Efektivita cpu v telefonoch

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa werwest »

V niekolkych temach o telefonoch som spominal problemy s efektivitou cpu, jak moc zeru, a jak moc kuria, hlavne co sa tyka latest samsung a snapdragonov vyrobenych na samsung procese.
Niekto konecne spravil in depth test na tuto problematiku:

Odporucam pozriet cele, je tam CPU a GPU sekcia. Zaujimavy, no neprekvapivy vysledok je pri SD 8g1 a SD 8+g1, kde cpu efektivita je o 2 generacie lepsia pri plusku, pri com len zmenili proces zo samsungu naspat do TSMC..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa molnart »

velmi pekne video, skoda ze neotestovali takto aj nejake dalsie procesory nizsich rad. kazdopadne zacinam prehodnocovat svoj pristup k mediatek, doteraz vzdy ked som videl recenziu na nejaky novy fon, tak pri mediatok soc som ho ani nezacal citat, no vidim ze to bola chyba
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa CageJ »

MEDIATEK už dobré 3 roky robia slušné procesory.
Mama má v tablete a som prekvapený …
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2223
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Aj toto bol jeden z dovodov, preco som nakoniec nesiel do Galaxy S22 s Exynosom 2200, ale do Z Flip 4 so Snapdragonom 8+g1.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa shiro »

CageJ napísal: Ut 27. Sep, 2022, 08:58 MEDIATEK už dobré 3 roky robia slušné procesory.
Mama má v tablete a som prekvapený …
No neviem, zazil som mediatek a snapdragon mi prisiel viac sviznejsi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mediatek urobil pokrok, ale este musi dokazat, ze si miesto hore zasluzi. V minulosti to bol odpadovy low cost procesor, ktory sa daval do zariadeni, ktorych cenu cheli co najviac znizit. A problemov co bolo s nim. Osobne Mediateku fandim. SD procesory posledne roky su nemastne neslane, Exynos hanba, Tensor od Google vyzera zaujimavo, ale je urceny zatial pre Google zariadenia.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa stiv »

Aspon ze s jablkom to netreba riesit a nehori ti telefon v rukach pri basic cinnostiach. :D
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa HellAngel »

apple co sa tyka vyledonosti procesoru je dalej ako ostatni. Ale tak zas pasuju HW na jeden operacny system a par zariadeni. Ta odladenost CPU na ich system je vidiet aj u M1 napriklad. Apple CPU je tazko davat porovnavat s inym CPU, nakolko su pouzivane v podstatne viacej zariadeniach a ich odladenost a spolupraca so SW zalezi na vyrobcovi telefonu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa molnart »

CageJ napísal: Ut 27. Sep, 2022, 08:58 MEDIATEK už dobré 3 roky robia slušné procesory.
Mama má v tablete a som prekvapený …
slusne vykonovo, alebo uz aj co sa tyka podpory? problemom mediatekov byvali casto chybajuce updaty, lebo nevydalo bloby pre nove verzie android
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ak sa podari Mediateku vykrocit zo svoje tiena a bude pouzivany v "normalnych" telefonom, kde ich podpora skoncila opustenim vyrobnej linky, mohol by to byt dobry hrac na poli mobilnch CPU. SD ttrba konkurenciu, lebo Exynos su slabota
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa molnart »

no napriklad take xiaomi mi-range telefony povazujem za celkom "normalne" a tam sa historicky casto stavalo ze ten isty model na roznych trhoch s mediatek a qualcomm, a qualcomm dostal 2 nove androidy a mediatek ani jeden.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa HellAngel »

Len tie telefony meboli prevazne urcene pre nas trh. Islo niekde smerom ku Indii
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa werwest »

Jo no, taky 11T zatial dostal 3 updaty za cely svoj zivot
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa HellAngel »

U Xiaomi hodne pomaha komunita. Taka MUIUOS.cz spravilo veeelku robotu za Xiaomi pre susedne Cesko a nas. Ale uz aj oni odstrihli vytvaranie ROM pre telefony s mediatek chipsetmi. Pametam doby, ked som povedal ze mam telefon Xiaomi a kazdy na mna pozeral, ze to co je za znacku :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2223
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Efektivita cpu v telefonoch

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Cize o to, co by mal robit vyrobca sa musi starat komunita. Dakujem pekne, ale taky vyrobca sa moze strcit. Dnes nie je umenie nieco vyrobit, ale zabezpecit nalezitu podporu. Co mam zo super hw, ked sw ho nedokaze efektivne vyuzivat, pripadne nieco nefunguje vobec. Chapem, ze vacsinu ludi nejake updaty nezaujimaju, pre nich je podstatne, ci im funguju zakladne aplikacie a ide internet.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"