Aké auto ~ 450K SK ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa jaffar »

Zdar, keď už tu je toľko tém týmto smerom, tak prečo si nezaložiť ďalšiu všakže :)
Začal som rozmýšlať, že 4 litrový starší Mercedes možno nebude ideálna voľba a že by som hádam zobral aj niečo nové. :)

Čo v aute musí byť je benzínový motor, minimálne manuálna klíma, centrál (netreba do), elektrické zrkadlá a predné okná, predné hmlovky, rozumne nastaviteľný volant(horedole, dnu a von :-) ) a sedačka (výškovo a ideálne aj sklon sedáka), palubný počítač, rádio s cd (ideálne ovládanie na volante), opierka na ruku :) ... Celkom fasa by bol ešte kožou potiahnutý volant a šaltpáka.
Určite krátka verzia, sedan je mi zbytočný, či 3 alebo 5 dverí je jedno, kedže 95% času tam budem sám...

Kraviny ako metalíza (aby bola drahšia oprava škrabancov??), XYZ" veľké hliníkové disky, farebné nárazníky, kľučky a čo ja viem čo ešte, "mäkčené" plasty v interiéri a podobné capiny ma absolútne nezaujímajú, bude to na jazdenie a nie na pozeranie. (aj keď teda zase vyslovene otrasné auto nechcem :D )

Do výberu sa mi zatiaľ dostali
Hnujdaj i30 Comfort, 1.4 16v cvvt (440K SK)
Kia Cee'd EX 1,4 (505K SK, ale zase s ďaleko lepšou výbavou a navyše záruka...)
Chevrolet Lacetti Elite 1,4 16V (381K SK) prípadne 1,6 16V (409K SK)
Samí šikmáči, ale v princípe ma to netrápi :) Má niekto skúsenosti s niektorým z nich, prípadne mi vie doporučiť niečo iné, v tej cene okolo 430-470K SK? V žiadnom prípade nechcem VW ani nič od nich(schade, seat...), značka sa mi hnusí a navyše než do toho holobytu naskladám výbavu čo potrebujem, tak to vyjde ďaleko viac než by mi bolo milé...


/// ročný nábeh podľa novej roboty - 20 alebo 45KKM :D
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa Toman »

mamo si minule kupila C4 kupe 3d

- 1.4 sa bola v lete v akci za 350K, za 400 uz mas slusne vybavene auto (ale kukam zer teras zato chcu nejak vela....)
- jazdi sa natom velmi fajne
- trochu mi valilo zadne delene sklo, ale uz som si zvikol
- 1.4 je pre normalne pouzitie celkom pouzitelna, spotreba je okolo 6.6
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

ked uz mas tolko prachov, preco si nekupis normalne auto ?

http://skoda-superb.autobazar.eu/18-t-c ... 62047.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://audi-a4.autobazar.eu/19-tdi-id747389.html" onclick="window.open(this.href);return false;

...

a este ti zotane 100k na servis na par rokov... o kvalite ani nehovoriac (v porovnani napr. s Kiou)
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa jaffar »

Toman napísal:mamo si minule kupila C4 kupe 3d

- 1.4 sa bola v lete v akci za 350K, za 400 uz mas slusne vybavene auto (ale kukam zer teras zato chcu nejak vela....)
- jazdi sa natom velmi fajne
- trochu mi valilo zadne delene sklo, ale uz som si zvikol
- 1.4 je pre normalne pouzitie celkom pouzitelna, spotreba je okolo 6.6
Pozerám, tiež to vyzerá obstojne v tom druhom stupni výbavy za 400 000... Nie je také zlé, akurvát ak som to správne pochopil je to výbehový model?
A keby, tak vezmem 5 dverák, nepáči sa mi tá skorokupé verzia...
ANDYMAN napísal:ked uz mas tolko prachov, preco si nekupis normalne auto ?
jaffar napísal:Začal som rozmýšlať, že 4 litrový starší Mercedes možno nebude ideálna voľba a že by som hádam zobral aj niečo nové.
Keby som bral, resp sa rozhodol brať ojazdené, tak to bude určite Mercedes E klasse W210 rok cca 99-2000 E420/430...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa Toman »

- vybehak to nieje, bolo to predstavene pred 3 rokmy, teras dostal novy facelift = je v polke zivota = este 3 roky sa bude robit
- mne sa prave 5d moc nepaci... ten 3d ma taky sportovy dizajn...
- ja som dakedy silne rozmislal o Suzuky SX4 zaklad mas za 350K

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa dexman »

ak ti nevadí malý kufor (285 l) a menšie rozmery(ceed je dlhšia o cirka 20 cm), tak v tejto cene by som išiel do novej 3 dv. Fiesty s výbavou Titanium. máš tam všetko čo si písal a navyše je to skvelé auto. uber jazdný komfort a dá s ním aj zabaviť.

z tých čo si menoval chybu neurobíš ani s i30 či ceedom. lacetti ani c4 ee

EDIT: teraz pozerám, že tá posledná veta ma viac významov. uber bolo myslené ako nemecké slovo, aby nedošlo k nedorozumeniu.
Naposledy upravil/-a dexman v Ut 11. Nov, 2008, 18:14, upravené celkom 1 krát.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa MBG »

Laceti by som nebral, a C4 je francúz - imho tiež nie...

