Windows sa správa divne

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Burtiko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 31. Jan, 2016, 12:27

Windows sa správa divne

Príspevok od používateľa Burtiko12 »

Ahojte,
Problém začal pred pár dňami, kde mi prestali fungovať nejaké programy. Napríklad Opera prestala reagovať úplne ale google chrome pracoval v poriadku. Tak som si povedal, že preinštalujem windows avšak keď som ho preinštaloval tak začalo sa diať aj to, že prieskumník prestal reagovať a nepomáhal ani reštart v správci úloh. Myslel som si, že ssd je už staré tak som kúpil nové a znova som spravil inštaláciu windowsu. Avšak tie isté probléme a všimol som si ešte, že keď chcem updatnuť windows tak mi to vypíše že sa nevie pripojiť a mám si skontrolovať internetové pripojenie, lenže napríklad Edge mi funguje normálne. HDD Tune som spravil scan disku všetko vporiadku, spravil som aj memtest a tam tiežvšetko v poriadku a už ma ďaľej nič nenapadá. Vopred ďakujem za odpoveď!

PC:AMD ryzen 5 2600
RAM: 16GB DDR4
GPU: GTX 1070 8GB
MB:MSI B450 Tomahawk
SSD: Samsung EVO 500 GB
OS: Windows 10
Naposledy upravil/-a Burtiko12 v So 25. Jún, 2022, 21:04, upravené celkom 2 krát.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Windows sa správa divne

Príspevok od používateľa 4040 »

O akom OS píšeš ? Dopíš zostavu.
Burtiko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 31. Jan, 2016, 12:27

Re: Windows sa správa divne

Príspevok od používateľa Burtiko12 »

Už som dopísal
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Windows sa správa divne

Príspevok od používateľa 4040 »

Daj sem screen z disku v tom programe https://www.softpedia.com/get/System/Ha ... SD-Z.shtml,položka device a daj sem aj presnú zostavu OS.Klik na klávesu win a píš winver, klik na enter a tam verzia a zostava OS.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2048
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Windows sa správa divne

Príspevok od používateľa zoom »

Tie problemy naozaj vyzeraju ako problem s diskov/SSD. Ak si vsak kupil novy, tak v tom to nebude. Pokial ti programy vyslovene nepadaju, tak je menej pravdepodobne, ze to bude vadnou RAM. Z takeho prveho nastrelu by som to celkom tipol na zavireny system. Hlavne ked ti to odreze Windows Update.

- Ked nejaky program zamrzne, mas v Task Managerovi vytazeny CPU? Nemusi byt na 100% (vsetky jadra), staci nejaky proces na 12,5% alebo 25% alebo tak (podla jadier v CPU).
- Ak mas nejaky antivirus nainstalovany, aktualizuj a nechaj oscanovat cely disk.
- Skus napr. Online Scanner od ESETu (ako taky one-time scan).
- Ak sa ti chce, urob nejaky log z PC, v ktorom sa da popozerat (idealne napr. SysInspector, alebo alternativne menej komplexny Autoruns) a niekde zozdielaj log.
- BONUS: Kedze zavirenemu systemu neverime, mozes skusit scanovat z nejakeho bootovacieho systemu (napr. ESET SysRescue, Kaspersky Rescue Disk, Avira Rescue System a ine).

Ale zacni tymi logmi, nech mame obrazok o systeme.
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Windows sa správa divne

Príspevok od používateľa Famous »

V prvom rade, ak nemas antivirus, moze to byt nejaka skodliva zalezitost v systeme, cize pokojne aj onlinescanner od ESETu, pripadne malwarebytes.
Ako dalsie by som mozno skusil hned v cmd spustit "sfc /scannow".

A len taky hint, ak mas "kupene" okna zo zalivu, ktore su uz predaktivovane a co ja viem co vsetko tam naslubuju, tak to moze byt aj tym. OS len z ofiko zdrojov instaluj.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent

Návrat na "Operačné Systémy"