Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Za tú cenu ani náhodou, to už sa pomaly dostávame Therapia cenám a to je už sedavý end-game
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -therapia/

V https://www.kancelarskezidle.com/ by mohli mať nejaké skladovky aj z ostatných spomínaných. Ale ak si z ČR, tak samozrejme Lara/Game by bola drahšia, náš Stolickymix má tie dve za najlepšie ceny.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Ta streamka mi nepride nejaka draha. Vyskladal som si moju a priplatok bol par desiatok eur + je tam zlava za platbu prevodom.
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

Cenovka 500€ je všetko len nie "pomaly sa dostávame k Therapia cenám" :D (ktoré podľa tvojho linku stoja všetky 1k+)
ITX >>> ATX
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa josa »

Ahojte, prosím vás máte skúsenosti s touto stoličkou?
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... ynchro.php
(383€)

resp.
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... cka-m1.php
(445€)
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Oboje su cool, asi by som za emagru nedal tolko $, bolo z nich 5 rokov dozadu citit ze su mala firma, game sef asi lepsia value :)
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa josa »

Pôvodne som chcel dať za stoličku max 300eur. Ale mám doma jednu sandberg čo stála myslím 250eur a už je rozpadnuté 😂
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11478
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

ALBA obyc. siet na chrbat za tu cenu? nebrat
Emagra M1 pruzna sietovina ok
pozri aj Emagra ATHENA (aj na alze), ten plast je makceny
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa josa »

Pardón omyl. Alba je za 328€ s 3d podhlavnikom, podrucky p44, gumenne kolieska. Neviem prečo mi predtým dalo taku cenu 😂 ale sietovina sa tam vybrať neda.

Athena nemá podhlavnik.
V tej M1 som dal aj F35-s mechaniku za 43€. Má to zmysel? Využijem to? S M1 som sa dostal na 404€ keď som tam dal nepriplatkove farby a nedal F35-s a dal tam hliníkový kríž, podrucky B12 a komfortný sedák :)

Vždy som mal stoličky napr. z jysku a tomu podobných (okrem aktualnej sandberg, ale to je asi tiež nekomfortna cina), lenže v poslednom čase veľké bolesti chrbta tak by som chcel niečo kvalitnejšie i keď asi hocičo bude lepšie.

Resp. ešte pozerám kancelárska stolička KENT ŠÉF,TB- SYNCHRO :)
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Miso122 napísal: Ut 25. Jan, 2022, 22:14 Cenovka 500€ je všetko len nie "pomaly sa dostávame k Therapia cenám" :D (ktoré podľa tvojho linku stoja všetky 1k+)
To hovoril v spojitosti s Ergohumanom a v linku cez 800€.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Caliente
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 04. Júl, 2009, 17:55

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Caliente »

Vyskúšal som zatiaľ tú LD seating stream a neviem, bola celkom pohodlná ale trochu sa mi nezdal poťah a asi som čakal trochu viac. Loleqboleq ty spomínal niekde v tejto téme že pre teba bola najlepšia ergohumanka nie ? Ešte tú si chcem ísť niekde vyskúšať, z historie cien na heureka to s tým zdražením nieje až také, zdražila o cca 3k, akurát na slovensku aj 300€, ale tak z nejakeho dôvodu teraz všetky stoličky za posledného pol roka zdraželi aj o 30%
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Reco »

Ergohuman mam lebo ja som mal podmienku hlavne sietovy sedak. Ani po viac ako roku nepretrziteho pouzivania nejavi nejake znamky opotrebenia. Kazdopadne daj si bacha na kolieska - standardne tam su take s ocelovym capom a pri pohybe to cinka. Ja som to riesil hned po kupe a poslali mi take s plastovym capom a je to uz tiche. Avsak co sa da vytknut, tak trochu prevedenie - zrejme zalezi kus od kusu co sa tyka mikrovoli. Napriklad jednu podrucku mam volnejsiu v bocnych smeroch (ma volu asi 2 mm) ako druha. Ale riesit sa mi to nechce, nie je to taka vada ale vzhladom k cene zbytocna neprijemnost. To iste chrbtova opierka ma plastove puzdro a je tam cca 1mm vola. A sem tam nejaky ten plast zavrzga. Ako vravim, su to drobnosti, ktore len vytacaju lebo za tie prachy by sa to takto spravat nemalo. Po zdrazeni toboz.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

