMOVY TELEVIZOR NA TRI DNI S MARKIZOU A POTOM PRIDETE A BUDEME SPOLOCNE HLADAT VYPALENE LOGO STANICE VLAVO HORE PRIPADNE 15TKU V KRUZKU VPRAVO HORE".

Este by mohol zdokumentovat, odkial su cerpane jeho prudke vedomosti a zhruba kolko desatroci bol ten material stary.

A nech ten predavac nezabudne dodat, ze ta plazma uz ma za sebou natocenych aspon 5000 hodin lebo bezi polroka 24 hodin denne a ze doteraz sa ziadne vypalenie nekonalo. Ty doma natocis tych 5000 hodin za zhruba tri roky ked budes ten telkac pozerat 5 hodin denne KAZDY den vratane kazdej soboty a nedele. A 5 hodin denne... to uz je iny vykon. Cize povedane inak, najblizsich pat rokov ti ziadne vypalenie plazmy nehrozi a potom budu nove 70" plazmy stat 29.990,- takze KEBY SA TI NAHODOU AJ NIECO VYPALILO, tak si proste kupis novu, daleko lepsiu, daleko vacsiu a budes mat daleko prudsiu radost.

Napísať odpoveď

Návrat na "Nákupná poradňa"