Z tých čo si písal jednoznačne Ceed, vozil som sa v combi verzii, a veru dobré to je...alebo ako písal dexman, fiesta, vyzerá skutočne dobre...osobne by som aj tak za tie prachy išiel buď do Fiat 500 alebo nové Grande Punto, áno síce je to kazový fiat, ale jednoducho sa mi páčia...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa lezgy »

ak sa nahodou rozhodnes pre ceda zober 1.6 dizla zo znizenymi emisiami
tieto su naozaj podarene agregaty

osobne by som sel do mondea ale to uz by bolo asi nad limit
este ten fofo by nebol zly

co mam skusensoti jazz s patentovanym agregatom je fakt podareny
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa NEx_12 »

K tim azijcom .... minule som videl rebricek znaciek islo tam o kvalitu sa mi zda ... a prve miesta boli japonci ... az od 4. miesta zacali nemci s oplom ... :) inac ja by som sa poobzeral po nejakej astre , alebo popripade ibiza :)
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa jaffar »

@dexman, uber som pochopil, ale fiesta sa mi fakt, že nepáči, možno naživo by to bolo iné, zbehnem pozrieť na predajňu možno.
lezgy napísal:ak sa nahodou rozhodnes pre ceda zober 1.6 dizla zo znizenymi emisiami
tieto su naozaj podarene agregaty

osobne by som sel do mondea ale to uz by bolo asi nad limit
este ten fofo by nebol zly

co mam skusensoti jazz s patentovanym agregatom je fakt podareny
Benzín nevyhnutne, add1 ceed s naftou je ďaleko cez limit, add2 naftu páliť odmietam.
Mondeo je cenovo príliš ďaleko, focus asi tiež, fiesta sa mi brutálne nepáči.
NEx_12 napísal:K tim azijcom .... minule som videl rebricek znaciek islo tam o kvalitu sa mi zda ... a prve miesta boli japonci ... az od 4. miesta zacali nemci s oplom ... :) inac ja by som sa poobzeral po nejakej astre , alebo popripade ibiza :)
Japonci sú jasní, ale hento sú Kórejci...
Astra je veru na úvahu, idem sa na to pozrieť. Ibiza je v princípe Volkswagen, neprichádza do úvahy tak isto ako Fábia a čo ja viem čo ešte...
MBG napísal:Laceti by som nebral, a C4 je francúz - imho tiež nie...

Z tých čo si písal jednoznačne Ceed, vozil som sa v combi verzii, a veru dobré to je...alebo ako písal dexman, fiesta, vyzerá skutočne dobre...osobne by som aj tak za tie prachy išiel buď do Fiat 500 alebo nové Grande Punto, áno síce je to kazový fiat, ale jednoducho sa mi páčia...
Kombík mi je zbytočný, takisto ako sedan...
Fiat 500 je síce imidžovka a páči sa mi, ale predsa len praktičnosť nič moc, navyše mi to príde dosť malé na dennodenné jazdenie dosť km... Grande punto je fajn, ale cenovo mi nejako rozumne nevychádzalo, aby prebilo trebárz i30.

Čím ďalej viac ma to ale ťahá na ten ceed, predsa len tá záruka nie je zlá vec.

Ešte ďalšia vec, pri aute sa ráta životnosť cca 6 rokov, teda aby to dalo rozumne bez nejakej zásadnej poruchy aspoň tých 200-220K KM a potom predaj...

//Tak Astra je cenovo mimo, Corsa je zase až príliš malá mám pocit...
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa palee »

samozrejme je to len moj názor, ale kupovať auto v tejto cenovej kategórii je dosť blbé... často meníme autá a už sme sa nejak poučili... alebo zober niečo okolo 300tisíc alebo niečo okolo 700tisíc... prípadne niečo jazdené do 300-350tisíc

napr. nejaký Suzuki Swift, SX4... na behanie stačí, je to japonec, služby ok, kvalita ok za tú cenu... ceed a ostatne s*ačky typu Fabia, Citroen, Peugeot, Chevrolet, Hyundai a neviem čo Ti neponúknu nič naviac za tých + 100 až 200tisíc SKK... aj keď ten ceed sa ešte dá prežiť...

btw, neviem, prečo si vylúčil nemecká autá, ale asi zlé skúsenosti... ja by som bral niečo odtiaľ... je to samozrejme subjektívne... a nezabúdaj, že pri kúpe sa dá stále od 50-150tisíc ísť dolu cenou... to len aby si nekupoval auto ako nejaký sedliak a hned skočil na ich cenu ;)

veľa štastia a potom daj vedieť :good:
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa jaffar »

Nevylúčil som Nemecké autá, vylúčil som koncern volkswagen...
A s tým idením cenou dole sa ráta, preto je ako voľba aj Ceed za niečo málo cez 500.
Suzuki sx4 by tiež teoreticky šlo, pozriem na to.

A 700 fakt, že nie, pôvodný cenový plán bol 350, posunul som to o 100 ale dať to na dvojnásobok fakt nie :)
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa palee »

myslel som to tak, že ak nekúpiš niečo poriadne za 700, tak stačí niečo okolo 300.. nemá význam dávat 500tisíc za auto, 300tisícové Ti urobí rovnakú službu s minimálnymi rozdielmi... aspon ja sa na to takto dívam, ale závisí to samozrejme na situácii :)
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa LittleMan »

ako to ja sledujem, tak auta v cenach okolo 300k maju podstatne nedostatky (vzdy chyba nieco, co auto s base cenou okolo 500k ma uz v zaklade ...) a ak chces tie nedostatky kompenzovat, tak sa dostanes tie zna hranicu okolo tych 500 ...
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké auto ~ 450K SK ?

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

a co takto Porsche Boxter s inzeratu? http://porsche-boxster.autobazar.eu/25-id728380.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Návrat na "Debata o všetkom"