@Caliente Áno, môj domáci daily-driver je Ergohumanka. Mám ju už viac ako 5 rokov (v lete to bude 6 rokov!) a mne napríklad sadla veľmi dobre, ale tak ako Reco i moja je taká ako jeho. Ja som mal tiež nejaký problém s krížom, že tam niečo hrkalo na začiatku. To sa vyriešilo reklamkou a odvtedy problém nie je. Moje podrúčky majú tiež vôľu ale tak majú už aj svoj vek. Ja som mal pred nejakými troma rokmi aj problém, že sa mi zdalo, že tam niečo praská v operadle...už si pamätám len to, že som namazal ten bod, kde je operadlo zapadnuté do pozície rámu (resp. samotné plastové operadlo v kovových tyčiach) a už je to fajn. Mňa ale stála 444€, takže tak...ale nové kusy majú upgrade, tie majú aktualizovanú mechaniku, ktorá aretuje operadlo v piatich pozíciach (namiesto troch ako moja).

Na margo Stream-ky, zálež na poťahu, tých poťahov je mrtě, takže záleží na poťahu..nevieš ktorý to bol?

Emagra X5/X5M vystavenú nemali?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Caliente
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 04. Júl, 2009, 17:55

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Caliente »

To som čítal na viacerých recenziach že kvalita je občas bieda, za tú cenu už by nemusela byť. Sedel som na poťahu Cura, ale ohmatal som si všetky typy poťahov, myslím že fame a style sa mi pozdávali najviac na dotyk, ale trocha sa toho bojím skrz tú steelcase stoličku čo mám v práci, príde mi že poťah sa rýchlejšie presedí a aj sa naňom šmýka. A ako na druhú stranu za 20K by som mohol mať tú stoličku + polohovací stôl čož by bolo pre nejaky ten zdravší čas za PC asi lepšia možnosť, prípadne potom je možnosť sa fakt buchnúť po vačku a dať do toho 40-50k(stolička, stôl) ale to je asi overkill no ak mi to vydrží 10+ rokov tak keď si to človek rozpočíta tak why not. Bol som priamo v showroome ld seatings takže k emarge som sa nedostal, v prahe sú tie predajne väčšinou na kraji a cez víkend zatvorené tak si musím nájsť čas teraz začiatkom mesiaca, ale tá sa mi celkom pozdáva čo sa na ňu dívam.
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Reco »

Urcite by som siel cestou co najlepsej stolicky - draha nemusi nutne znamenat, ze sadne lepsie ako lacnejsia. Pisem skrz toho, ze loleq tu adoruje therapiu. Ja ju v praci mam a za svoju ergohuman by som ju nemenil - hlavne skrz teda ten sedak, inak je ta stolicka fajn. S vyskovo nastavitelnym stolom to dodnes povazujem iba za hype, pretoze v praci take mame tiez skoro vsetci a realne sa to nastavi raz a uz potom sa nikto ovladaca nechyta. Pride mi potom dost zbytocne do toho vrazat peniaze na ukor sedenia. Ked to iste docielis sice viac pracne ale s nastavitelnymi nohami a ked to raz vyladis uz sa toho nechytas.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja som na tom presne opačne, ja keby som mohol meniť, tak mením okamžite a ak by som mal na to extra rozpočet (ktorý nemám), tak Therapiu by som bral okamžite. To je sedenie na úplne inej úrovni, je ale pravda je to na "disclose", že som na nej sedel len v predajni ale ak sa nebavíme o lacnom smetí, kde síce prvýkrát sa na tom sedí dobre ale po roku je ten molitan zpučený na hrúbku ako palacinka, tak ten pocit pri sedení ostáva (aj pri Ergohumanke a Lare VIP to mám tak). Ja Theraipu ako olymp sedenia tlačiť budem určite tak či tak, lebo ja viem najlepšie, ja som najsamlepší.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"