AliExpress

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Papek »

Škoda no... doteraz som mal celkom dôveru v ich support keďže všetko mi doteraz vyriešili celkom rozumne. Zvažoval som kúpiť použitý procesor z Ali ale po tom čo tu píšete nemám vôbec istotu, že v prípade problémov nezostanem bez peňazí. ☹️
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa killswitch »

Ja som objednával sluchátka a jedno nehralo. Po dlhom naťahovaní mi vrátili polovicu peňazí, veď slúchatka sa podľa nich dajú používať aj keď jedno nehraje.
"As the goods still have certain value, we can only give you a partial refund for the defective product, hope you can understand. (Please kindly note the amount of partial refund depends on the defective and unmatched degree of the received product.) We are really sorry that the goods with defects, but it still have certain value, you can still use the goods, we can only give you partial refund."

Po tejto skúsenosti celý aliexpress oexkrementoval pes, kúpil by som tam maximálne plastovú vidličku.
Naposledy upravil/-a killswitch v St 29. Dec, 2021, 11:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ved toto, niekedy je aliexpress na strane predavajuceho za kazdu cenu, aj za nelogicky dovod, tiez nechapem, kedysi skor drzal stranu s kupujucim, no asi nas je vela, co reklamuje, tak na to hadzu bobek
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa KUKU »

killswitch napísal: So 27. Nov, 2021, 19:01 Ja som objednával sluchátka a jedno nehralo. Po dlhom naťahovaní mi vrátili polovicu penazí, veď slúchatka sa podla nich dajú používať aj keď jedno nehraje.
"As the goods still have certain value, we can only give you a partial refund for the defective product, hope you can understand. (Please kindly note the amount of partial refund depends on the defective and unmatched degree of the received product.) We are really sorry that the goods with defects, but it still have certain value, you can still use the goods, we can only give you partial refund."

Po tejto skúsenosti celý aliexpress oexkrementoval pes, kúpil by som tam maximálne plastovú vidličku.

Cca 4 roky dozadu som mal rovnaky problem a vratili mi plnu sumu :D
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Snažím sa tolerovať ich všelijaké UI zmeny ale to, čo robia s dopravou ma začína riadne srať. Je milé pri browsovaní vidieť, že niečo má/nemá free shipping a či má/nemá na výber aj Standard Shipping "Combined delivery" ale to, ako chaotický je popis dopravy, keď už pozerám na produkt, napríklad

https://www.aliexpress.com/item/32978973565.html
Ships to
Slovakia (Slovak Republic)
Shipping: US $0.76
Estimated delivery on Aug 03
Estimated delivery on Jul 06 for orders over US $8.81, Combined Delivery
to Slovakia
a pre čokoľvek musím stále rozklikávať všetky dopravy a samozrejme sa ti ukážu len dve a pre všetky musíš expandnúť aj obsah v tom popupe...a ten balast informácií
Shipping: US $0.76
Estimated delivery on Aug 03
Estimated delivery on Jul 06 for orders over US $8.81, Combined Delivery
via Cainiao Super Economy Global
Tracking Unavailable
no všade to musia teraz pchať a nehovoriac o tom, že neviem ako vám ale mne tie tri prvé položky nedávajú zmysel

Obrázok
prečo je ten spam o kombinovanej doprave len pri prvých troch a čo to pri tých prvých dvoch znamená? Ak nakúpim za $8.81, tak ju mám zdarma alebo je ako default doprava, resp. najlacnejšia doprava, či čo?

:facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ja som bol celkom mimo dnes keď som po dlhšej dobe išiel niečo objednať a nechápem tomu moc :D Mňa by zaujímalo ako to myslia. Lebo mne to ponúka aj pri objednaní jednej veci a to mi nedáva zmysel čo chcú kombinovať.

