Ako ste spoznali web pretaktovanie.sk?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa alle »

Scorp napísal:sa nepamatam, tusim som nejak sporadicky chodil na web a potom som raz zasiel na forum...a..a neviem..zapacila sa mi farba webu......a pamatam si na Tomanov pcmodding a jeho clanky, ktore boli obsahovo super, ale gramaticky to bol strasny masaker :)
:lol:
ja samozrejme cez uja google
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NemesiS »

mne toto fórum poradil asi craken, keD som sa na inom nemenovanom fore snazil predat bluetooth headset, vraj tu je dobry bazar.
headset som doteraz nepredal, no nelutujem, je to vymakane fórum, najma keD potrebujem pomoct, tak sa tu do toho vela ludi aj rozumie :)
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

cas straveny na diskusnom fóre: prilis vela, nezverejnitelna hodnota :D
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
darko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa darko »

Je to uz asi 3 roky.. skladal som prveho vodnika. Ale regitroval som sa az neskor... to som len zbieral informacie :). Dozvedel som sa o stranke od kamosa. Vtedy mi s vodnikom dost pomohol Velijura :) pozdravujem.
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

Prvy krat som sa sem dostal na radu kamosa zdravim PCnity :wink:
lebo som chcel pretaktovat svoj AMD Athlon 2400+ Thoroughbread B ze vraj bol kupovany aj s Gabom nejaky specialny OC kusok (Gabo celkom by ma zaujimalo ako to vlastne bolo :-) ) potom som objavil sekciu Bazar ale nedala mi pokoja tak som si vychutnal ovocie vsak to uz poznate a odvtedy sa snazim pomoct radami ako najlepsie viem :wink:

no a cas na fóre denne tak 3-4 hoDky keD sa da mimochodom najprv som sem chodil bez registracie uz od maja a potom 22 Juna som sa regol
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
holdo1337
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Št 04. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Trencin

Príspevok od používateľa holdo1337 »

toto forum mi poradil svabster

vzdy mam tak sporadacky otvorene v zalozke a ked sa dostanem za komp tak si vzdy ceknem co je noveho aj ked ma pc ako take velmi netankuje odkedy mam notebook tak si radsej oddychnem a lezim pisem ako aj teraz :D
Apple MacBook Pro Intel Core 2 Duo P8600 2,40 GHz +8 GB DDR3+AirPort Extreme Wi-Fi 802.11n+SSD HDD Crucial MX200 250GB 2.5" SATA III 555MB/s. / 500MB/s.+ NVIDIA GeForce 320M+ DVD+/-RW + 23" LED Philips 231T1LSB/TV DVB-T
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

Na toto forum som sa doguglil ani neviem ako proste surfoval po netea zbadal ze s klasickych duronov 700Mhz niektory tipci dosahovali takti bliziace sa k 1000Mhz , jaj sladke casi :D , no a proste sosal som info ako alkoholik flasu regol sa a pustil sa do taktovania. Na tomto fore som denne velmi vela .
Inac na zaver tie stare casi mi chybaju este bola aktivna aj sekcia navody atd... a taktovalo sa avela viac zabavnejsie ceruzka, lak, ...
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

cez GooooGle

Príspevok od používateľa Lycan »

cez google ked som si pozeral pc komponenty atd ..
google /katalog/pocitace/hardware ..presne takto :D :D
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Fuuu tak dobra tema chlapi a aj ma velmi potesila. Za tym ako stranka a fórum vyzera dnes je neskutocne mnozstvo prace a straveneho casu ludi, ktori sa mu venuju, alebo venovali sa a samozrejme aj normalnych uzivatelov, pretoze vy a vase vedomosti da sa povedat tvoria fórum ako take.

Zaujimalo Vas tusim ako to cele vzniklo. To comu som sa povodne venoval, alebo teda kde som zacal pisat bolo stare zname www.overclocking.cz kde som pisal, potom prislo fórum, ktore malo naozaj grady (v danej dobe sa este HW nemenil tak casto, novinky vychadzali menej casto a tak sa naozaj ladilo do spiku kosti :D ).

Neviem kedy presne, som pisal aj pre zive.sk a potom ma "jeden pan" oslovil (on sa tu snad ozve) ci sa nespravi projekt -> pretaktovanie.sk no a zarodilo sa pretaktovanie.sk kde sme pisali dvaja po veceroch (a ze to boli fakt presedene vecery pisanim...studovanim a zaciatkami v testovani..)...ono snad sa niekto pameta na ten pametny cierno - cerveny dizajn :) - taka nostalgia.

No a postupne sa menil dizajn, obsahova stranka (mal som vtedy velmi vela casu pisat a naozaj velmi detailne sa venovat OC sfere) a postupne sa skvalitnoval aj obsah (ono sa to lahko povie ale na fora som este chodil s klasickym modemom a ucty doma castokrat vo vtedajsej dobe presahovali sumu 4000sk :roll: ).

Dnes uz v podstate recenzie / testy nepisem (ale potesim..nieco dobreho na buduci tyzden chystam :) comeback :D ) ale na fore travim snad cely den a snazim sa radit ako mi dovoli cas (co posledne mesiace je naozaj otrasne s tym casom..).

