Fuji FinePix S9600 vs. Canon PowerShot S5 IS

Všetko o digitálnych fotoaparátoch, fotkách, problémoch s nimi ...
Používateľov profilový obrázok
j2k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 29. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Fuji FinePix S9600 vs. Canon PowerShot S5 IS

Príspevok od používateľa j2k »

Idem kupovat fotak, kedze do DSLR zatial nechcem ist, vaham medzi tymito dvoma modelmi...

Click Fuji a Canon

Co by ste brali VY? Uz som chcel ist kupovat FUJI, ked som objavil tento Canon...Poznate pripadne nieco ine v tejto triede? Podmienka je - sanky na externy blesk, kedze interny byva slaby...Na Fujine ma lakaju vychytavky, na ktore som zvyknuty - moznost drotenej spuste a klasicke ovladanie zoomu, ostrenia, Canon ma zase urcite lepsiu optiku, procak, rychlost ale zase zacina az na 35mm...

Prosim len nazory ludi, ktori sa tomu ozaj rozumeju...Diky.
Používateľov profilový obrázok
mabu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 15. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Pieš

Príspevok od používateľa mabu »

Ja by som zobral Fuji 9600. Kvalita objektivu je v pohode, rychlosti sa bat nemusis-Fuji su velmi rychle fotaky a super CCD cip ma nieco do seba-uvidis so v nizkom sume a pri zlozitejsich svetelnych podmienkach (v tienoch je kresba a nie iba tmava plocha. Kamarat ho ma. s Canonom som fotil iba s S3 IS a moc sa mi nepacil obraz (detaily boli take rozbite-trava, konariky..) . Ale ty chces S5 IS a to neviem.
Naposledy upravil/-a mabu v Ut 22. Máj, 2007, 16:10, upravené celkom 1 krát.
MaBU, Intel D805, AC Freezer 7 Pro, 2x1GB, Gigabyte 8I945, Radeon 5670 1GB, Barracuda 160GB, IIYAMA 1900WS 19", Creative Inspire T6100
Používateľov profilový obrázok
j2k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 29. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa j2k »

Dnes som sa nechal ukecat na Canon - hlavna vyhoda - novy procak DIGIC III a IS - ako je to ale napr. so sumom, netusim...este trochu vaham... :)

a Fujina predsa len vyzera viac ako SLR a aj sa drzi lepsie v ruke+ovladanie zoomu s prstencom aj pri videu...

ale zatial vedie u mna Canon...jedine ze by som este pockal na novinku od Fuji na jesen, ale to sa mi nechce...
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

no ja mam S2 videl som aj S3 a co viem o S5 ze je je to fakt super fotak
neviem ci ma fuji stabilizaciu nechce sa mi to hladat ale teraz by som uz bez IS nebral fotak hlavne v noci to pomaha
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

fuji sice stabilizaciu nema, ale mam ho, a nemozem ani jedno krive slovo nanho povedat, kedysi som vyberal medzi S9600 a canon S3 a vyhrala fujina na plnej ciare ... proste je lepsia si myslie, paradne sadne do ruky, manualne priblizovanie, proste peckovy fotak ...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

no ja som mal moznost porovnat moj fotak (d350) a fuji 9500

viem ze orig zrkadlovku s EVF sa neda moc porovnavat, ale to EVF neni sance.. ani co sa tyka sumu.. och jo.. sak zrkadlovka a velky sum nejak nejde dokopy. Ale na tej 9500vke sa mi zdal uz malo pouzitelny iso 400... neviem mozno som uz navyknuty na zrkadlo :)

ale inak by som mal tiez z toho vyberu taku dilemu.

ale osobne by som uz EVF nechcel. ale aspon to toci kvalitne video

a ked uz sme pri tom videu... tak na canone sa mi lubi moznost sterea :)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

scarinko napísal:no ja mam S2 videl som aj S3 a co viem o S5 ze je je to fakt super fotak
neviem ci ma fuji stabilizaciu nechce sa mi to hladat ale teraz by som uz bez IS nebral fotak hlavne v noci to pomaha
S5 bol len predstaveny a zatial nan nikde nebola recenzia a ani sa nepredava, takze o jeho kvalitach sa da iba spekulovat (podla papierovych udajov je vsak super, realita vsak bude o niecom inom), navyse 8Mpx na 1/2.5 " snimaci asi moc velka slava nebude a nezachrani to ani ten Digic3.
IS v noci pomaha z velmi rozmazanych fotiek na rozmazane. V noci treba pouzivat hlavne stativ, ale nakoniec to zalezi od toho, ake casy sa snazis udrzat... :wink:


@j2k
Ak sa ti paci ten Canon, tak pocitaj s tym, ze do leta na pultoch zrejme nebude a ak hej, tak jeho cena bude niekde na urovni lacnych zrkadloviek...
Oba fotoaparaty maju svoje pre aj proti a vyber je vzdy vecou kompromisu. Hlavne by som sa zamyslel nad tym co s nim chces fotit, ako sadne do ruky a ako pohodlne sa s nim pracuje. Preto by bolo asi najlepsie zajst do nejakeho obchodu, pochytat si oba pristroje, prip. ak sa da, tak si skusit ako sa s nimi pracuje a urobit si pokusne fotky.
Ak by som si mal vybrat medzi tymito pristrojmi, tak najskor by to bola ta Fujina (koli snimacu, hladaciku, 28mm a manualnemu ovladaniu objektivu)...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
j2k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 29. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa j2k »

velijura: diky za odpoved...

je mi jasne o aku kategóriu fotakov sa jedna...
- v rukach som mal FUJInu 9600 a pripadalo mi to ako lacny plastak, ale videl som fotky napr. z FUJI 5600 a tie boli perfektne podla mna...
- takisto som skusal Canon S3 - plasty a spracovanie sa mi zdali lepsie, ale zase fotky priemernejsie

- co sa tyka ale drzania, funkcii a fotiek vedie podla mna Fujina, ale chcelo by to mozno este nejake to IS...

tento novy Canon vyzera velmi pekne na papieri - Digic III, ale tiez ma sklamala velkost cipu a takisto ohnisko na 35mm - Fujina je na tom lepsie...

- asi to este na nejaky cas odlozim a vystacim si dovtedy s analog SLR...snad na jesen pridu lepsie modely aj od FUJI...
emik

canon

Príspevok od používateľa emik »

mam canon s5 is ak chcete par fotiek :) mam na stranke staci povedat
Používateľov profilový obrázok
j2k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 29. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa j2k »

daj link :wink:
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

nevies kliknut na jeho www?

http://www.emik.eu/
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

S5 je so sumom dost zle na tom, vazne tych 8Mpx je velmi vela.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
j2k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 29. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa j2k »

ja ked si dam na FUJIne ISO 80 az 100 tak som vcelku spokojny...tam kde sa neda pouzijem stativ, pokial chcem prirodzene svetlo...

Návrat na "Digitálna Fotografia"