PC vs Konzoly - koniec herneho PC??

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

PC vs Konzoly - koniec herneho PC??

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Na doupe sa rozvinula zaujimava debata, a 90% "diskusantov" priznalo ze pojde do konzoly co sa tyka hier.

Osobne mam podobny nazor, v buducnosti kupim konzolu, pc si necham akutalne len na internet a robotu.

Dovod jednoduchy, vecne investicie do pc, risenie hw/sw problemov, nekompatiblita, neskutocne naroky novych hier, Vista :) ..

Konzolu kupis a ides.. Myslim ze minimalne 5 rokov jedna konzola potiahne (urcite aj viac-vid PS2).

A staci ist do obchodu s cd - par skatul s pc hrami, zvysne regale konzoly.
Používateľov profilový obrázok
wendigo5
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa wendigo5 »

Neviem. Podla mna PC nie je mrtve. Vies v konzole sa ani nemozes pohrabat. Nemas tu radost ked si poskladas komp. Nic netaktujes. Neviem...konzoly su pre "americanov" co vedia len vlozit dvd do mechaniky. A pc ma este jednu vec a to myska. Na konzoly vychadzaju same bestselleri, ale na pc vychadzaju aj menej komercne hry. Aj na konzolach je par takych titulov co sa mozu nazyvat legendami. No na pc ich je asi viac. Tot moj nazor.

Este som zabudol na margo tych hw problemov...toto nie je vysada len pc. Dalej nie vsetky hry maju take neskutocne naroky na hw. A nikto ta nenuti na vistu prechadzat.
Naposledy upravil/-a wendigo5 v So 05. Jan, 2008, 13:30, upravené celkom 1 krát.
Milujeme tých ktorí nás odmietajú. A pre tých,ktorí si to nevážia odmietame tých, ktorí nás milujú
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3658
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Ale chodte s tymato recami niekde do ... :threat: caro PC nenahradi ziadna :shit: konzola

(niet lepsieho pocitu ako keD dojde domov nova masina)
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

fobos napísal: caro PC nenahradi ziadna konzola
niekto by mohol tvrdit opak :wink:
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Príspevok od používateľa Martan »

Tiez dlhsiu dobu uvazujem o konzole...

Skor sa priklanam k XBOXu ale urcite na PC nezanevrem. Mna to bavi sa s tym vyhrat, samo ze tie investicie su znacne ale je to hobby tak co :P
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

Hmm uprimne tieto veci som donedavna neriesil, ale odkedy som na internate a v skole pouzivam NoteBook ktory som si vybral podla kriterii
(mobilita, vydrz 6 hodin, lahkost, atd. (MacBook)) tak sa mi stalo to ze vykon grafiky je samozrejme nevhodny na hry. Preto riesim na izbu konzolu s velkym monitorom (22"), vyhoda je ze mam aj mobilitu aj vela priestoru na pracu ked to potrebujem a zaroven mam vykonny subsystem na hry ktory nie je potrebne upgradeovat kazde tri roky.

ak by som samozrejme bol doma, tak si kupim vykonny desktop ktory mozem pouzivat na hry aj serioznu pracu lebo mam ine poziadavky a vyslo by ma to lacnejsie.

ale moj nazor je taky ze konzoly budud buducnostou hier. (menej crackov, viac sa preda hier, lepsi marketing, mensie problemy pri vyvoji a podobne)
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

diablik napísal: ak by som samozrejme bol doma, tak si kupim vykonny desktop ktory mozem pouzivat na hry aj serioznu pracu lebo mam ine poziadavky a vyslo by ma to lacnejsie.
no pozor-konzola + notebook na robotu ta vyjde drahsie ako VYKONNE pc na hry??? (bavme sa o crysis na MAX)

to sa mi nechce verit..
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

ma Macbook :wink:
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

MBG napísal:ma Macbook :wink:
a?? 37.000 cca
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

wendigo5 napísal: Este som zabudol na margo tych hw problemov...toto nie je vysada len pc. Dalej nie vsetky hry maju take neskutocne naroky na hw. A nikto ta nenuti na vistu prechadzat.
Hm myslim ze ked si kupim skatulu s napisom PS3 tak to na PS3 aj pojde..Nezalezi aka hra to je..

Bavme sa o vsetkych tituloch na PC - ze ked si kupim skatulu z napisom PC DVD tak to na tom pc aj pojde

A raz na vistu prejst musis-a zase sme tam, ked chces hrat nove hry na urovni, treba DX10
Používateľov profilový obrázok
S4ne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa S4ne »

kazde ma svoje caro :) to jak miesat jablky s hruskami :D kazdemu smakuje nieco ine :D
MB: Asus M4A77TD CPU: AMD Athlon II X4 620+Scythe Ninja RAM: 2x2GB OCZ Gold 1600MHz VGA: Asus HD 4870 512MB+ACS1+120mm AC Fan HDD: Seagate 250GB PSU: Fortron 550W Black power
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Toto sa riesi uz dobrych par rokov dokola, uz dobrych par rokov sa kazdy hecuje, ako si kupi konzolu a na pc bude len pracovat...
Nebude... konzola je oproti pc jak pre debilov... vsetko funguje, nemam co pokazit... nemam s kym superit, kto rychlejsie vyrata superpi... nemam sa komu pochvalit, co som vyzmykal z mojej vga

pc je skvela vec pre lenivych... jednu chvilu sa bavim s php a az nieco nefunguje ako ma, pustim si Hitmana a idem si vystrielat zlost, bez toho, ze by som co i len zdvihol zadok... komu by sa chcelo zapinat konzolu... a este ist do druhej miestnosti..uf

Ja mam konzoly rad... ale nie som taky tvrdy hrac, aby som si nejaku kupil a travil par hodin denne hranim... a najma by mi tam chybali chybove hlasky
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Moj nazor je rovnaky ako Scorp-ov.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

PC.

...vy nad tym aj uvazujete?
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

DiwaSwina napísal:
diablik napísal: ak by som samozrejme bol doma, tak si kupim vykonny desktop ktory mozem pouzivat na hry aj serioznu pracu lebo mam ine poziadavky a vyslo by ma to lacnejsie.
no pozor-konzola + notebook na robotu ta vyjde drahsie ako VYKONNE pc na hry??? (bavme sa o crysis na MAX)

to sa mi nechce verit..
myslim si ze vyjde. pretoze ak oblubujes malicke notebooky tak tie su drahe nezavisle na vyrobcovi (tak cca tych 45.000 a vyssie a konzola stoji tych cca 12.000 plus poplatky u xbox360 (xbox live! 1500 na rok plus hry origos inak si velmi nezahras)

a PC? imho zacvkat za pc viac ako 30.000 je vyhadzovanie penazi von oknom

ceny su bez monitora lebo ten je rovnaky
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.

Návrat na "Debata o všetkom"