Elektromobilita a vsetko okolo nej

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> aj mna dnes pri tempomate hodil k jednej ciare (zahlasil som to hned ako chybu)

skoda ze sa taketo veci deju vo verzii 290 :( roky po tom ako Vodca ohlasil ze auta sa uz budu soferovat same
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5371
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Celkom zavidim ten mindset ze dokazete pouzivat asistenta jazdnych pruhov :D Ja uz nezvladam ani adaptivny tempomat. Nie to aby mi to este cukalo do volantu zakazdym ked chcem prejst kolesom cez ciaru.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

mozno skus pouzit smerovku, obcas to robi divy
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5371
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vzdy pouzivam smerovky.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

potom ti nemoze robit asistent pruhov problem, kedze sa vypina po zapnuti smerovky :)
mne to dokonca po podrzani smerovky zmeni pruh bez vlastneho tocenia volantu, na dialnici ideal
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5371
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nehovorim o zmene pruhu, ale o tom ked chces prejst kolesom cez ciaru(napr. cez krajnicu) a pekne ta to chce zhodit z apexu.

V situaciach ako napr. tu fakt ocenis to stuchnutie.
Obrázok


Na dialnici tiez fakt ideal ked kazdy den stretnes kamionistu co v telke pozera hokej a random si prejde kolesom cez stredovu ciaru do laveho pruhu. A ty sa mu chces vyhnut cez lavu krajinicu


Tym nevravim ze je to nepouzitelne pre kazdeho. Len to ze zavidim ludom ktorym to nevadi.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa werwest »

Je to fajn, mozes driemat za volantom

Len ma stve ze hajvej asistent nejde nad 150 (ze je to este aktivnejsie drzanie v pruhoch, odbaca za teba). Zapnes, opres sa na zapade nemecka a zrazu sa zobudis v cesku.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

auto mas na to aby si driemal za volantom ? aby si sa zo zapadneho nemecka prebral pred moskvou ? nehrabe nam trosicku ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Skilex: ta situacia podla obrazku nemoze byt problem, ani na tesle ani na superbe nesahal asistent jazdnych pruhov do riadenia, ked si isiel do vnutra zakruty. Primarne ta drzi voci vonkajsiemu pruhu.
Ale inak ja drzim nohu na plyne, takze ked nahodou tempomat chce ubrat a nemam ten pocit, ze treba, tak mu plynom pridam.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

SKiLEX napísal: St 31. Máj, 2023, 11:02 Nehovorim o zmene pruhu, ale o tom ked chces prejst kolesom cez ciaru(napr. cez krajnicu) a pekne ta to chce zhodit z apexu.
ak sa drzim v strede, resp pri pravej krajnici, tak nemam dovod prejst do opacneho pruhu
taka situacia je velmi nebezpecna
Na dialnici tiez fakt ideal ked kazdy den stretnes kamionistu co v telke pozera hokej a random si prejde kolesom cez stredovu ciaru do laveho pruhu. A ty sa mu chces vyhnut cez lavu krajinicu
bud mi to adaptivny tempomat pribrzdi alebo sa rucne natlacim viac k lavym zvodidlam
ale uprimne, to sa stava naozaj len zriedka
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5371
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Trojkova octa zasahovala celkom dost ked si chcel prejst cez pravu ciaru do odstavneho pruhu. Toyota proace tiez(aj ked tu som soferoval len kratko)

Vo 4rkovej octe to uz vraj funguje o dost citlivejsie, este som nemal moznost vyskusat
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

A nemal si zapnuté prediktivne vedenie v pruhu (to mal Superb ako option on/off)
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5371
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vyzera ze mal


Cize ked vypnes prediktivne vedenie v pruhu, nechas iba lane assist ktory sa zapne pri kazdom starte, tak to pravu ciaru bude uplne ignorovat a necha ta to zajst meter a pol do odstavneho, bez smerovky a bez toho aby to tuklo do riadenia?


Ak hej tak by to mohlo byt prekvapivo pouzitelne.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Nie pravu, vnutornu ti bude tolerovat. Cize zakruta dolava ti dovoli ist viac vlavo a na pravu ta bude upozornovat a pri opacnej zakrute ta kludne na stredovu ciaru bude upozornovat.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa werwest »

mp3turbo napísal: St 31. Máj, 2023, 11:48 auto mas na to aby si driemal za volantom ? aby si sa zo zapadneho nemecka prebral pred moskvou ? nehrabe nam trosicku ?
a co by si ine chcel robit 1300km? tukat do telefonu ci pozerat filmy je zakazane a nebezpecne
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"