Rottenkiwi's water cooler

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Rottenkiwi's water cooler

Príspevok od používateľa palee »

tak to je dosť originálny okruh, krása ... a ten sud je brutal... :cool:
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: Rottenkiwi's water cooler

Príspevok od používateľa Fester182 »

sud je fakt super, a to ubuntu taky :cool:
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Rottenkiwi's water cooler

Príspevok od používateľa s10 »

Pekny okruh ale tie hadicky no LOL :laugh:
Orosovalo by sa to az keby bola voda chladnejsia ako teplota okolia. Takze dokial tam nenahadzes lad, nic by sa rosit nemalo.
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Rottenkiwi's water cooler

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

ak sa nemylim. tak ten "chladic mas z kompresorovej chladnicky. tam sa chladi ine medium(zastarale-freon), ak tam das ty vodu, za prve znizis prietok, za druhe chladic nieje stavany na to , aby bol v styku s vodou, zacn korodovat,spinit vodu.. na podobnom to mam odskusane :-)
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Rottenkiwi's water cooler

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

mal som iny chladic, bol z kompresoroveho chladica limonad, bol dokonca lamelovy.. ale pouzitie to iste.. ak som tam dal vodu, do tyzdna cez nu nebolo vidiet.. potom som tam nalial chladiacu kvapalinu, kt sa pouziva do zvaraciek, bolo to lepsie, ale stale to korodovalo..a toho bordelu co sa z toho vyplavovalo stale..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Rottenkiwi's water cooler

Príspevok od používateľa palee »

napíš do google-u "k-flex st" a vyhodí Ti to pár firiem, ktoré to predávajú... ide o "technické izolácie"...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Rottenkiwi's water cooler

Príspevok od používateľa ZoranICS »

podla mna nepotrebujes tak vela vody do okruhu... bude jednoduchsie a rychlejsie schladit napr 20l, aj ked aj to sa mi zda vela.

co sa tyka pridavkov... vsetky kazia vlasnosti vody! ja by som pouzil propylen-glykol v 20% koncentracii, to ti staci do teploty vody -8C

Kupis ho na benzinke, ako "EKO" chladiacu zmes do auta. precitaj si na zadnej strane zlozenie.
Používateľov profilový obrázok
jano55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi 02. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice, Darg. Hrdinov

Re: Rottenkiwi's water cooler

Príspevok od používateľa jano55 »

rottenkiwi napísal:Ked som to skusal pred mesiacom, tak som mal kondenzaciu, lebo voda mala okolo 9 *C.
Teraz ta voda mala okolo 16 *C, tak sa to nerosilo. Neviem vsak co pridat do tej vody,
aby sa zvacsilo pH na tych 8, lebo v kyslom prostredi sa rychlo mnozia bakterie.
Povodne som ako chladic planoval toto:
Obrázok
Lenze ked som skusal jeho prietok, tak to bolo pri tlaku vody okolo 1 MPa, cca. 200 l,
co je dost maly prietok v kombinacii s tym blokom, asi by to ta pumpa nepretlacila.

Na to PH potrbujes pripravok PH+ co kupis v pohode v Mounfielde, Baumaxe ci Hornbachu pripade niekde okolo bazenovej techniky. :bye:
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Rottenkiwi's water cooler

Príspevok od používateľa Xenon »

Zaujímavý okruh. Máš tam vlastne len BLOK, pumpu, hadice. Ostatné je homemade a ide to celkom slušne. :good: Keď si ešte nemal ten chladič, aké si mal teploty pri normálnom využívaní PC? Napríklad, že nešiel 3x24 hodín v kuse, ale len 8 hodín napríklad.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"

Návrat na "Vodné chladenie"