Access Point

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Access Point

Príspevok od používateľa Papek »

Potreboval by som poradiť cenovo dostupný (rozumej čo najlacnejší) AP. Použitie bude v rámci 2i bytu, kde je problém s pokrytím pomocou routeru od Orange. Ten je umiestnený v poistkovej skrini (tam musí aj zostať) a zariadenia vo vedľajšej izbe už majú dosť slabý príjem (najmä smart svetlá). Takisto príjem na balkóne vzdialenom 8m je mizerný.
Použitie je skôr nenáročné - smart svetlá, ovládanie Spotify, Youtube. Ostatné zariadenia sú pripojené cez LAN. Dôležité je aby fungoval v 2,4 aj 5 GHz režime.

V princípe by na to mal poslúžiť hocijaký wifi router, na ktorom vypnem DHCP, povedzme ASUS RT-AC750L s cenovkou okolo 25€? Alebo musím ísť vyslovene do AP?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12224
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Access Point

Príspevok od používateľa HellAngel »

nemusis ist do AP. Ak hladas krabicku okolo 25€ tak aj ten ASUS posluzi. Problem moze ti nastat akurat tak v mnozstve pripojenych veci naraz, aby ich ten ASUS dal. Ale myslym ze to da. Tiez by mohol nastat problem pri vacsej datovej zatazi. Proste tieto LOW END krabicky su tak na pozeranie internetu. Ja som mal u rodicov 2 TP-LINKy. Tiez som si povedal, ze to pre nich staci. Uz funguju na Ubiqiuty. Zo zaciatku vsetko OK. Ale postupne zacali problemy s vypadavanim signalu a skoncilo to, ze som ich bolo potrebne aj 2x do tyzdna restartovat.

ja momentalne pouzivam tieto:
https://www.alza.sk/ubiquiti-unifem-uap ... 016828.htm

alebo PRO verziu, tak viem ze bude datovy tok narocnejsi
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Access Point

Príspevok od používateľa molnart »

ja mam cely dom+zahradu pokrytu touto dvojicou, asi 30 smart devicov + mobily notebooky, uplne bez problemov.
https://www.alza.sk/ubiquiti-unifem-uap ... 016827.htm
https://www.alza.sk/ubiquiti-unifem-ap- ... 848610.htm
(resp. je tam este jeden stary mikrotik ako APcko pre IOT pre jeden roh domu kde je slabsie pokrytie)


osobne by som nicomu za 25 eur neveril
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Access Point

Príspevok od používateľa Papek »

Dal by som šancu tomu Asusu za 25. V podstate potrebujem pripojiť 3 nenáročné zariadenia + sem-tam jeden smartfon. Všetko v okruhu 5m, keďže je ethernet zásuvka v strede bytu
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12224
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Access Point

Príspevok od používateľa HellAngel »

kludne skus ten Asus. Ak vydrzi, fajn, ak nie vies ze potrebujes nieco lepsie
NB: Asus ROG Zephyrus G14
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Access Point

Príspevok od používateľa 4040 »

Nieje lepšie zobrať router ,ktorý má už gigabit porty.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12224
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Access Point

Príspevok od používateľa HellAngel »

Je to low budget a ak budu pripojene len tie zariadenia v popise, gigac mu je zbytocny
NB: Asus ROG Zephyrus G14
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Access Point

Príspevok od používateľa 4040 »

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Access Point

Príspevok od používateľa mp3turbo »

non-gigáč dneskaj s vyhladom na pouzivanie tri/styri roky do buducnosti je uplny fail. Aj ked na to chcem pripojit len teplotny a dazdovy senzor ;)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12224
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Access Point

Príspevok od používateľa HellAngel »

ten gigac je tam velmi otazny. Papierovo je napisany gigac, realne bude rad, ak bude fungovat aspon tou stovkou. Ta krabicka ani nie je usposobena na dlhodobu datovu zataz. Naozaj je to len taky cisty zaklad, v
hodny na nizky datovy tok. A tie prenosove cisla su skor marketingovy tah, nieco ako MPx pri mobilnych fotakoch. V tejto cene by som riesil maximalne funkcnost, aby to co treba slo. Ak bude potreba stabilitu a pocita sa s vyzsou datovou zatazou, urcite bude treba zariadenie vymenit za nieco kvalitnejsie a samozrejme drahsie
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Nákupná poradňa"