Plus mi príde blbosť celkom ako v tvojom screene je napísané teda ak to chápem správne, že ak neobjednáš nad 8,81$ tak ti to príde až do 3. augusta, ale ak nad tú sumu tak to pošlú kombinovanou a to príde skôr 6. júna :D wtf :D a ešte asi ak v tej sume objednáš tak nechápem prečo dávajú na výber tri dopravy v rôznych cenách, keď logicky vyberieš si hádam najlacnejšiu keď aj tak pri hociktorej by to išlo tou istou kombinovanou dopravou.

Ale neviem ako u iných, ale u mňa teraz nejako dlho ide jedna zásielka. Objednané ešte 23. apríla a stále nikde. Doprava Cainiao Super Economy, nesledovateľná, ale tracking niečo píše, posledný pohyb 25. mája - Out for delivery, At transit country. Tak som zvedavý kedy to príde :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja mám inak tiež prípad, že som objednával z jedného shopu (spolu by to bolo cez 250€, takže som to rozdelil na dve a objednal hneď po sebe) - obe Standard Shipping, takže forward cez SPS - jedna mi prišla už pred týždňom, druhá je stále ešte len v stave, že to odišlo z CN a to všetky časy v trackingu sú identické medzi oboma.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mne posledne tyzdne vsetko nosi kurier. Ide to cez madarsko, na colnicu a tam to vyzdvihne kurierska firma. Neplatil som zatial ziadne vypalne ako obcas v pripade posty
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

aj mne to tak ide, no obcas sa este nejde vec, ktora mi vyslovene pride cez postu, posledny balik, deklarovana hodnota 10$, doplacal som 4,89€ (fakt netusim kde tu sumu zobrali)
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A to hovoríme o zásielke z Aliexpressu, kde si doplácal tých 4,89€?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ano, hodnota zasielky bola 16€, deklarovana 10$ a doplacal som 4,89€
akoze, mesiac dozadu, ta ista objednavka, ta ista deklarovana hodnota a doplacal som 2,1€

ja fakt neviem kde tie sumy beru
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Zjavne ako sa im zachce, mne našťastie len dvakrát čo išlo cez China Post tak pýtali výpalné, prvýkrát 2€ klasika, druhýkrát už nejako 2,46€ či jak, doteraz nechápem kde tú sumu zobrali. Najhoršie na tom, že človeku sa nechce naťahovať s poštárkou lebo zároveň nič nevyriešime, ona má len príkaz vybrať niečo a ak nevyberie tak balík ostane na pošte :D a hádať sa na pošte to je ďalšia kapitola sama o sebe :D

Ale stále sa divím a nechápem ako funguje teda tá dohoda s Aliexpressom, lebo podľa ich logiky a fungovania tej dohody by sa nemalo predsa doplácať ani ich výpalné. Lebo reálne odkedy je tá dohoda tak sa nič zjavne nezmenilo a všetko funguje po starom :D ale čo sa dalo čakať od pošty :D
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa bepetko »

Šlo to dolu vodou. Objednávam odtiaľ minimálne, aj to len veci, ktoré sa mi tu nechce riešiť. Spory mi tam visia aj mesiac a nič sa s nimi nedeje. Peniaze nevracajú, balíky nechodia. Škoda
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa d3Xter »

doprava zacina byt drahsia ako samotne objednavky, totalne to upadlo z kazdeho uhla pohladu
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to des - cena paliv problem aj pre tu plťku co ide na decht, cena kontajnerov problem - normalne nie su volne kontajnery, hlavne tie velke 40 stopove, cena ludi problem ked nahodou neumieraju na kowid, cena pristavov problem, cena kamionov problem, cena absolutne vsetkeho problem.

Mam (alebo som mal, neviem ci tam este je) kamošša v Schenkeri a ten plakal ze este jeden takyto rok a uz nebudu mat co prepravovat, pretoze bude lacnejsie postavit fabriku u teba doma a tam vsetko vyrabat nez vozit z Ciny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"