Taktovanie DDR4

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Reputácia: 233

Re: Taktovanie DDR4

Príspevok od používateľa wingo »

Pozor, to že je to stabilné v jednom memteste ešte neznamená, že to bude stabilné všade. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Vlastne som skončil na presne tom čo mi odporučil DRAM calculator for Ryzen, čokoľvek trochu výraznejšie nad už bolo nestabilné. Buď do pár minút záťaže, alebo občasnými náhodnými z ničoho nič pádmi raz za hodinu-dve, prípadne raz-dvakrát za deň...
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/
Spoiler: ukázať
New: Ryzen 5 5600X, Noctua NH-D14+Artcic P14 PWM PST, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Gainward GTX 1080 Phoenix GS, Samsung 980 Pro 2TB, Adata XPG Core Reactor 650W, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

Old: i7 6700K, GIGABYTE GA-Z270 GAMING K3, 16GB DDR4 Corsair Vengeance 3200MHz, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, 1TB Samsung SpinPoint F3 3RZ + Silentmaxx HD-Silencer, Corsair TX650 + Enermax T.B. Silence UCTB12A, Fractal Design Define R3 + 4x Arctic P14 PWM PST,
Používateľov profilový obrázok
Kraken11
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2022, 15:44
Reputácia: 1

Re: Taktovanie DDR4

Príspevok od používateľa Kraken11 »

Suhlasim ale ak by som zachytil nejaky problem ci nestabilitu nedavam to sem a podam o tom spravu zatial vsak vsetko bezi ok no este skusim par hier cez vikend :-) nech je to definitivne no a tie hodnoty vzisli z testovania nebolo to z ryzen kalkulacky vlastne tam mi dokonca aj hodnoty zo save nefungovali ani system nenabootoval a casovanie bolo naozaj dost tesne.Skoda ze si neviem porovnat povodne hodnoty z profilu ramiek podla ZenTimings tabulky a zistit co vlastne vadilo ze mi z profilu system nebootoval ked je to for ryzen hmmm.Osobne si myslim ze v tom bolo prilis utiahnute TRFC a napatia na auto VDDP aj VDDG ci VSOC + par dalsich tercialnych hodnot co sa ani neskaluje s napatim.Samozrejme ze tieto pamate zvladnu toho ovela viac hoci sa nejedna o samsung B-die len vsetko poladit je tazky oriesok a beh na dlhu trat preto sa mi uz do dalsich experimentov nechce rozbiehat a s vysledkom som spokojny.

Návrat na "Pamäte RAM"