Este raz ma tema ozaj potesila a zahriala... :deal:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2743
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Ja som sa taktiez doklikal na tuto super stranku plnu fajn ludi cez google ... Zacal som sa zaujimat o OC a uz to islo ... Nazov domeny hovori za vsetko, je sice troska dlhy, ale to uz davno nie je trendom kratke domeny. Nazov vystihuje to podstatne, o co tejto komunite ide a to je dolezite aj pre zacinajucich OCckarov ktory este len vstupuju do sveta chladicov, taktovania, obmeny HW ... Mam radost taktiez, ze sa vytvorilo toto vlakno, priznam sa, ze toto nie je moja oblubena sekcia, tak chodim sem pomenej, preto reagujem az teraz ... :red:
Prvotny tvorca stranky pretaktovanie sa nam uz popisal ako to vznikalo, ale dufam aj ja, ze druhy hlavny stvoritel sa taktiez vyjadri k tejto neskutocnej teme ... :)
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...mal som nejaky problem s TV kartou.
...a tutola mi ho stary znamy PeterM pomohol vyriesit :-)
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

GABO napísal:Neviem kedy presne, som pisal aj pre zive.sk a potom ma "jeden pan" oslovil (on sa tu snad ozve) ci sa nespravi projekt -> pretaktovanie.sk no a zarodilo sa pretaktovanie.sk kde sme pisali dvaja po veceroch (a ze to boli fakt presedene vecery pisanim...studovanim a zaciatkami v testovani..)...ono snad sa niekto pameta na ten pametny cierno - cerveny dizajn :) - taka nostalgia.



Je to uz takmer 7 rokov. Presny datum kedy ma to napadlo si uz nespomeniem :-D Zaciatkom roka 2001 som zaregistroval domenu pretaktovanie.sk, a priblizne mesiac na nej bol len kratky textik co sa chysta.

Da sa pozriet v archive : http://web.archive.org/web/*/http://www ... tovanie.sk
* da sa az sa web.archive.org zobudi z tohtotyzdnoveho vypadku casti svojej databazy

Cosi vyse mesiaca sme ladili jednu z prvych verzii phpNuka s cerveno-ciernou "alien" sablonou :) - pozriet sa ako vyzerala sa opat da vo web archive http://web.archive.org/web/*/http://www ... tovanie.sk.

2. aprila 2001 pretaktovanie.sk odstartovalo. Naschval sme pockali jeden den, nech to nevyzera ako prvoaprilovy zart.

Prvy clanok Pretaktovanie SK - start najdete tu :
http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... =986163686
Okrem neho sme v ten den zverejnili tri dalsie clanky :) Z toho dva navody : prvy Ako na karty 3DFX? a druhy Ako na graficke karty od NVIDIE ? .

A potom sa to uz rozbehlo, a nezastavilo sa to podnes :)
Naposledy upravil/-a RP v Ut 27. Nov, 2007, 12:21, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

Príspevok od používateľa Lkuzman »

Na pretaktovanie som chodil cca dva roky dozadu - tak raz za mesiac. Samozrejme som si ho vyguglil, ako asi vsetci. Potom ako som tento rok odfajcil klavymi paprcami svoj novy procak za +8k a napisal o tom fejtón, som tu denne priemerne 8 hodin + nieco doma atD. Su tu ludia podobnej krvnej skupiny ako ja, je tu sranda a fórum ma skvelu informacnu hodnotu narozdiel od ostatnych sk portalov. Takze pretaktovanie.sk mam nastavene v prehliadaci ako domovsku stranku. Len tak Dalej hosi - drzim palce. lubo
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...
Používateľov profilový obrázok
guess2k6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Št 28. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Prešov (23)

Príspevok od používateľa guess2k6 »

no ja si tiez uz velmi nepametam ale bolo to asi ked som mal problem so zakladnou doskou....myslim ze nieco s biosom :)
v tedy som goolil a narazil som na toto forum :)

(a az teraz som si vsimol ze uz je to 3 roky co som sa tu zaregistroval :o ten cas leti...)
Desktop:MB: MSI K7n2 Delta, CPU: Athlon XP 2600+@3400+ + AC Copper Silent, Ram: PQI 2x512mb 400mhz, Gk: Inno3d GeForce 6600GT 500/1000@540/1120 + Zalman VF700AlCu, Zdroj: Delux 420W, DVD-RW: LG 4166B, HDD: Maxtor 80GB 7200ot., 19" LCD LG L194WT-SF
Laptop: Apple MacBook 13,3 Unibody Cpu: Intel Core2Duo 2Ghz, 2Gb DDR3, 160Gb 5400ot., GeForce 9400M
Používateľov profilový obrázok
jursky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 59
Dátum registrácie: So 12. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa jursky »

Tusim asi cez Google. Najprv som si vsetko obzeral na pctuning.cz ale potom som hladal nieco, kde by som sa mohol vyjadrit a kde by mi mohli poradit. Nie len citat clanky. Asi som si to vtedy tam nevsimol, ale ma to uz ani netrapi. Tot fórum je super, a tak to aj dufam ostane :-)

Návrat na "Debata o všetkom"