Asrock B450 Pro4 po update problém vstúpiť do Biosu

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Asrock B450 Pro4 po update problém vstúpiť do Biosu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Zdravím nastal mi taký problém updatoval som bios na doske v Asrock B450 Pro4 v. 5.30

Update prebehol vsetko ok aj som sa 1x dostal do biosu a nasledne nastal problem a to ten že sa už neviem dostat zas do biosu PC ako taký beži bez problémov ale ked sa pokúšam o vstup do biosu ostane cierna obrazovka ako ked nejde ziaden signal do monitoru...
Skusal som aj vstup cez asrock appku Restart to UEFI, ale s rovnakým výsledkom.

Este jedna vec pri starte PC 4x hlasno pipne a potom system normalne nabehne v biose je zapnutý quick boot
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Asrock B450 Pro4 po update problém vstúpiť do Biosu

Príspevok od používateľa shiro »

resetni bios
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4079
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Asrock B450 Pro4 po update problém vstúpiť do Biosu

Príspevok od používateľa castelL »

Zrovna cez týždeň som montoval základnú dosku ASRock B450M Pro4 R2.0, ktorá už mala najnovší BIOS v. 5.70 od výroby a ten istý problém, ktorý popisuješ, skús dať naspäť staršiu verziu, ASRock bude musieť vydať opravný BIOS, ale sranda, že to nerobia všetky základné dosky, tj. ASRock B450M Pro4-F R2.0, ktorú som montoval pred mesiacom fungovala s najnovším BIOS-om, bez problémov.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Asrock B450 Pro4 po update problém vstúpiť do Biosu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Podobný problém som mal s rovnakou doskou po resete biosu už všetko beži v pohode
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4079
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Asrock B450 Pro4 po update problém vstúpiť do Biosu

Príspevok od používateľa castelL »

Dneska som sa vrátil k mojej problémovej doske (ASRock B450M Pro4 2.0), keďže som ju mal odloženú a nemal čas riešiť presnú príčinu problému a vždy sa snažím prvotne prísť na problém a až potom riešiť reklamáciu u predajcu hlavne kvôli skúsenostiam do budúcna i keď je to častokrát veľmi náročné na čas a často, aj na nervy.

V prvom rade musím napísať, že sa jedná presne o model ASRock B450M Pro4 2.0. Základná doska bola dodaná s nahratým najnovším BIOS-om, verziou 5.70. Popis uvedeného BIOS-u je nasledovný: Improve GPU compatibility for GeForce RTX 40 series = nič podstatné čo by mohlo spôsobovať problém kompatibility.

Pôvodne som kombinoval s doskou procesor AMD Ryzen 5 5600X a problém bol nemožnosť sa dostať do rozhrania BIOS-u. Pár krát sa mi síce podarilo do rozhrania dostať, ale rozhranie spôsobovalo divné javy ako to, že mi prehadzovalo samo bez asistencie cez celú ponuku, ako keby boli chybné USB porty skrz klávesnice. Skúšal som rôznu metodiku resetovania základnej dosky a nepomáhalo nič. Dnes som prvotne vložil do dosky procesor staršej generácie: AMD Ryzen 5 1600X a opätovne nahral najnovšiu verziu BIOs-u 5.70 a následne prehodil procesor za AMD Ryzen 5 5600X, ale nepomohlo. Nahodil som späť procesor prvej generácie a nahral staršiu BIOS verziu 5.30 a po výmene procesorov som sa bez jediného problému dostal do BIOS-u už, aj s AMD Ryzen 5 5600X, postupne som nahral verzie BIOS-u 5.40 a potom najnovší 5.70 a táto konkrétna verzia spôsobuje problém. Vykonám ešte niekoľko testov a uvidím či sa mi podarí rozchodiť najnovší BIOS.

Návrat na "Základné dosky"